МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Учнівські лісництва Миколаївщини – надія і опора лісівників півдня
2013-04-09


Миколаївщина не багата на ліси. В основному в нашій місцевості переважає степ. Тому для миколаївських лісівників вкрай важливо «виростити» власні кадри, які б були закохані у ліс з дитинства, яких би не манили «кам’яні джунглі» та офісна кар’єра, які б свідомо обрали для себе професію лісівника. А вже згодом, отримавши фахову освіту, поверталися додому аби перетворити свій рідний край на зелену оазу. Звісно, найдієвіший спосіб досягти цієї мети - це створити учнівські лісництва на базі навчальних закладів Миколаївщини, бо коли ж як не дитинстві зароджуються мрії, мрії, які і в дорослому житті всі прагнуть втілити у життя. Як відомо учнівське лісництво - це структурний підрозділ закладу освіти, який за підтримкою лісогосподарських підприємств, забезпечує потребу школярів, учнівської молоді в здобутті знань, умінь і навичок у галузі екологічно-збалансованого лісівництва, сприяє вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, відновлення використання та відтворення лісових ресурсів і лісової фауни та вибору майбутньої професії. Учнівське - найперше лісництво - прототип справжнього, де діти отримують свій перший досвід спілкування з лісом, його красою і величчю.
У нашій області на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчально-виховних закладів створено 75 учнівських лісництв, в яких беруть участь 1817 школярів. Це найкращий показник по Україні. Можливо більшість з них ще не набрали потрібних обертів, та вже зараз є певні результати. Чимала кількість гуртківців після закінчення школи вже вступили до вишів лісового спрямування. Наприклад, минулого року 18 осіб вступили до галузевих ВНЗ.
Для участі у діяльності учнівського лісництва залучаються всі бажаючі, і не тільки школярі, а і педагоги, спеціалісти лісового господарства тощо. Основою діяльності учнівських лісництв є організація навчально-виховного процесу, експериментальної й дослідницької роботи та продуктивної праці учнів.
Навчання учнів здійснюється за програмами і навчальними планами, в яких передбачено теоретичні теми, практичні завдання та дослідницька робота. Все досить серйозно і по-дорослому. Кожен учень несе відповідальність за кожне посаджене власноруч дерево. Слід, додати, що нажаль, нашій молоді, часто не вистачає такої риси характеру, як відповідальність. Тут їх вчать піклуватися про все живе у лісі, і тварину, і рослину. Юні лісівники стають більш терплячими, бо дерево не виростає за рік, для цього потрібні десятиліття. Це дозволяє юним задуматися, що життя довге і наслідки сьогодення, непомітні сьогодні, можуть дати плоди і через багато років.
Учнівські лісництва працюють на спеціально закріпленій за ним території, відповідно до договору між засновниками (дирекцією лісогосподарського підприємства з навчальним закладом).
Діти займаються посадкою і посівом лісу, доглядом за лісонасіннєвими плантаціями, вирощуванням посадкового матеріалу, озелененням населених пунктів; залісненням ярів та балок. Часто задіяні і на створенні полезахисних лісосмуг та захисних лісових насаджень по берегах річок і водойм. Цікаво для них виявляти і охороняти рідкісні рослини, пам’ятники природи. Чималу допомогу лісівникам діти надають при заготівлі лікарської сировини, грибів, збиранні насіння деревних і чагарникових порід. А взимку бажаючих піти в ліс стає ще більше. Ще б пак, в цей період триває підгодівля диких корисних тварин і птахів. Погодувати власноруч козулю чи просто синицю досить цікаво та й для здоров’я корисно. Батьки також зацікавлені у такому дозвіллі свої чад. Такі походи загартовують організм підростаючого покоління і відривають дітей від сидіння перед телевізором чи комп’ютером.
Тут слід зазначити, що тільки за минулий рік членами учнівських лісництв створено 32,6 га лісових культур, доглянуто 178, 3 га лісових культур, доповнено - 45,5 га. Також протягом 2012 року було огороджено 14 мурашників, виготовлено 1077 годівниць для птахів. За кожною цифрою, стоїть невтомний труд маленьких помічників. З такою турботою і завзяттям можна працювати лише у дитинстві, тоді, коли увесь світ здається величезною забавкою, не існує проблем. Ну, хіба що уроки зробити, так це - дійсно проблема. Та ще й щоденник приховати вчасно, від батьків чи вчителя. В такому разі можна сказати, що у лісі загубив. Це звісно жарт, але факт річ уперта, на уроки лісничого діти ходять залюбки і не пропускають. Слід додати, що з гуртківцями постійно проводяться інструктажі та перевірки знань з охорони праці і тільки після цього вони допускаються до роботи.
Крім того, постійно проводяться тематичні зустрічі керівних працівників і спеціалістів лісогосподарських підприємств з школярами 7-11 класів. Таких зустрічей протягом 2012 року було проведено 352.
Дирекції підприємств-засновників створили належні умови для виконання юними лісоводами всього комплексу навчально-виробничих завдань. Закріпили за учнівськими лісництвами лісову площу та інші виробничі об’єкти; забезпечили їх необхідними матеріалами, інвентарем, знаряддям праці; видали членам учнівського лісництва посвідчення, розпізнавальні знаки тощо.
Крім того, в області, на базі підприємств галузі створено 11 еколого-просвітницьких маршрутів, 7 еколого-просвітницьких центрів-музеїв.
Слід додати, що на Микодаївщині триває робота з учнівськими лісництвами і у канікулярний період. Так, влітку було створено 6 таборів праці і відпочинку, в яких працювало і відпочивало 109 школярів. Дітьми були виконані роботи на загальну суму 2,9 тис. грн.
Юні лісівники постійні учасники різноманітних конкурсів і акцій, як Всеукраїнського так і місцевого масштабу. «Майбутнє лісу у твоїх руках», в рамках якої провадяться конкурси шпаківень і годівниць, творів на лісозахисну тематику, організовуються посадки скверів, алей лісу і парків - найулюбленіша для громадськості акція, організована і заснована Державним агентством лісових ресурсів України. Протягом року в ній бере участь рекордна кількість учнівської молоді.
Попереду в нас ще багато роботи, проте, вже зараз впевнені, що успішна співпраця педагогів шкіл області, які є керівниками лісництв та фахівців державних лісогосподарських підприємств області забезпечить поглиблення знань школярів з природничих дисциплін, сприятиме свідомому вибору професії, розширить дитячий світогляд, сформує трудові вміння і навички, розвине естетичні відчуття, і в кінцевому результаті справить позитивний вплив на становлення гармонійно розвиненої особистості. Діти дійсно наше з вами майбутнє, а юні лісівники Миколаївщини - надія і опора дорослих лісівників. Тож, на останок хочеться сказати. Так тримати колеги! Так тримати!

 

На знімках: члени учнівського лісництва «Дубок» (ДП «Вознесенське ЛГ»), одного з найкращих лісництв в області. Цієї весни вивішували шпаківні, створені власноруч, садили ліс і прибирали його від сміття.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua