МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
В ОБЛАСТІ ВИСАДЖЕНО БЛИЗЬКО МІЛЬЙОНА САДЖАНЦІВ
2012-11-19

Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з начальником Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарств Петром Миколайовичем Паламарюком.
- Петре Миколайовичу, добігає кінця осінь, тому вже зараз можна говорити про здобутки осінньої лісокультурної кампанії. Які вони в частині реалізації пріоритетних напрямів, намічених у планах 2012 року?
- Попри труднощі, ми зуміли вийти на намічені рубежі, а в багатьох випадках перевершити заплановані показники. Погодні умови нинішньої осені сприяли лісівникам. Слід відмітити, що з початку року лісогосподарськими підприємствами Миколаївського ОУЛМГ відтворено 1996 га лісів, з них 1907 га захисних лісових насаджень та 89 га відновлено шляхом природного поновлення. Із загального обсягу посадки восени цього року за кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища створено 190 га нових лісів. Слід зазначити, що створення саме нових лісів, - це найбільш трудомісткій процес. Здавалося б звичайні цифри, але за ними криється важка праця людей, бо 190 га, вміщують в собі близько мільйона сіянців, які слід посадити вчасно, до сезону дощів, бо інакше техніка буде не в змозі зайти на ділянку, надійно, разом з тим в стислі строки, (до заморозків). Наші робітники звичні до такої праці, але іноді буває від цього важливого процесу нас відволікають підпали сухої трави та пожнивних решток на полях агроформувань, які межують з лісовими культурами та насадженнями. Вітер миттю роздмухує вогонь і виникає ймовірність потрапляння його, навіть через створені мінералізовані смуги в навколишні лісові масиви. Доводиться негайно перекидати техніку та працівників на гасіння виниклих підпалів. Але слід зазначити, що в цьому році, лісогосподарськими підприємствами області за 9 місяців в повному об’ємі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи. Порівняно з 2011 роком кількість пожеж зменшилася у два рази. Найкраще спрацювали в питанні охорони лісу від пожеж ДП «Володимирівське ЛГ», «Очаківське ЛМГ», «Веселинівське ЛГ» та «Вознесенське ЛГ».
- Петре Миколайовичу, яке з господарств найкраще справилося з посадкою?
- Найбільше посаджено у Казанківському районі (252 га), Вознесенському (226 га), та Березанському (174 га) районах. Найменше - в Снігурівському (10 га), Миколаївському (24 га) та Очаківському (26 га) районах. Що ж до останніх, то такі показники обумовлені суб’єктивними причинами і аж ніяк не незадовільною роботою. У даний час посадка успішно завершена в усіх господарствах.
- Яка склалася ситуація на інших ділянках роботи?
- За кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища доглянуто 798 га лісових культур, які створено у минулі роки. До речі, п’ятий рік поспіль з метою підвищення рівня лісистості нашої області, за сприянням органів виконавчої влади та депутатів обласної ради, з обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища щорічно виділяються кошти в обсязі 700-820 тис. грн. на створення та вирощування нових захисних лісових насаджень, яких за п’ять років посаджено і доглядаються 1225 га. Найбільше лісів за ці кошти створено Очаківським ЛМГ (190 га), Миколаївським ЛГ (151 га) та Березнегуватським ЛГ (143 га).
- Скажіть будь ласка, а як вирішується питання з насадженнями, що не прийнялися, чи висохли тощо, адже цьогорічне літо було спекотним, а дощі проходили не часто?
- Так, на жаль, такі випадки мають місце. Та ми були готові до такого повороту подій. Традиційно крім лісосадивних робіт лісівники займаються доповненням лісових культур, які постраждали внаслідок аномально спекотної весни та літа. На осінь було заплановано провести доповнення на площі 498 га. Вже доповнено 540 га зріджених лісових культур. На даний час роботи повністю закінчено.
- Відомо, що наразі активно продовжується збір та переробка насіннєвої сировини, як триває цей процес у нашій області?
- Це дійсно так. Лісогосподарськими підприємствами на сьогодні заготовлено понад 28 тонн лісового насіння. Річний план виконано 111 % (план заготівлі 26 тонн). Найбільшу кількість та асортимент порід лісового насіння заготовлено Баштанським, Врадіївським, Єланецьким та Вознесенським лісгоспами.
