МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Будні Березнегуватського лісгоспу
2013-01-23

Сьогодні, коли увесь світ говорить про наслідки парникового ефекту, настав час серйозно задуматися про користь лісових насаджень. Ліси - це не тільки гарні зони відпочинку, прихисток для диких звірів, сировина для товарів народного вжитку тощо, це - передусім, «зелені легені» нашої планети, гарант нашого життя, бо воно не можливе без кисню. Пересічна людина, насправді, не так часто замислюється над тим чим вона дихатиме завтра. Частіше переживає, що буде їсти, у що вдягатися. Та всі ці проблеми не матимуть ніякого ваги, якщо не буде чим дихати. От і думайте як розставляти пріоритети?
Головні пріоритети давно і назавжди розставили для себе працівники ДП «Березнегуватське ЛГ». Тут, завдяки їх зусиллям, щороку збільшується кількість зелених лісових насаджень. Наприклад, 2012 року посаджені лісові культури на площі 174 га, підготовлений грунт під посадку нових лісів в поточному році на площі 70 га. В лісорозсадниках вирощено 1 млн 138 тис. штук стандартних сіянців. Висіяне насіння в розсадниках на площі близько 2 га.
Проте недостатньо посадити. Треба ще і зберегти, доглянути. З цією метою працівниками підприємства проведено ряд протипожежних заходів для недопущення лісових пожеж. Влаштовано протипожежні мінералізовані смуги та проведено догляд за ними. Виставлено таблички та аншлаги в лісових урочищах. Завдяки проведеним заходам та при сприянні місцевих органів влади в насадженнях лісгоспу сталося лише два випадки лісової пожежі.
Також, минулого року була проведена значна робота з прийомки нових земель на площі 6,5 тис. га із земель запасу для створення захисних лісонасаджень з метою збільшення лісистості Березнегуватського району.
Слід зазначити, що приділяється тут увага і натурному оформленню садиб лісництв, лісгоспу та лісових обходів. Встановлено інформативні знаки, таблички, аншлаги на протипожежну та природоохоронну тематику, оформлено місця короткочасного відпочинку в придорожніх насадженнях.
В Березнегуватському лісництві створено екологічну стежку. Виготовлено покажчик маршруту, за яким проводяться екскурсії з метою ознайомлення з роботою лісництва та з чудовими краєвидами і окремими куточками природи.
Лісівники проводять виховну та профорієнтаційну роботу в Березнегуватських, Білокриницькій, Мурахівській, Лепетиській школах, де створено учнівські лісництва. Учні знайомляться з роботою лісництв, бувають на екскурсіях, допомагають у заготівлі насіння, разом із лісівниками озеленяють пришкільні садиби та сквери. Беруть участь у конкурсах «Збережемо птахів» - на краще виготовлення гніздувань та годівничок і «Майбутнє лісу у твоїх руках» - на кращий малюнок та твір на тему «Людина та ліс».
Працівники лісгоспу допомагають громаді в озелененні населених пунктів, надають посильну допомогу у придбанні декоративного посадкового матеріалу.
Крім того, постійно беруть участь у конкурсних змаганнях вальників лісу, пожежних дружин, спортивних змаганнях серед лісівників області.
Колектив живе, працює і готовий виконувати завдання зі створення нових захисних лісонасаджень у поточному році. Сподіваємося, що завдяки нашій праці екологія у світі хоча б трішечки, але стане кращою, а разом з тим і дихати «Homo Sapiens» стане легше.

В. Полегка, інженер ДП «Березнегуватське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua