Єланецький лісгосп є одним із наймолодших підприємств області – як самостійний структурний підрозділ Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства функціонує з 2008 року. Та це зовсім не означає, що території двох адміністративних районів – Братського та Єланецького, в зоні яких функціонує лісгосп, – зовсім не заліснені. Нині загальна площа земель державного лісового фонду лісгоспу становить 7001 га, із них вкрито лісом 3304 га. Тут є багато гайків та урочищ, які були закладені ще наприкінці ХІХ століття. Скажімо, та ж «Дубова балка» в Братському районі бере початок з далекого 1877 року. Урочище «Вільне 3», що теж відноситься до Братського лісництва, є заказником місцевого значення загальною площею 10 га. В ньому добре почувають себе акацієві та кленові насадження, які створювалися в 50-х роках минулого століття. Тут же, в заповідному урочищі «Хомутець», яке розкинулося на площі 68 га, можна побачити й інші породи насаджень. Серед листяних порід добре прижилася і хвойна – ялівець віргінський. У багатьох місцях урочища вздовж лісових стежинок вишикувалися стрункі берези. Охороняється державою і старожил лісу – дуб. Неподалік від нього розкинулася велика лісова галявина. По ній можна ходити цілий день і знайомитися з її багатим рослинним світом – скільки квіток та всіляких лікарських трав росте посеред лісу!
Багато привабливих куточків є в цій східній частині нашої області. Милують око місцеві краєвиди, затамовуєш подих, коли опиняєшся над ущелинами, високими гранітними скелями, повз які протікають річки Арбузинка та Мертвовід. Ця територія є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» і з усіх боків закучерявлена рядами дерев, які були висаджені лісівниками як захисний бар’єр для родючих грунтів – аби зупиняти вітри, талі води і стрімкі дощові потоки, що глибоко розмивають землю в тих місцях, де таких насаджень немає.
Отож, ліс у степу росте – і той, який посадили понад сто років тому та зберегли вдячні нащадки, і той, що створюється та доглядається руками нинішніх працівників лісового господарства. І він ростиме й надалі, бо ж людство розуміє, що ліс є і окрасою землі, і великим життєдайним джерелом для здорового довкілля – як постачальник кисню і як сприятливе середовище біорізноманіття.
Алла Акімова, керівник прес-служби МОУЛМГ.