- Цікаво, а що робиться лісівниками для забезпечення в майбутньому потреб лісогосподарських підприємств у посадковому матеріалі лісових розсадників?
- Поточного року нашими працівниками було посіяно розсадників на площі 17,3 га при запланованих 17,8 га. Закладено 2,3 га декоративних шкілок, 35 га плантацій новорічних ялинок. В тепличках і парниках закладено понад 63 тис. шт. живців.
Під посадку лісу на весну 2013 року підготовлено грунт на площі 490 га.
- Петре Миколайовичу, чи ведеться в області робота по залученню громадськості до створення нових лісів тощо?
- Так. Ви знаєте, ми повсякчас намагаємося залучити до цієї благородної справи якомога більше людей, різного віку, професій, тощо. З метою поширення знань про ліси та про їх важливість для збереження довкілля і життя на Землі, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та безпосередньої участі шкільної молоді у створені нових лісів, роз’яснення широким колам громадськості необхідності створення захисних лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі, проводиться щорічна всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Надзвичайно важливо розповідати нашому підростаючому поколінню про неоціненну роль лісів не лише для області, країни, а й для усього світу. Саме тому лісівники намагалися якомога цікавіше організувати для школярів участь у головному заході акції - створенні лісових насаджень. Раділо серце й зігрівало душу справжніх лісівників ставлення до поставленого завдання тих, хто прийшов створювати новий ліс. Близько 74 га новостворених лісових культур за кілька років стануть молодими насадженнями.
Протягом акції майже 1200 школярів садили ліс. Не залишилася осторонь і громадськість. Близько 170 представників громадських організацій приєдналися до акції. Представники обласних та місцевих органів влади, засобів масової інформації - усі, розуміючи важливість справи, долучилися до створення лісових насаджень. Усього понад 1700 бажаючих відчули самі, як це - садити ліс.
- Петре Миколайовичу, невже - це єдина акція організована лісівниками протягом року?
- Звичайно ні. Так, наприклад, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 №777-р запроваджено проведення у квітні - травні щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». Акція проводиться з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення.
Аби найефективніше використати швидкоплинну весняну пору, лісівники протягом акції здійснили заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ (особливо в лісових насадженнях), прибирання територій підприємств, установ та організацій, приведення у належний санітарний стан парків, скверів, дитячих, спортивних майданчиків, братських могил, меморіальних комплексів, а також очищення від сміття берегів водойм. За цей час на території області з’явилося 3 нових парка, скверів, алей загальною площею 1,5 га. Розчищено та упорядковано 9 джерел, очищено від сміття біля 10 км берегів, ліквідовано 34 несанкціонованих сміттєзвалища, з яких вивезено 27 м3 побутових відходів.
В рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» проводяться конкурси дитячого малюнку та на кращий твір на тему: «Людина та ліс». За останні два роки на розгляд конкурсних комісій лісогосподарських підприємств надійшло 830 робіт.
На розгляд конкурсних комісій в цьому році було надано 282 малюнка та 140 творів. Найбільше робіт було представлено Вознесенському лісгоспу - 118, Баштанському - 60 та Березнегуватському лісгоспу - 59 робіт.
- Насамкінець хочеться дізнатися, завдяки чому лісовим господарствам області вдалося значно поліпшити свої планові показники, практично ввести в режим стабільного зростання, зробити галузь ефективнішою? Іншими словами у чому секрет вашого успіху?
- Я б не акцентував увагу саме на успіхах, бо, як в кожній справі, і в нас бувають негаразди, які ми вміємо вчасно виправляти. А взагалі, усі наші здобутки - це результат щоденної, сумлінної праці лісівників області, завдяки їх професійній майстерності і відданості дорученій справі. Ніякого секрету немає, просто ми любимо свою справу і розуміємо, що ніхто крім нас її не зробить. Ми докладали і будемо докладати зусиль для збільшення площі лісів і модернізації лісогосподарських процесів, розвиватимемо дорожньо-транспортну інфраструктуру тощо. Роботи чимало, аби погода сприяла, все інше ми зробимо самі.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua