МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Чи додержувалися вимог з охорони праці і чи готові до пожежонебезпечного періоду 2013 року?
2013-04-04
На ці та інші запитання шукали відповіді лісівники Миколаївщини під час чергового засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Вів засідання начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Миколайович Паламарюк.
Так, з першого питання «Про стан охорони праці на підприємствах галузі» доповідав головний спеціаліст сектора мисливського господарства та охорони праці управління Станіслав Сергійович Мироненко, який проаналізувавши стан охорони праці на державних підприємствах, зазначив, що додержання вимог законодавства з охорони праці в області залишається на достатньому рівні.
Протягом 2012 року 9 працівників служб охорони праці державних підприємств провели 580 обстежень всіх рівнів, під час яких було виявлено 1220 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Ефективність таких перевірок показує, що в середньому під час 5 перевірок виявляється 11 порушень. Протягом того ж періоду за порушення нормативно-правових актів з охорони праці притягнено до дисциплінарної відповідальності 18 осіб (у 2011 році - 8 осіб).
Колегією управління порушувалося питання про ефективність проведення таких перевірок спеціалістами служби охорони праці підприємств. Вищенаведені показники свідчать, що деякі спеціалісти служби не приділяють достатньої вимогливості та принциповості до порушників нормативно правових актів.
За 2012 рік державними підприємствами витрачено на заходи з поліпшення умов праці 865494 грн., що в середньому на одного працівника складає 1432 грн. (на 20,7% більше ніж у 2011 році). Цей показник становить 8,4 % від обсягів реалізації, що є одним з найкращих показників по Україні. В той же час витрати на проведення навчання з охорони праці становлять 39866 грн., що на одного працівника складає 66 грн.
Витрати на проведення медичного огляду працівників склали 5950 грн. Такі підприємства, як ДП «Березнегуватське ЛГ», ДП «Врадіївське ЛГ», ДП «Єланецьке ЛГ», ДП «Очаківське ЛМГ» не приділили достатньої уваги обов’язковому періодичному медичному обстеженню працівників підприємства.
В минулому році на забезпечення спецодягом та засобами індивідуального захисту витрачено 68878 грн., що в середньому складає 114 грн на одного працюючого.
Також досвідом з цього питання з присутніми ділилися директор державного підприємства «Врадіївське лісове господарство» Віктор Федорович Мироненко та директор державного підприємства «Березнегуватське лісове господарство» Микола Олексійович Полегкий.
«Про готовність підпорядкованих підприємств до пожежонебезпечного періоду 2013 року» інформувала начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів управління Валентина Василівна Лесик.
У користуванні державних лісогосподарських підприємств Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства знаходиться 84,5 тис. га земель лісового фонду, у тому числі 43 тис. га вкритої лісом площі, із них 11 тис. га шпилькові молодняки і середньовікові насадження, які є найбільш небезпечними у пожежному відношенні.
Для збереження лісів, лісівники області проводять заходи щодо запобігання лісовим пожежам, а також забезпечують умови для успішної ліквідації загорянь. Динаміка виникнення лісових пожеж останніми роками значно покращилася (з 369 випадків 2007 року до 9 випадків 2012 року).
Позитивні зміни відбулися завдяки систематично проведеним заходам. Так, щорічно своєчасно складаються, узгоджуються та затверджуються мобілізаційно-оперативні плани залучення сил і засобів для гасіння лісових пожеж та план заходів щодо забезпечення протипожежного захисту лісових масивів. Забезпечується виконання комплексу заходів передбачених розпорядженням голови облдержадміністрації та виконання розпорядження голови стосовно заборони відвідування лісів населенням та в’їзду до них транспортних засобів у період високої та надзвичайної пожежної небезпеки.
Особливе значення має тісна співпраця зі службою МНС. Діє сумісний наказ та Інструкція про порядок взаємодії наших підрозділів під час гасіння лісових пожеж. Працівниками районних підрозділів МНС спільно з лісогосподарськими підприємствами на кожне найбільш пожежонебезпечне урочище складається в електронному вигляді оперативний план гасіння лісової пожежі та план-схема до нього.
На підприємствах області та в лісництвах створюються штаби з оперативного реагування на надзвичайні ситуації. В штабній документації та документації ЛПС відображена структура реагування на лісові пожежі, схеми оповіщення, зв’язок зі службами МНС, залученими силами та райдержадміністраціями. Робота державної лісової охорони та ЛПС здійснюється відповідно до Регламенту. На пожежонебезпечний період для гасіння залучається особовий склад лісогосподарських підприємств у кількості 315 осіб.
Крім того, збільшилася кількість лісових пожежних станцій першого типу з 4 до 9 станцій та забезпечується їх стабільна робота. Постійна увага приділяється збільшенню кількості засобів пожежогасіння. Збільшився автопарк пожежної техніки на 12 одиниць. Для перевезення води використовується 16 ємкостей АПВ-3. У разі потреби до гасіння залучається інша техніка: 56 тракторів з ґрунтообробним обладнанням.
На підприємствах управління утримується резерв ПММ обсягом 15,7 тонни.
Крім того, за лісовими масивами організовано спостереження з 11 спостережних пунктів, у тому числі 6 пожежно-спостережних веж, з яких 3 обладнані телевізійними системами спостереження. Використовується 17 протипожежних водойм. Водозабір можна здійснювати з 67 місць.
Завдяки заходам, виконаним відповідно до проектів протипожежного влаштування, в лісах створено систему протипожежних бар’єрів. Протягом 2007-2012 років розрубано 226 км протипожежних розривів, бар’єрів, на площі 1104 га здійснено підняття крони у дерев хвойних порід на висоту до 2-х метрів.
З початку поточного року підприємствами здійснюються заходи з очищення лісових насаджень від захаращення, пройдено санітарними заходами 493 га лісових насаджень.
У лісових масивах вздовж доріг загального користування та в місцях відпочинку населення поновлюються та виставляються аншлаги, біг-борди, плакати на протипожежну тематику. На сьогодні вже виставлено 726 штук наочної агітації, перекрито 85 позапланових доріг. Патрулювання в лісах здійснюється дев’ятьма рейдовими бригадами.
Для удосконалення взаємодії працівників державної лісової охорони та підрозділів МНС, координації їх дій при гасінні лісових пожеж щорічно проводяться обласні навчання, до яких залучаються інші організації відповідно до мобілізаційного плану.
Разом з цим поінформовано про ряд недоліків, усунення яких потребує проведення додаткових організаційних, матеріальних затрат, проведення ремонтних та інших робіт для забезпечення належного функціонування лісових пожежних станцій, пунктів зосередження пожежного інвентарю лісництв, пунктів спостереження з метою забезпечення своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж.
Підсумовуючи роботу колегії Петро Миколайович, зазначив, що головним позитивним зрушенням минулого року стало те, що на підприємствах не було зареєстровано жодного нещасного випадку, а також намітилися стала тенденція до зменшення кількості пожеж у рази. Це свідчить про те, лісівниками проводиться значна робота у плані охорони праці та підготовки до пожежонебезпечного періоду. Проте, за словами начальника управління, слід і надалі працювати в такому ж руслі, адже щонайменший недоліки у роботі, з часом можуть призвести до жахливих наслідків.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua