МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Як створюються лісові культури у степовій зоні
2009-10-01

Ліси Миколаївщини  в основному є штучно створеними. Найбільш поширені породи дерев у цій місцевості – дуб звичайний, береза дніпровська, акація біла, сосна тощо.  Приживлюваність кожної з перелічених порід різна, біологічна стійкість лісів у степу залежить від якості насіння, від складу грунту та його підготовки для посадки нових культур.
В яких умовах створюються ліси  в зоні південного степу з його посушливим кліматом, - ця тема стала предметом розгляду розширеної колегії Державного комітету лісового господарства України, виїзне засідання якої проходило 24-25 вересня на території трьох областей – Одеської, Миколаївської та Херсонської. Стан лісової галузі Миколаївщини, досвід створення захисних насаджень у нашому краї демонстрували лісництва державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство». Апарат Держкомлісгоспу  на чолі з його головою М.М.Тимошенком, представник лісомисливської галузі Кримської АР, начальники галузевих управлінь усіх областей України, керівники державних спеціалізованих лісозахисних об’єднань мали можливість оглянути садиби Березанського, Очаківського, Кінбурнського та Василівського лісництв.  Учасникам  колегії були представлені  розсадники та лісові культури.
Детальний аналіз стану лісових культур, подальше заліснення території Кінбурнської коси стали темою розмови  учасників цього виїзного засідання.  Найбільша увага приділялася тому, якими породами доцільно заліснювати  проблемні грунти степової зони, як правильно вести догляд щойно висаджених лісових культур та як боротися зі шкідниками, щоб сіянці  вистояли під вітрами, сипучими пісками й палючим сонцем.
До участі в засіданні колегії було запрошено відомого на Миколаївщині й за її межами науковця – кандидата сільськогосподарських наук, члена-кореспондента Академії екологічних наук України, заслуженого  лісівника України А.А.Сірика. Тож він детально висвітлив  проблемні питання, що виникають при залісненні таких територій, як Кінбурнська коса.
– Нижньодніпровські піски, які є основою півострова, це – єдина і найбільша пустеля в Європі. Випаровуваність їх неймовірно висока,  -  зауважив Андрій Андрійович. - Якщо говорити про заліснення цих місць, то передусім  треба звертати увагу на технологію створення лісових культур. Необхідно враховувати грунтові особливості коси. На всій її території лише 185 гектарів грунтів придатні для листяних порід, тож на них і збереглися гаї, які місцеві мешканці називають сагами. Інша ж частина грунтів – це бори, більшість із яких є сухими борами. Безпосередньо на ділянці Кінбурнського лісництва, де рясніють чотирирічні сосонки,  грунт узагалі ще не сформувався: верхній його шар – нанесений пісок, нижній – відкладення білого піску прадавнього Дніпра.
Науковець також дав рекомендації щодо того, які методи підготовки грунту для посадки лісових культур слід застосовувати, щоб зберегти та накопичувати вологу на піщаних ділянках. Для того, щоб уникнути пошкодження висаджених культур шкідниками, настійно рекомендував проводити садильні роботи в оптимальні для цього терміни – в лютому-березні. 
Під час обміну думками багато корисних порад почули керівники обласних управлінь ліс ової галузі й від представників апарату Держкомлісгоспу, особисто від його голови М.М.Тимошенка. Підсумовуючи  роботу виїзної колегії на території  Миколаївської області, Микола Михайлович дав високу оцінку результатам праці лісівників Очаківського лісомисливського господарства.  Зокрема зазначив, що був приємно вражений тим, як ведеться господарська діяльність у лісгоспах  Миколаївщини. Керівництво комітету відзначило, що останніми роками зміцнилася матеріально-технічна база державних підприємств області. Голова державного відомства висловив думку, що присутні на виїзному засіданні керівники управлінь західних регіонів уже зробили переоцінку ставлення до праці своїх колег, побачивши, в яких непростих умовах їм доводиться виконувати поставлені комітетом завдання.
М.М.Тимошенко висловив упевненість у тому, що лісівники України – на правильному шляху,  вони мають не збавляти темпів у виконанні державної програми «Ліси України», оскільки вона вимагає в деяких регіонах подвоювати і навіть потроювати обсяги посадки лісів. У далекі передвоєнні часи культури висаджували не менш ніж по 250 тисяч гектарів за рік, у нинішніх умовах поки що протягом року заліснювали не більш як по 30 тисяч гектарів.
Голова Держкомлісгоспу з оптимізмом дивиться в майбутнє галузі, оскільки, за його словами, вперше в незалежній Україні керівництво країни  планує спрямувати на потреби лісівників 22 мільярди гривень, із них 7,2 мільярда буде виділено з державного бюджету. Програмою передбачено за 6 років створити 430 тисяч гектарів лісу. Тож, як зазначив М.М.Тимошенко,  найбільший тягар ляже на плечі лісівників степової та лісостепової зон.  

Алла АКІМОВА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua