МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
У змаганнях лісозвалювальників переміг найдосвідченіший
2012-08-08

       Там, де росте ліс, є люди, які доглядають за ним,  охороняють його  від усього, що може зашкодити насадженням - це можуть бути і горе-лісоруби, і недбайливі відвідувачі, які залишають після себе сміття, а ще – кидають  у траву чи опале листя непогашений недопалок чи сірник. І тоді ліс невинно страждає – нещадний вогонь знищує його за лічені хвилини.
Серед працівників лісових господарств є ті, хто займається звалюванням лісу – спилюванням дерев, які  через хворобу чи різного роду пошкодження прибираються з лісових ділянок. Ці люди професійно володіють  всіма необхідними навичками, аби  спиляне дерево впало саме в заздалегідь визначеному напрямі. Адже це є запорукою не лише збереження від пошкоджень здорових насаджень, що ростуть поряд із хворим чи обгорілим деревом, а передусім є вимогою техніки безпеки для самого звалювальника, щоб передусім він сам не постраждав від падаючого кількаметрового  велетня.
Далі  лісозвалювальник-професіонал повинен майстерно звільнити стовбур від сучків, адже зрубане дерево є хорошим природним будівельним матеріалом, паливно-енергетичним ресурсом, тож лісогосподарське підприємство може заробити кошти від продажу такої  цінної сировини для збереження й відновлення лісів.  І тут майстерність звалювальника напряму впливає на вартість деревини, яку лісгоспи  відпускають на продаж.
Отож звалювальник лісу має  правильно, рівненько  розпиляти стовбур на певні частини.  А ще – уміло управляти бензопилою,  бути з головним своїм інструментом, як кажуть, «на ти»:  віртуозно виконувати перелічені операції та знати, з чого складається цей механізм,  замінити  його деталі в разі необхідності.
Щоб працівники держлісгоспів навіть нашого малозалісненого степового краю вряди-годи могли вміло виконати всі ці завдання зі звалювання дерев, і проводяться щороку змагання серед усіх 9 підприємств, під час яких  шліфуються навички, більш досвідчені фахівці демонструють своє вміння  перед новачками. Такий захід наше Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства провело 7 серпня на базі державного підприємства «Єланецьке лісове господарство». Усі п’ять етапів змагання проходили  в урочищі «Вільне 3», що знаходиться на території Братського лісництва. У цьому урочищі ростуть  в основному такі види дерев, як акація біла та клен, вік яких сягає 60 років. Деякі з насаджень минулого століття вже почали всихати, тож дев’ять акацій  лісництво відвело під так звану санітарну рубку.  
Кожен із дев’яти учасників змагань продемонстрував свої навички роботи  на виробничій ділянці. Усі звалювальники намагалися точно і правильно виконувати конкурсні завдання, до того ж показати  компетентному журі  найкращий результат. У тривалому суперництві,  до того ж  у непростих умовах роботи, які ускладнювалися  високим температурним режимом, при якому учасники мали працювати в спеціальному захисному одязі, перемогу вибороли, звісно, найбільш витривалі, найспритніші, найдосвідченіші.
Найкращий результат уже не перший раз продемонстрував працівник Врадіївського лісгоспу Віктор Михайлович Тихоненко, друге місце у змаганнях посів працівник ДП «Очаківське лісомисливське господарство» Леонід Леонідович Шульга, третє – працівник ДП «Володимирівське ЛГ»  Сергій Вікторович Надєїн.
Тепер переможець обласних змагань готується до участі у всеукраїнському етапі, який традиційно проходить на Київщині, на базі Тетерівського лісгоспу. Тож побажаємо Віктору Михайловичу  удачі, щоб він гідно представив нашу область на рівні потужних лісогосподарських підприємств України, де професія звалювальника є особливо популярною в регіонах з високою лісистістю, отже – зі значними продуктивними деревостанами та обсягами заготівлі деревини. Нехай переможе найдосвідченіший! Нам би дуже хотілося, щоб ним був представник Миколаївщини – минулого року В.М.Тихоненко виборов першість у змаганнях на «Кубок Дніпра», що розігрувався в Павлоградському лісгоспі Дніпропетровської області.

Алла Акімова, керівник прес-служби Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua