МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Злочинна діяльність браконьєрів буде зупинена!
2012-10-17

Під час рейдів, які були спрямовані на боротьбу із самовільним забором піску цього року лісівниками ДП «Миколаївське ЛГ» виявлено 12 порушників. Згідно чинного законодавства за незаконне використання земель державного лісового фонду (ст. 63 КУ про АП) складено 13 протоколів. Порушники притягнуті до адміністративної відповідальності. Це - Петренко Сергій Сергійович, Самусь Валерій Олександрович,. Хрещанський Федір Петрович, Жиленко Іван Олександрович, Вощило Валерій Петрович, Кирпенко Віталій Леонідович, Сергеєв Володимир Михайлович, Сидорович Володимир Ігорович, Вощило Сергій Петрович (двічі скоїв порушення: 06 серпня 2012 р. та 23 серпня 2012 р.)  Бершацкий Олександр Сергійович, Жиленко В’ячеслав Олександрович, Задорожний Юрій Михайлович.

 Ці люди, незаконно заволоділи грунтовим покривом лісу, створивши своїми діями грунтові ями, які складають небезпеку для здоров’я та життя людей та тварин, які рухаються в лісі. Своїм злим промислом вони знищили кореневу систему дерев, пошкодили окремі дерева, зупинили в цих місцях життя лісу і вилучивши з нього разом з грунтовим покривом десятки видів живих організмів(в тому числі мікроорганізмів) - створили небезпеку довкіллю. У статті 239-1 Кримінального кодексу України зазначено, що «незаконне заволодіння грунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя та здоров’я людей чи довкілля,- карається обмеженням волі  на строк до трьох років…з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння».  

Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства звернулось до керівництва ДП Миколаївське ЛГ» з вимогою направити матеріали на виявлених порушників до природоохоронної прокуратури для притягнення їх до встановленої законом відповідальності.. Ми сподіваємось, що злісних порушників  притягнуть до кримінальної відповідальності за те, що вони незаконно заволоділи грунтовим покривом лісу, а суди конфіскують автомобілі, як знаряддя злочинного промислу проти довкілля. Тоді інші не стануть нищити довкілля! Злочинна діяльність цих браконьєрів повинна бути зупинена!

Прохання до керівників підприємств та громадян. Незаконно добутий пісок не купляйте! Не будьте співучасниками страшних дій піщаних браконьєрів!

Нічний рейд проведений за участю першого заступника начальника управління лісового та мисливського господарства, головного лісничого державного підприємства «Миколаївське ЛГ» порушників не виявив. Це вказує на інформованість порушників про наближення рейдової групи. Але ми впевнені, що вони будуть впіймані і зупинені. Виявлені місця де в минулі періоди піщані браконьєри знищили охоронні споруди, загорнули межеві вали, відкрили шлагбаум, знищили перешкоди з дерева проникли  по просіці в урочище і в новому місці  порушили грунтовий покрив,підрили дерева,  і здійснили свій злочинний промисел. Хоча рейдова бригада очікувала, порушники не прибули тієї ночі за піском.

З врахуванням побаченого на рейді попереджено  керівника державного підприємства «Миколаївське ЛГ» та лісничого Миколаївського лісництва, що при подальшій незадовільній організації рейдів,  недостатньому влаштуванні комплексу охоронних споруд, в тому числі не виставлених в місцях самовільних кар’єрів на проїздах знаків та шипів зазначені посадові особи будуть звільнені. 

А.Гурко, перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua