МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Врятований вознесенський «Бембі» радує відвідувачів
2013-02-18Величезна краса зелених насаджень Вознесенського лісництва манить око та тішить душу. Немає слів, щоб висловити усі почуття та емоції, які викликає у кожного з нас смарагдовий рай на землі. А для скількох живих істот він став місцем проживання, островком надії! І знову на перший план виходить людина. І тут вона залишає по собі сліди. От тільки які вони? Чи можна говорити про них з гордістю?
Працюючи лісничим Вознесенського лісництва ДП «Вознесенське ЛГ» часто стаю свідком того, як потерпають від лихих вчинків брати наші менші - лісові звірі. Браконьєри не гають часу. І хоча лісогосподарські служби роблять усе можливе, аби зупинити порушників правил полювання, все ж таки мають місце випадки незаконного відстрілу тварин. Це стається через нестачу людських ресурсів в лісгоспах, щоб протидіяти браконьєрам. Ані великі штрафи, ані відібрана зброя не зупиняє зухвалих нелюдів. Вони не звертають увагу ні на пору року, не задумуються про чисельність тих чи інших видів. Миттєве збагачення, споживацький інтерес - ось що рухає їх до злочину. Мисливців зі зброєю ще можна «поставити в рамки» за допомогою закону, а, так званих, «петельників» схопити на гарячому важче. Проте саме вони завдають найбільшої шкоди, розставляючи тенета на звіриних стежках, не гребуючи ніякими способами, аби отримати до столу кусень м’яса.
Майстри лісу та єгері лісництв прикладають максимум зусиль для подолання цієї проблеми. Під час одного з рейдів було знято 17 петель. Одного з «невдах» вдалося врятувати. Почувши в хащах лісу якийсь хрип, помічник лісничого В. П. Рузяк побіг туди і побачив у петлі маленьку козулю. Маля було страшно налякане та потребувало допомоги і лікування. Не гаючи часу Василь Павлович підхопив його на руки і майже 200 метрів ніс на руках до машини. Там врятованому була надана перша медична допомога, після чого його відвезли в лісництво «Рацинська Дача». Своїми силами за годину збудували вольєр та відпустили його туди. По черзі працівники лісництва годували «Бембі» не тільки травою та сіном, але й молоком. Зараз цей красень гуляє по подвір’ю лісництва, радуючи око.
Діти з навколишніх дитячих садків та шкіл із задоволенням приходять помилуватись козулею, а вона дарує їм свою прихильність. На таких прикладах вони вчаться доброті та чуйності, любові до природи та співпереживання. Саме такі приклади дають надію, що ці уроки доброти залишаться в пам’яті дітей та малюків і стануть для них рушійною силою, яка змінює майбутнє до добра. Можливо і дорослі замисляться про шкоду заподіяну людиною. Можливо…

 

С. Рузяк, лісничий Вознесенського лісництва ДП «Вознесенське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua