МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
В оточенні зелених красунь
2012-12-20

На повороті, від траси до Андріївського лісництва, зразу ж виникає бажання зупинитися, щоб знову відчути неповторну лісову тишу соснового бору, вдихнути зимові аромати хвої. Тут, як це завжди буває в грудні, триває передноворічна кампанія заготівлі лісових красунь - струнких лапчастих сосен, які ми за традицією називаємо новорічними ялинками.
Помічнику лісничого Костянтину Абдулбертовичу Хусаїнову висловлюємо співчуття з приводу вирубування таких молодих дерев. Але він заспокоює. Це не суцільна рубка, а прорідження осінніх чи весняних посадок саджанців сосен, які здійснювалися три-п’ять років тому. Такі санітарні рубки тільки оздоровлюють основний масив Андріївського лісництва, яке займає загальну площу 1700 гектарів. Цими роботами наприкінці нинішнього року і заготівлею новорічних красунь займаються Василь Миколайович та Микола Васильович Петрики з бензопилами і лісоруби - Віктор Олексійович Фесенко та Євген Петрович Овчаренко.
У продовженні розмови з помічником лісничого дізнаємося, що з виконанням річного завдання з усіх видів робіт по догляду за лісовим масивом колектив Андріївського лісництва в основному справляється. Слава Богу, влітку не було пожеж, державна служба охорони лісу протягом усього періоду весни-літа-осені чатувала на всіх дільницях. Це підтверджують досвідчені лісівники Володимир Іванович Дорошенко, водій пожежної машини та тракторист Леонід Володимирович Слюсаренко. Із слюсарем лісництва Валерієм Васильовичем Дмитренком у розмові висловили жартівливе припущення: йому з такою вогняно-рижою бородою, високому, з доброю поставою, можна у Новорічну ніч бути Дідом Морозом. Для Андріївської дітвори це був би чудовий сюрприз. Сам Валерій Васильович веселий, бадьорий, з добрим почуттям гумору. Далі у спілкуванні вже ділова інформація про весняні та осінні посадки. Всього протягом нинішнього року було посаджено на 84 гектарах саджанці хвойних та листяних порід дерев. У Андріївський розсадник площею 0,5 гектара теж висіяне насіння різних порід, в тому числі і фруктових дерев та кущів - смородини і бузини.
Живе напруженими трудовими буднями одне з найстаріших в області Андріївське лісництво, яке започатковувалось більше півстоліття тому тут, на піщаних барханах. З 1973 року пов’язав своє буття з лісом один з чотирьох братів - Павло Микитович Швець, колишній лісничий, який тепер працює майстром лісу.
- Мені, за пенсійним віком, на лісовій дільниці дещо зменшені і територія, і обсяг обов’язків, - наголосив він, - але відповідальність за збереження лісових посадок і за людей, які працюють на дільниці, залишилася такою ж. Кінець осені, початок грудня, це - грибна пора. Приїздять здалеку на машинах по наші гриби. На жаль, трапляються і браконьєри, які зараз намагаються зрубати найпухнастіше зелене деревце, яке лісівники залишають під час санітарних рубок як продуктивну майбутню сосну. Все це і є охорона лісу. Інструктаж робітників бригад лісорубів перед початком роботи теж входить в обов’язок майстра лісу.
- Павле Микитовичу, оглядаючи неспокійне минуле, сучасне ваше життя у лісі, які думки виникають, які плани на майбутнє?
- У мене було змістовне, насичене, цікаве життя тут, таким воно залишається і нині. Я задоволений професійним вибором і дуже добре, що по моєю стежиною пішли і мої дочки, можливо, підуть і онуки.
Тетяна Павлівна Кулик зараз вчиться у Великоанадольському лісовому технікумі, це на Донеччині. Друга його дочка - Марина Павлівна Швець-Загамула, працює у Андріївському лісництві. Вся сім’я тут.
Ми побажали Павлу Микитовичу добрих Новорічних, Різдвяних свят, щастя і благополуччя його родині у наступному році. А він ще трохи постояв біля свого вагончика, замрійливо дивлячись нам услід та на зелені шати Андріївського лісу, серед якого незлічене вже число струнких дерев, колись посаджених ним самим.

В. Фальов, влас. кор. прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.
На знімках: П. М. Швець. Л. В. Слюсаренко, В. І. Дорошенко, В. В. Дмитренко, К. А. Хусаїнов
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua