МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
ЛІСОСМУГИ БУДУТЬ ЗБЕРЕЖЕНІ, А У ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ БУДЕ ХАЗЯІН
2012-11-17

Нещодавно, робоча група постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, під керівництвом депутата обласної ради, начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. ПАЛАМАРЮКА, під час планового виїзду у Врадіївський район розглянула питання щодо ситуації, яка склалася із утриманням та збереженням лісосмуг та інших безхазяйних зелених лісових насаджень на території області та шляхів вирішення цього питання.
У роботі групи взяли участь обласні депутати М. В. Косінчук та Л. В. Писаренко, а також заступник начальника державної екологічної інспекції в Миколаївській області І. К. Заворотня, начальник відділу головного управління Держкомзему у Врадіївському районі І. В. Голубєва, начальник відділу рослинництва головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації О. П. Васильковець, голова Врадіївської райдержадміністрації Ю. З. Марчук, голова Врадіївської районної ради О. М. Тірон, директор ДП «Врадіївське ЛГ» В. Ф. Мироненко.
Під час виїзду було оглянуто полезахисні лісові смуги Врадіївського району. Члени робочої групи на власні очі побачили результат самовільних рубок, варварського засмічення лісосмуг тощо.
Пленарне засідання групи відбулося на базі ДП «Врадіївське ЛГ». На порядку денному було чимало питань, обговоривши які робоча група визначила, що на території Миколаївської області при розпаюванні земель без господаря опинилися 31 тис. га полезахисних лісосмуг та 27 тис. га інших лісових ґрунтозахисних насаджень. У зв’язку із відсутністю користувачів має місце масове пошкодження полезахисних насаджень, непоодинокі випадки вирубки лісопосадок. Крім того, було встановлено, що після завершення збирання зернових культур на території області, деякі господарства спалюють стерню, від якої займається пожежа, що пошкоджує лісопосадки вздовж полів. Аби уникнути такого досвіду у майбутньому робочою групою було розроблено ряд заходів.
Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації, державній екологічній інспекції в Миколаївській області було рекомендовано відповідно до чинного законодавства України та в межах повноважень продовжити проведення планових та збільшити кількість рейдових перевірок території Миколаївської області, у тому числі спільно з органами державної виконавчої влади на місцях, територіальних органів міністерств, зацікавлених осіб (за узгодженням), на яких ведеться сільгоспвиробництво щодо дотримання чинного законодавства, правил пожежної безпеки та недопущення знищень лісопосадок.
Суб’єктам господарювання та державним підприємствам безхазяйних насаджень спільно із органами земельних ресурсів, райдержадміністраціями провести інвентаризацію земель, зайнятих полезахисними смугами. В свою чергу, райдержадміністраціям вжити заходи щодо закріплення лісосмуг за потужними або фінансово спроможними землекористувачами та передачі їх під охорону державним лісовим підприємствам на території області. Крім того, враховуючи пропозиції постійної комісії та президії обласної ради від 23 листопада 2011 року підготувати проект Звернення Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань стосовно надання у користування полезахисних смуг і безхазяйних лісів на території області та здійснення їх утримання та охорони
Отож, є надія що безхазяйних зелених лісових насаджень на території області не буде, а лісосмуги будуть збережені.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua