МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
1 квітня - Міжнародний день птахів
2013-04-01Міжнародний день птахів вперше почали святкувати 1906 року. Саме тоді з ініціативи ООН було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. Головна мета свята - залучення громадськості до проблем захисту пернатих.
На жаль, господарська діяльність людини болісно вплинула на багатьох птахів. Розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав - усе це призвело до жахливих наслідків. Зникло чимало видів птахів. Інші опинилися під загрозою зникнення. В Україні налічують майже 770 видів птахів. З них 360 видів - під загрозою зникнення. Слід зазначити, що День птахів - це не лише річниця Конвенції ООН, але й час повернення пернатих додому. У давнину наші предки в День зустрічі птахів пекли «жайворонки» з тіста й співали особливі святкові пісні.
Вперше цей день, як масове дитяче свято, почали проводити в США. Започаткував святкування вчитель з містечка, що в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з авторитетних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято. Українці також долучилися до заходів, присвячених зустрічі пернатих друзів. За традицією, цими днями слід розвішувати шпаківні, синичники, дуплянки та інші «пташині хатинки».
Дуже тішить, що пропозицію мостівських лісівників взяти участь у святкуванні Дня птахів активно підтримали вчителі та учні багатьох шкіл Доманівського району. Керівник шкільного лісництва Мостівської школи Олена Каніщева зазначила: «Процес виготовлення шпаківні для деяких школярів є досить складним. Але якщо за допомогою вчителя праці чи батька кожен учень змайструє хоча б одну хатинку для пташок, це буде великим внеском у нашу спільну справу збереження та примноження лісових насаджень краю». Керівник шкільного лісництва Олександрівської школи Наталя Кременецька розповіла: «Окрім виготовлення шпаківень, ми проводимо й ряд виховних бесід, присвячених святкуванню Міжнародного дня птахів. Наприклад, стаття «Ліс зустрів мене, як друга» за 20 березня 2013 р., яку школярі прочитали на сайті МОУЛМГ, надихнула їх підготували доповіді на тему «Пернаті друзі лісу в поезіях Максима Рильського». Діти розшукали у віршах класика української літератури чимало цікавих фактів про птахів. Наприклад, вірш «Ознаки весни» розпочинається словами: «Її чутно в голосі синиці… ». Отож, виявляється, весняний спів синиці відрізняється від її зимового співу. А у вірші «Шпаки», в доступній для дитячого сприйняття формі, поет пише про такі основні засади гармонійного спілкування та співіснування як вдячність та безкорисність:

Шпак не від того, щоб, як спілі вишні,
Покуштувати, що воно на смак, -
Та садових повзучих розбишак,
Неситу гусінь нищить так ретельно,
Що той грішок не майте за смертельний,
Шануйте друга… Де ж таки без хиб
Ви друга на землі найти могли б?

Готуючись до весняного свята зустрічі пернатих друзів, члени Мостівського, Олександрівського, Козубівського, Сухобалківського шкільних лісництв разом з лісівниками виготовили понад 150 шпаківень, які розвісили на пришкільних ділянках та в лісових урочищах. Кращі з гніздувань та годівниць надані для участі в обласному конкурсі: «Хатинка для птаха».

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва, ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua