МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
40 ТИСЯЧ ХВОЙНИХ ДЕРЕВ ЧЕКАЮТЬ НА СВОЇХ ПОКУПЦІВ
2012-12-06

На прес-конференції, що відбулася 5 грудня 2012 року у приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства начальник Миколаївського обласного управління лісомисливського господарства Петро Миколайович Паламарюк оприлюднив дані щодо заходів упорядкування реалізації новорічних ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування в передноворічний період 2013 року.
Так, державною лісовою охороною Миколаївської області, за словами П. М. Паламарюка, регулярно з початком зими проводяться заходи для запобігання самовільних рубок хвойних молодняків в передноворічний період. Для цього управління ініціювало прийняття головою Миколаївської обласної державної адміністрації розпорядження від 28.11.12 № 405-р «Про заходи щодо упорядкування реалізації новорічних ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування в передноворічний період». Цим розпорядженням доручено головам райдержадміністрацій до 7 грудня визначити місця для реалізації новорічних ялинок. Це дозволить упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та забезпечити контроль за дотриманням вимого чинного законодавства під час реалізації новорічних ялинок.
Для задоволення потреб населення в новорічних деревах працівники лісництв області планують зрубати та реалізувати 40 тисяч новорічних сосен. Основна заготівля дерев, проходить на спеціально створених плантаціях. Слід зазначити, що в області вирощується 157 га шкілок та плантацій новорічних дерев, саме з яких проводилась та буде в подальшому проводитись заготівля ялинок для реалізації.
Петро Миколайович зауважив, що на сьогоднішній день реалізація заготовлених сосен населенню вже розпочалась. На даний час продано оптовим покупцям близько 6 тис. новорічних дерев. Оптова ціна на дерева різна і залежить від розміру і якості дерева. Так, дерево від 1 до 2 метрів коштуватиме 40-55 гривень.
- Впливати на ринкову вартість ми не можемо, це - задача бізнесу, - зауважив Петро Миколайович.
Минулого року введено маркування новорічних ялинок при реалізації, нагадав начальник лісомисливського відомства області, що дозволило максимально забезпечити реалізацію на ринку новорічних ялинок законного походження. Цього року маркування теж буде застосовуватись, - додав він. Для цих потреб закуплено 40 тис. пластикових бирок зі штрих-кодами. Використання маркування ялинок полегшило виявлення при перевезенні та в торгових точках новорічних дерев, які заготовлені без дозвільних документів, - підкреслив Петро Миколайович.
Присутні також довідалися, що у лісівників в передноворічний період додалося клопоту не лише за рахунок заготівлі та реалізації сосен, але й тому, що збільшуються витрати матеріальних та людських ресурсів на охорону хвойних молодняків від незаконних рубок. Для забезпечення організаційно-контрольних заходів в період заготівлі та реалізації новорічних ялинок при Миколаївському обласному управлінні лісового та мисливського господарства створено оперативний штаб, до якого входять представники державних лісогосподарських підприємств, органів внутрішніх справ, державної екологічної інспекції.
При обласному оперативному штабі встановлена пошукова система реєстру походження ялинок, яка систематично оновлюється. Визначені та доведені до спільних бригад і органів МВС екстрені телефонні номери (в тому числі і мобільний телефон), за якими на будь-який запит перевіряючих (за номером бирки) буде надаватися оперативна інформація щодо походження ялинки.
Номери телефонів: 46-00-23; (097)-050-60-25; (066)-649-12-84
Також начальник управління повідомив, що кожен громадянин України, який придбав на новорічному ринку або в інших місцях реалізації ялинку, зможе за допомогою номеру бирки встановити її місце заготівлі. Для цього йому потрібно зайти на сайт yalinka.info, де в графі пошук, ввести цифри бирки, якою була маркована його ялинка. Після чого пошукова система надасть інформацію по походженню конкретної новорічної ялинки з наданням даних щодо підприємства, яке здійснило заготівлю ялинки, області та підпорядкування підприємства.
Із зацікавленістю слухали інформацію про спеціальні рейдові бригади, які створені на базі державних лісогосподарських підприємств, до складу яких ввійшли представники органів внутрішніх справ, екоінспекції, громадські мисливські інспектори. На сьогодні вже визначено місця розміщення постів для перевірки дозвільних документів на заготівлю та перевезення новорічних ялинок (лісгосп, лісництво, квартал, населений пункт або кілометр автодороги).
Всього на лісогосподарських підприємствах лісові масиви області охороняють 34 рейдові бригади, - підкреслив Петро Миколайович.
Самовільна рубка дерев (стаття 65) згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 340 грн. Крім того, з порушника, який скоїв самовільну рубку молодняків хвойних порід в грудні-січні (Постанова Кабінету міністрів України від 23.07.2008 № 665) утримуються збитки, нанесені лісовому господарству незаконними рубками в трьохкратному розмірі. Розмір збитків залежить від діаметра при корені та складають від 197 грн. (при діаметрі до 10 см) до 5078 грн. (при діаметрі до 30 см, що характерно для сосни кримської). Якщо людина зрубає декілька таких дерев, збитки будуть великими (5100 грн. і більше), а правопорушника буде притягнуто до кримінальної відповідальності згідно з статтею 246 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі від 6 місяців до 3 років з відшкодуванням заподіяних збитків.
Наприкінці зустрічі Петро Миколайович побажав присутнім, а також усім журналістам області гарних новорічних свят, миру, щастя і злагоди.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua