Задовго до настання теплих погожих днів розпочинається підготовка до лісокультурної кампанії, а також активізується робота з протипожежної безпеки в лісових масивах. В полі зору працівників лісових господарств і заходи боротьби зі шкідниками дерев. У цьому їхніми помічниками є птахи, які, поїдаючи комах, масово винищують їх у великій кількості, чим запобігають загрозі виникнення та розмноження осередків особливо небезпечних шкідників рослинного світу. Для більшості птахів ліс слугує місцем поселення, розмноження та харчування. Пернаті розносять у лапках та дзьобі насіння, плоди дерев і кущів, завдяки цьому розростаються наші зелені масиви, які є постачальн
иками кисню для всього живого на планеті.
Щорічно лісівниками області організовується виготовлення й розвішування шпаківень та облаштування гнізд. Тільки за останніх три роки штучних домівок для захисників лісу збільшилося більш ніж на 6 тис. шт., протягом нинішнього року їх заплановано розвішати ще біля 2 тис. будиночків.
Для створення життєздатного середовища тваринному світові, у тому числі і птахам, водночас і з метою збагачення повітря необхідними для людини мікроелементами, лісівниками Миколаївщини протягом минулого року відтворено 2830 гектарів лісів, із них 2661 гектар – шляхом посадки. У перші весняні дні вже висаджено в лісових господарствах понад мільйон дерев та кущів площею 247 гектарів, а також проведено відновлювальні роботи на 77 гектарах існуючих лісів. Попри відсутність матеріального забезпечення роботи не припиняються.
Водночас дуже прикро, що вже сталася одна пожежа біля Щербанівського лісу Вознесенського району. І лише завдяки своєчасному виявленню підпалення якимось недбайливцем трави та гасінню лісівниками пожежі не сталося нещастя для людей, лісу, довкілля. І хоча пожежа була не на території лісового фонду, а на землях сільради, у якої, на жаль, немає власної пожежної команди, збитків, яких зазнали при гасінні цієї пожежі лісівники, ніхто не відшкодував. Ніхто також не відшкодує і збитків, завданих пожежею природі – рослинному світові, знищеним органічним речовинам, що містилися в грунті, а також тваринам, у тому числі птахам, комахам, мікроорганізмам, які постраждали від вогню.
Тож добре було б, якби не лише лісівники, а й усі люди пам’ятали: стан нашого довкілля багато в чому залежить від нас, і ми повинні бережно ставитися до всього, що нас оточує, якщо хочемо, щоб були здоровими ми і наші діти, внуки і правнуки
Алла Акімова.