МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Практичний семінар
2012-11-09

8 листопада 2012 р. в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася нарад-семінар на тему: «Оформлення матеріалів повидільної бази всихаючих насаджень та санітарного обліку», в якому взяли участь, інженери з охорони і захисту лісу (ОЗЛ), головні лісничі інші.
Зі вступним словом на нараді виступив перший заступник начальника управління Анатолій Андрійович ГУРКО який акцентував увагу на важливості саме цьогорічного проведення обліку насаджень, в яких відмічено патологічні процеси для внесення їх в повидільну базу всихаючих насаджень, адже зміни до цієї бази вносяться один раз на три роки. Тому зібрана у 2012 році зведена інформація про всі всихаючі насадження лісгоспумає таке важливе значення і повинна відповідати дійсності. А також нагадав, що обстеження насаджень в натурі проводиться службами охорони і захисту лісу під час їх виробничої діяльності, тому точність зібраної інформації, ще й свідчитиме про якість їхньої роботи протягом трьох років. А також рекомендував подібні практичні семінари-навчання провести на місяцях, аби донести цю інформацію до лісничих, помічників лісничих тощо.
Головним завданням семінару було навчити спеціалістів на місяцях правильно оформлювати звітну документацію, адже інколи через неуважність або інші причини звіти надходять до управління недопрацьованими.
Головний спеціаліст Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Лариса Анатоліївна СЕМЕСЬКО розпочала свою доповідь, з того як уникнути таких випадків. Зазначила, що до всихаючих відносяться насадження, де відмічається масове всихання дерев протягом багатьох років, незважаючи на періодичне проведення вибіркових санітарних рубок. Такі насадження, підкреслила спеціаліст, є місцями масового розмноження ентомошкідників та виникнення осередків хвороб, що становлять загрозу довколишнім насадженням. Тими, що всихають, додала вона, вважаються всі насадження, в яких відмічені ті чи інші патологічні процеси.
В ході семінару учасники довідалися, що основним завданням створюваної бази є лісопатологічний моніторинг насаджень і контроль за проведенням необхідних заходів. Кінцевою метою є загальне покращення санітарного стану лісів і підвищення їх стійкості. Подання ж інформації стосовно насаджень, в яких відмічені патологичні процеси, є обов’язковим, оскільки на її основі будуть складатися плани санітарно-оздоровчих заходів і вестися контроль за їх ефективністю.
Присутні побачили на слайдах, як правильно оформляти відомості всихаючих насаджень, які краще зробити в вигляді таблиці для більш кращого підрахунку площ.
Лариса Анатоліївна підкреслила основні помилки, які допускаються під час оформлення звітів і підкреслила, аби уникнути такого в подальшому необхідно більш ретельно проводити обстеження ділянок.
У формі дискусії між учасниками семінару проходило обговорення підготовки документів по саногляду. Така форма роботи дала змогу визначити основні труднощі і сконцентрувати свою роботу саме на них.
В цілому нарада пройшла вдало, її учасники дізналися багато корисної інформації, застосували ці знання на практиці, а тому, як наслідок, підвищили рівень своєї професійної майстерності.

Катерина Павленко, керівник прес-служби МОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua