МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
З чергового засідання колегії миколаївських лісівників
2012-09-04

      Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства провело 3 вересня чергове планове засідання колегії, де були розглянуті питання про вжиття заходів щодо захисту лісів від пожеж та про  результати проведення в насадженнях санітарно-оздоровчих заходів. Колегію очолював начальник лісомисливського відомства області Петро Паламарюк.
Винесення на розгляд лісівниками першого питання спонукали великі лісові пожежі в сусідній – Херсонській області. Вогонь спалахнув на землях   Великокопанівського, Голопристанського, Каховського і Цюрупинського лісгоспів та охопив територію загальною площею 2475,3 га. Пожежа спричинила не лише значні пошкодження лісових масивів краю. Що найжахливіше – постраждали вогнеборці, працівники лісогосподарських підприємств Херсонщини.
Загалом у лісах, підпорядкованих Держлісагентству, цього року виникло 1438 лісових пожеж. На державних лісогосподарських підприємствах нашої області кількість лісових пожеж за 8 місяців поточного року порівняно з відповідним минулорічним періодом зменшилася втричі – сталося 6 прикрих випадків загорянь рукотворних насаджень. Але завдяки оперативним діям і лісової охорони, і підрозділів МНС вдалося мінімізувати пройдену вогнем площу – вона скоротилася в 6,7 разу порівняно з минулорічними цифрами. Головною запорукою покращання показників у цьому напрямі роботи лісівників є виконання заходів протипожежного влаштування: створення мінералізованих смуг, протипожежних розривів у лісах, підняття крон дерев, очищення зелених масивів від захаращення, облаштування місць масового відпочинку та проведення широкої роз’яснювальної роботи серед місцевого населення. Протягом 8 місяців через ЗМІ працівниками лісогосподарських підприємств оприлюднено понад 1,5 тис. виступів на протипожежну тематику, проведено 445 бесід і лекцій серед учнівської молоді.  
Після ретельного аналізу стану лісів, їх охорони від загорянь керівникам підприємств доведено завдання щодо усунення виявлених недоліків під час гасіння вогню.
Додають лісівникам турбот і шкідники та всілякі хвороби дерев. З метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвитку в них різних патологічних процесів проводяться на лісогосподарських підприємствах профілактичні та санітарно-оздоровчі заходи. Так, протягом 8 місяців поточного року проведено лісопатологічні обстеження на площі 28481 га, що на 3042 га більше, ніж за аналогічний минулорічний період. Водночас виявлено, що осередки шкідників та хвороб лісу не несуть особливої загрози насадженням, і все ж мають бути під постійним контролем лісопатологів. Для запобігання масового розмноження шкідників у листяних насадженнях з метою приваблювання птахів поточного року розвішано штучні гнізда на площі 562 га, що на 26 га більше, ніж минулого року. При підвищенні ж кількості хвоєгризучих шкідників насаджень виникає необхідність застосування винищувальних заходів боротьби, скажімо – обробіток пошкоджених дерев біологічними препаратами.
Площа насаджень області, в яких виявлено патологічні процеси,  що спричиняють всихання, складає 11594 га.  Щорічно в таких лісових масивах проводиться комплекс санітарних заходів. Так, 2010 року санітарними рубками припинено всихання в насадженнях на площі 1464 га, 2011 року санітарні рубки проведено на площі 1569 га.  
Свої помітні корективи у стан лісових насаджень вносять і несприятливі погодні умови, стихійні лиха, посухи, лісові пожежі. Так, цього року на території Врадіївського та Миколаївського лісгоспів внаслідок бурелому виникло 163 га насаджень, які потребували проведення санітарно-оздоровчих заходів. На даний час із них санітарними рубками розроблено біля 50% площі – 81 га.
Поточного року проводиться планова інвентаризація повидільної бази всихаючих насаджень, яка зазвичай проходить раз на три роки. Базу всихаючих насаджень по області в управлінні вже створено, залишається лише коригувати відомості, що заносяться до неї. Тож завдання кожного керівника підприємства полягає в забезпеченні чіткого дотримання вимог методичних вказівок щодо проведення інвентаризації.

Алла Акімова, керівник прес-служби МОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua