МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники області підбили підсумки за дев’ять місяців
2012-11-09

Нещодавно, на базі державного підприємства «Володимирівське лісове господарство» відбулося чергове планове виїзне засідання семінар-колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Директори лісгоспів та лісничі області, представники районних органів державної влади та ЗМІ оглянули лісові розсадники, теплиці, захисні насадження, зразки ландшафтного дизайну, місця проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах, ознайомились з еколого-економічними показниками цих заходів. В присутності учасників семінар-колегії в с. Володимирівка було відкрито пам’ятник лісівникам Казанківщини. Робота лісгоспу приємно здивувала учасників заходу. Пленарне засідання вів начальник обласного управління Петро Миколайович ПАЛАМАРЮК.
На порядку денному було чимало важливих питань. Так, з першого питання «Про підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2012 року» звітували: перший заступник начальника управління Анатолій Андрійович ГУРКО та заступник начальника управління Володимир Михайлович ЦЕБРИК.
Андрій Анатолійович на початку доповіді довів до відома присутніх, що головна ціль роботи лісівників лісогосподарських підприємств на півдні України - це створення системи захисних насаджень, яка б забезпечила безпечне життя населення та зменшила негативні ризики в сільському, водному господарстві. Зазначив, що роботи з захисного лісорозведення, згідно вимог нормативних документів, неможливо почати без оформлення земель під заліснення. На сьогоднішній день ДП «Березнегуватське ЛГ», «Врадівське ЛГ» вже забезпечено оформленими землями, триває підготовка документів у державних підприємствах: «Баштанське ЛГ», «Березнегуватське ЛГ», «Веселинівське ЛГ», «Очаківське ЛГ», «Вознесенське ЛГ», «Миколаївське ЛГ».
Крім того, доповідач повідомив, що ведеться робота і за іншими напрямками. З початку року на землях, які передають до державного лісового фонду створено 1 тис. 717 га лісових культур, що становить 101 відсоток від запланованого. Догляд за лісовими культурами проведено на площі 11 тис. 366 га. Під посадку наступного року підготовлено 335 га грунту, при плані 260 га. В лісових розсадниках посіяно деревні й чагарникові породи на площі 10,5 га, закладено 2,3 га декоративних шкілок, 34,7 га плантацій новорічних ялинок. З початку року закладено 63,5 тис. шт. живців, заготовлено 2 тис. 256 кг лісового насіння, посаджено 89 га лісових культур за кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища.
За три квартали поточного року проведено рубок формування та оздоровлення лісів на площі 1437 га (135 % до плану), при цьому заготовлено 25,8 тис. м3 (130 %) деревини що є найкращим показником у виконанні плану по Україні. Рубки догляду проведено на площі 195 га (2,7 тис. м3) (120 % до плану), з них 20 га проведено рубок догляду в молодняках. Санітарні рубки проведені на площі 1081 га (22,1тис. м3). За підсумками змагання в проведенні лісогосподарських рубок найвищих результатів досягли підприємства: «Очаківське ЛМГ» та «Миколаївське ЛГ».
Для розведення дикого пташиного різноманіття в лісах та для знищення шкідників цими птахами, разом зі шкільними лісництвами на площі 562 га розвішано 2 тис. 639 синичників та шпаківень. Кращих в цій роботі нагороджено подарунками.
Анатолій Андрійович зауважив, що за 9 місяців 2012 року в лісах Миколаївського ОУЛМГ кількість випадків незаконних рубок зменшилась в 12 разів.
Крім того, лісогосподарськими підприємствами області за 9 місяців 2012 року в повному обсязі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи. Порівняно з 2011 роком кількість пожеж зменшилася у два рази. Найкраще спрацювали в питанні охорони лісу від пожеж ДП «Володимирівське ЛГ», «Очаківське ЛМГ», «Веселинівське ЛГ» та «Вознесенське ЛГ».
У засобах масової інформації оприлюднено 1 тис. 959 виступів і звернень щодо дотримання вимог пожежної безпеки в лісах.
Володимир Михайлович зосередив свою увагу на показниках продуктивності праці, які за 9 місяців 2012 року майже на 30 % більше відповідного періоду минулого року. Найвища продуктивність праці зафіксована на державному підприємстві «Врадіївське ЛГ». Заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Крім того, повідомив про зростання середньомісячної зарплати працівників лісової галузі області на 20 %. Акцентував на подальшому вжиттю заходів керівниками лісогосподарських підприємств щодо зростання цього показника.
За підсумками звітного періоду за фінансово-економічними показниками найкраще спрацювало ДП «Володимирівське ЛГ», трохи відстали від нього «Врадіївське ЛГ» та «Веселинівське ЛГ».
Також з першого питання слухали директорів державних підприємств «Врадіївське ЛГ» Віктора Федоровича МИРОНЕНКО, «Очаківське ЛМГ» Володимира Станіславовича ТУРОВСЬКОГО.
Про роботу державних підприємств лісового та мисливського господарства по забезпеченню високої ефективності використання лісосировинних ресурсів інформувала начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів Валентина Василівна ЛЕСИК. Вона нагадала присутнім, що на сьогоднішній день в нашій області склалася стала структура використання лісових ресурсів, загальна тенденція розвитку якої характеризується безперервним розширенням асортименту. Додала, що, останнім часом зросла потреба в суспільних корисностях лісу, зокрема в їх рекреаційних, курортних, естетичних функціях. Тому доповідач закликала директорів та лісничих вжити організаційні заходи по безумовному виконанню рубок формування та оздоровлення лісів 2012 року, враховувати при цьому наявність деревини на складах, реальний попит на ринку та здійснювати невідкладні заходи з її реалізації.
Зацікавлено слухали про використання побічних лісових ресурсів, лікарських, інших продуктів лісу та корисних властивостей лісів, яке здійснювалося у порядку спеціального використання лісових ресурсів. Валентина Василівна враховуючи зазначене, рекомендувала продовжити роботу над створенням на підприємствах системи стимулювання збільшення якості та обсягів використання, як деревних, так і не деревних лісових ресурсів. З цією метою підготовлений проект наказу, який було доведено керівникам підприємств до виконання.

Катерина Павленко, керівник прес-служби МОУЛМГ
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua