МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Нові експонати в музеї Мостівського лісництва
2013-02-26З метою формування в підростаючого покоління бережливого ставлення до лісонасаджень, популяризування престижу професії лісівника, 2011 року в с. Мостове Доманівського району лісівники створили музей Мостівського лісництва.
Тут можна детально ознайомитися не лише з історією заліснення нашого степового краю, а й дізнатися чимало цікавих маловідомих фактів з минулого рідного краю. Нині в музеї налічуємо понад триста експонатів, чимало з них - старовинні вироби з дерева. Наприклад, самопрядка. Перші прядки з’явилися в Європі ще на початку XIV століття й відтоді їх постійно вдосконалювали. Їх виготовляли з дерев різних порід. У нашій країні самопрядки почали широко використовувати в ХІХ - ХХ століттях. Завдяки прядці процес виготовлення ниток пришвидшувався в 2,5 рази в порівнянні з прядінням веретеном. Під час Великої Вітчизняної війни чимало жінок завдяки прядці рятували свої родини від голоду - пряли нитки й продавали в’язані речі.
Слід зазначити, що в наших предків процес прядіння тривав увесь осінньо-зимовий період, перериваючись лише на різдвяні свята. В останній день масниці жінки, святкуючи закінчення прядіння, каталися з крижаних гірок на донцях прядок. Жінки вірили, що чим далі вони проїдуть, тим довшим вродить льон. Прядка служила оберегом для дівчини. Особисту, підписану прядку не давали в борг.
Ще одним цінним експонатом музею лісництва є старовинна черепиця з клеймом «BREVETES S. G. D. G. St. HENRY MARSEILLE ROUX_FRERES». Цю черепицю лісівники знайшли нещодавно на території розсадника лісництва, поблизу колишнього замку дворян Ерделі. За словами наукового співробітника Миколаївського обласного краєзнавчого музею Світлани Романенко, цілком вірогідно, що саме такою черепицею було вкрито дах родового замку засновника Мостівського парку Миколи Ерделі, який споруджено в ІІ пол. ХІХ ст.
Черепицю, знайдену лісівниками, називають «Марсельською». Спосіб її виготовлення винайшли в ХІХ ст. у Франції. З Європи таку черепицю привозили на кораблях у Миколаївський та Одеський порти, де її розвантажували й продавали. Коштувала фірмова черепиця досить дорого. «ROUX_FRERES» - це назва фірми, «St. HENRY» - назва вулиці в Марселі, де виготовляли черепицю.
Слід наголосити, що колекція музею Мостівського лісництва регулярно поповнюється новими знахідками. Протягом останнього часу значно збільшилася й кількість відвідувачів музею, що свідчить про шанобливе ставлення наших земляків до власної історії і до лісу зокрема.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua