МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Із чергового засідання колегії Миколаївських лісівників
2013-03-12
Шостого березня 2013 року відбулося чергове засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Головував на засіданні начальник управління П. М. Паламарюк. В роботі колегії взяли участь члени колегії, директори, головні лісничі та лісничі державних лісогосподарських підприємств області.
Проходило засідання напередодні жіночого свята - 8 Березня, тому і розпочалося з приємного - відзначення працівників галузі. Так, начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюк за багаторічну сумлінну працю в галузі лісового господарства, високу професійну майстерність та з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня вручив подяки Голови Державного агентства лісових ресурсів України інженеру лісових культур державного підприємства «Володимирівське ЛГ» Лілії Олександрівні Косенко та лісничому державного підприємства «Врадіївське ЛГ» Устині Степанівні Дяур. Іменним годинником Голови Державного агентства лісових ресурсів України було нагороджено лісничого ДП «Володимирівське ЛГ» Ларису Федорівну Зізганову.
На порядку денному стояло чимало питань. Про стан відтворення лісів, створення плантацій швидкоростучих лісових порід 2012 року та завдання на 2013 рік розповідала начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства В. В. Лесик.
Протягом 2012 року державними підприємствами, які входять до сфери управління Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, створено 1908 га лісових культур, з них 191 га за кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища. Найбільше лісових культур посаджено державними підприємствами «Вознесенське ЛГ» (307 га), «Володимирівське ЛГ» (262 га), «Баштанське ЛГ» та «Очаківське ЛМГ» (по 220 га).
Проведено 104 га відтворення лісів шляхом природного поновлення. У вкриті лісовою рослинністю землі 2012 року переведено та передано в експлуатацію 791 га при плані 564 га.
За підсумками матеріалів інвентаризації приживлюваність фактично збережених лісопосадок за останні три роки по державних підприємствах в цілому склала 68,9% (при нормативній 68,9%).
В лісових розсадниках вирощено 5,7 млн. штук сіянців 48 деревно-чагарникових порід, в тому числі 1,1 млн. штук дворічних сіянців. Стандартного посадкового матеріалу налічується 5,4 млн. штук. В шкілках вирощено 92 тис. штук декоративних та плодово-ягідних саджанців, із них стандартні для реалізації 73 тис. штук. Внаслідок несприятливих погодних умов загинули і списані посіви в розсадниках на площі 4,07 га (18% площі посіву). Враховуючи складні погодні умови 2012 року, крапельне зрошування застосовується лише на окремих лісових розсадниках. Не організовано крапельний полив на державних підприємствах «Веселинівське ЛГ», «Вознесенське ЛГ», «Врадіївське ЛГ» та «Єланецьке ЛГ».
В середньому по державних підприємствах з 1 га посівів у розсадниках отримано 267 тис. штук стандартних сіянців, що складає 63% планового виходу. Відповідно до балансу садивного матеріалу на весняні лісокультурні роботи державні підприємства в цілому забезпечені власним садивним матеріалом на 116%.
Протягом 2012 року заготовлено і закуплено 35,6 тонни лісового насіння, або 107% до плану. З об’єктів постійної лісонасіннєвої бази (далі - ПЛНБ) заготовлено 6693 кг насіння сосни, дуба, горіха, акації, що становить 18,8% загального обсягу заготовленого насіння.
Про стан дотримання вимог законодавства при здійсненні міжнародної діяльності та про результати перевірки підвідомчих підприємств галузі Державною екологічною інспекцією України інформував перший заступник начальника управління А. А. Гурко. Про захист інформації з обмеженим доступом розповів завідувач сектора юридичного та кадрового забезпечення Д. С. Дибовський. Він зазначив, що поряд з необхідністю активного інформування громадськості про результати роботи державних підприємств та управління, своєчасного поновлення матеріалів веб-сайтів, відкритості та прозорості діяльності згідно з вимогами Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», існує необхідність додержання тих вимог, які висуваються чинним законодавством до порядку зберігання і поширення інформації, яка є власністю держави, перебуває у володінні управління та державних підприємств та частково є конфіденційною. Дмитро Сергійович розповів, в яких випадках слід вважати інформацію конфіденційною і наголосив, що розголошення цієї інформації може тягти за собою відповідальність винних посадових осіб (у тому числі кримінальну), спричиняти негативні підсумки перевірок з боку контролюючих органів і є цілком несумісними з характером роботи управління, як територіального органу центрального органу виконавчої влади та державних підприємств.
Підсумовуючи роботу колегії Петро Миколайович Паламарюк зазначив, що державними лісогосподарськими підприємствами задля примноження лісових насаджень області робиться чимало, але, разом з тим, це не привід зупинятися на досягнутому. Так, під час нинішньої весняної лісокультурної кампанії, на думку очільника, треба докласти максимум зусиль, щоб усі заплановані 500 га були засаджені в оптимальні строки, аби підвищити приживлюваність. Чималу увагу начальник управління приділив питанню збирання і зберігання насіння, адже тільки при додержанні умов проведення цих робіт можливе отримання якісного насіння, яке зійде гарними сходами.
Крім того, Петро Миколайович Паламарюк привітав усіх присутніх працівниць лісової галузі області з жіночим святом, вручив їм квіти і побажав міцного здоров’я, успіхів на трудовій ниві і простого жіночого щастя.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua