МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
ЛІСИ – ДО ВИМОГ ЄВРОСОЮЗУ!
2009-10-27

21 жовтня на базі держпідприємства „Баштанське лісове господарство”  відбулося чергове виїзне засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. На  розгляд колегії було винесено такі питання:
1. Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підпорядкованих підприємств за 9 місяців 2009 року.
2. Про підготовку підприємств до проведення лісової сертифікації.
3. Про перевірку спеціалістами управління підготовки грунту.
4. Про діяльність управління та лісогосподарських підприємств щодо пропаганди лісівничої справи, забезпечення відкритості та прозорості діяльності галузі.
У ході виїзного засідання були оглянуті місця короткочасного відпочинку в урочищах „Мар’ївське”, „Мар’янівка”, „Христофорівський ліс”, „Піски” Христофорівського лісництва та в урочищі „Баштанське” Привільненського лісництва Баштанського лісгоспу.  Ставилося за мету на прикладі перелічених об’єктів продемонструвати, як можна й необхідно облаштовувати ліси рекреаційним місцями, а також як завдяки рубкам формувати,  оздоровлювати, зберігати та відновлювати ліси. Під час огляду ділянок рубок зверталася увага присутніх на економічну, екологічну та лісівничу доцільність зазначених заходів, потребу в переформуванні чистих соснових насаджень у дібровах на змішані.
Підбиваючи на пленарному засіданні підсумки роботи держпідприємств за 9 місяців 2009 року, доповідачами було відзначено, що в поточному році створено 2127 га лісових культур, і це становить 100,3% до запланованого, в тому числі 2106 га нових лісів. За звітний період заготовлено 7663 кг лісового насіння (140,8% до плану). Підприємствами, підпорядкованими Миколаївському  обласному управлінню лісового та мисливського господарства, з початку року проведено рубок формування і оздоровлення лісів на площі 1259 га (142% до плану), під час яких заготовлено 27,1 тис. м3 деревини.
Усі підприємства спрацювали прибутково. Протягом 9 місяців поточного року ними  сплачено до зведеного бюджету 2,2 млн. грн., до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування – 3,3 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого в еквіваленті повної зайнятості зросла порівняно з 9 місяцями 2008 року на 225 грн. (на 22,0%) і склала 1247 грн.
Аналіз ведення лісового господарства на підприємствах галузі засвідчує, що в більшості з них покращується санітарний та протипожежний стан лісів, рівень цієї роботи відповідає вимогам лісової сертифікації. З метою підвищення біологічної стійкості насаджень в області впроваджуються Рекомендації з проведення вибіркових санітарних рубок, розроблені фахівцями облуправління.  Також впроваджуються Рекомендації фахівців управління щодо проведення поступових лісовідновних рубок з метою відновлення стиглих та перестійних захисних насаджень і реформування одновікових насаджень у різновікові. Налагоджено тісний взаємозв’язок адміністрацій підприємств і лісництв з місцевими громадами, органами місцевого самоврядування та органами державної влади. Проводиться значна робота з примноження та збереження біологічного й ландшафтного різноманіття. На більшості підприємств забезпечений належний рівень системи охорони лісів.
Підготовку грунту під лісові культури, що будуть створюватись восени поточного року, всіма підприємствами завершено. Узагалі планується створити 523 га лісових насаджень.
Обласне управління лісової галузі тримає під постійним контролем питання організації лісгоспами співпраці із засобами масової інформації з метою пропаганди лісівничої справи серед населення, виховання шанобливого ставлення до праці лісівника, проведення роз’яснювальної роботи щодо правильного поводження в лісових масивах.  Переважна більшість лісгоспів за звітний період виконали і  значно перевиконали доведені плани щодо публікацій та виступів у ЗМІ.  У цілому за 9 місяців ними оприлюднено матеріалів на 65 одиниць більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
Помітно зросла кількість за звітний період організованих виступів на обласному телебаченні (43 виходи в ефір – 2009 р., 30 – 2008 р., 18 – 2007 р.), а також на обласних радіоканалах (69 виступів – 2009 р., 35 – 2008 р., 17 – 2007 р.) і районному радіо (173 виступи – 2009 р., 143 – 2008 р., 68 – 2007 р.). Ці показники зросли завдяки організації прес-служби в управлінні, а також завдяки функціонуванню радіогазети «Природа і ми» Очаківського районного радіо. Крім того, значно зросла кількість матеріалів, опублікованих у газеті обласної ради. Отже, Миколаївська облдержтелерадіокомпанія та газета „Рідне Прибужжя” є активними помічниками лісівників області у справі збереження та примноження лісів.
Заслуговує на увагу досвід роботи зі шкільними лісництвами у Вознесенському та Врадіївському лісгоспах. Залучені до гурткової роботи діти під керівництвом педагогів  готують матеріали на лісівничу тематику, частина з яких опубліковується в місцевих ЗМІ.
На належному рівні налагоджено випуск рекламно-інформаційної продукції. Так, активно в цьому напрямі спрацювали ДП «Очаківське ЛМГ» (за планом мали випустити в II кварталі  1 вид буклета, фактично випустили - 2 і книгу «Кінбурнська коса», ДП «Миколаївське ЛГ» видали брошуру-пам’ятку на протипожену тематику, ДП «Врадіївське ЛГ» - буклет і книгу «Урочище «Катеринка», зусиллями фахівців управління випущено у світ книгу Л.Д.Шляханова «Степное лесоразведение за последние 150 лет»). Крім того, спільними зусиллями підготовлено та випущено у світ 3 номери інформаційного вісника управління «Лісівник Миколаївщини». Здано до друку книгу «Ліси Миколаївщини», інформацію до якої зібрано за участі спеціалістів лісових господарств.
За підсумками виробничого змагання за 9 місяців 2009 року між державними підприємствами, що належать до сфери управління лісової галузі області, призові місця посіли та заохочені:
за І місце – трудовий колектив державного підприємства "Вознесенське лісове господарство" грамотою, виконуюча обов’язки директора Ярова Іраїда Григорівна – грошовою премією в розмірі посадового окладу;
за ІІ місце – трудовий колектив державного підприємства "Врадіївське лісове господарство" грамотою, директор Мироненко Віктор Федорович – грошовою премією в розмірі половини посадового окладу;
за ІІІ місце – трудовий колектив державного підприємства "Миколаївське лісове господарство" грамотою, директор Гордієнко Микола   Володимирович – грошовою премією в розмірі чверті посадового окладу.
Керівників підприємств, що посіли призові місця, зобов’язано заохотити кращих членів своїх трудових колективів згідно з положеннями колективних договорів.

Прес-служба управління.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua