МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Новорічні свята - іспит ставлення людини до лісу
2012-11-23

*Юридична варта лісу


Більшість громадян знають, що дерева рубати без дозволу заборонено, але мало хто усвідомлює, які можуть бути наслідки такого правопорушення. Лісове законодавство України забороняє не тільки зрубання, знищення дерев та чагарників без дозволу, але також й пошкодження дерев і чагарників до припинення ними росту. Цим поняттям охоплюється відповідні пошкодження дерев та чагарників, після яких вони мають можливість подальшого росту.
Відповідальність за зрубання та пошкодження дерев і чагарників передбачена у статтях 65, 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). При цьому відрізняються ці статті тим, що ст. 65 передбачає відповідальність за знищення та пошкодження дерев і чагарників на землях лісогосподарського призначення, а ст. 65-1 передбачає відповідальність за знищення та пошкодження дерев і чагарників на інших землях (полезахисні лісосмуги, лісосмуги вздовж автошляхів тощо).
Відповідальність за вказані правопорушення несуть як фізичні особи, так і посадові особи підприємств, організацій, установ.
Санкції за правопорушення, передбачені ст. 65 КУпАП складаються з того, що громадяни можуть бути оштрафовані на суму від 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 грн.) до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 грн.), а посадові особи на суму від 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119 грн.) до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (204 грн.).
Слід додати, що при цьому не тільки штрафні санкції застосовуються при вжитті адміністративних заходів до правопорушників, оскільки чинним законодавством передбачене обов’язкове відшкодування шкоди, заподіяної лісу з боку правопорушників. Розрахунок заподіяної шкоди проводиться згідно з таксами, встановлениими Кабінетом Міністрів України. Шкода, заподіяна лісу, визначається у відповідній сумі і розраховується за знищення або пошкодження кожного дерева окремо, залежно від його породи, товщини і висоти стовбуру, але при цьому будь-яка товщина стовбуру діаметром до 10 см вважається товщиною 10 см.
Слід зауважити, що знищення або пошкодження дерев хвойних порід у лісі в період грудня-січня місяців передбачає відшкодування шкоди, обчисленої за таксою, у потрійному розмірі, а шкода від таких дій відносно дерев у парках, в межах міста, в разі декоративного призначення вказаних дерев, розраховується за більш значними коефіцієнтами до таксової суми. Випадки знищення та пошкодження дерев, де нанесена шкода досягне відповідної суми, є підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності.
На жаль, щорічно новорічні свята не обходяться без випадків знищення (зрубані під корінь) або пошкодження хвойних дерев (зрубані вершини), що викликає законне обурення громадян.
Отже, особи, які мають намір установити новорічну ялинку зрубавши її у лісі, парку, місті, повинні розуміти, що такий вчинок може їм коштувати вартості багатьох новорічних ялинок, які вони могли б купити законним шляхом. Крім того, головне пам’ятати, що знищити дерево - справа декількох хвилин боротьби з власною совістю, а виростити дерево - це багаторічний труд сотень людей. Чи витримає громада новорічний іспит ставлення до лісу - покаже час, та працівники нашого підприємства докладатимуть усіх зусиль, аби він був складений на відмінно.

Є. Бєломитцев, юрисконсульт ДП «Очаківське ЛМГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua