МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Про підсумки роботи, місця відпочинку та небезпеку для лісу
2012-07-31

     В Україні утримується спекотна погода, тут і там спалахують пожежі на відкритому просторі, час від часу гасять загоряння у своїх зелених масивах лісівники. Багато лиха наробив цими днями вогонь у лісах Голопристанського району Херсонської області, не перший раз нинішнього літа з полум’ям борються лісівники Криму. На щастя, в нашій області не допущено лісових пожеж – у двох випадках полум’я вдалося локалізувати на загальній площі  0,05 га. У липні на світанку спалахував вогонь на території Баловно-Матвіївського та Балабанівського урочищ, але стихію вчасно приборкали бійці підрозділу МНС та працівники лісової охорони Миколаївського лісгоспу. Через чиюсь недбалість – не загашене як слід кострище чи кинутий кимось недопалок ледь не сталася велика біда, вогонь встиг пошкодити лише лісову підстилку.
31 липня в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства пройшло чергове засідання колегії лісового відомства, на якому було підбито підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І півріччя 2012 року та проаналізовано стан використання корисних властивостей лісів на території області. Вів засідання колегії начальник Миколаївського ОУЛМГ П.М.Паламарюк. Оскільки в залі були присутні і директори  лісогосподарських підприємств, і керівники їхніх лісництв, – саме до них і звернувся начальник лісомисливського відомства з вимогою забезпечити цілодобове патрулювання в лісах, аби наші рукотворні масиви не постраждали від вогняної стихії, здатної розгулятися в суху погоду будь-де і знищити все, що трапляється на її шляху.
При розгляді результатів господарсько-фінансової діяльності державних лісогосподарських підприємств області протягом І півріччя  2012 року колегія акцентувала увагу на тому, що по управлінню виконано основні  заплановані лісогосподарські заходи. Навесні поточного року створено 1717 га лісових культур, що становить 103% до запланованого. Під природне поновлення залишено 85 га. План проведення доповнення лісових культур перевиконано на 21%. Посіяно 10,5 га лісових розсадників. Догляд за лісовими культурами проведено на площі 6342 га. Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 959 га.
Проведено наземні винищувальні заходи в осередках рудого соснового пильщика на площі 1089 га (102 % до плану). Поліпшилася робота лісової охорони з відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству (31,5%).
Лісогосподарськими підприємствами галузі в І півріччі 2012 року в повному обсязі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи. Запас пального і мастильних матеріалів для гасіння лісових пожеж по області становить 15,7 т (100%  норми).
Протягом І півріччя 2012 р. підприємствами реалізовано продукції та послуг підсобних виробництв на 1 млн. 441  тис. грн., що складає 131 % до  виконаного за минулий рік.  З перевиконанням завдань  по більшості найменувань  підсобних виробництв  організували  роботу ДП «Очаківське ЛМГ», «Володимирівське ЛГ» та «Вознесенське ЛГ». Слід відмітити особливо добру  роботу з реалізації садивного матеріалу ДП «Баштанське ЛГ»,  «Врадіївське ЛГ», «Миколаївське ЛГ», а закладки саджанців із закритою кореневою системою – ДП «Баштанське ЛГ» та «Вознесенське ЛГ». Найбільше надали послуг з озеленення – ДП «Миколаївське ЛГ» (142 тис. грн.) та «Очаківське ЛМГ» (25 тис. грн.). Найкраще щодо надання послуг з лісового та мисливського господарства, а також рекреації спрацювали ДП «Очаківське ЛМГ», «Баштанське ЛГ» та  «Вознесенське ЛГ»,  з реалізації дикорослих плодів – ДП «Володимирівське ЛГ» та «Вознесенське ЛГ».  
Обсяг реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за І півріччя 2012 року порівняно з відповідним періодом минулого року зріс на 469,2 тис. грн. (на 13,2% – другий показник по Україні після Запорізького ОУЛМГ) та склав 4013,7 тис. грн. План реалізації згідно із затвердженими бізнес-планами підприємств на 2012 рік виконано всіма державними підприємствами.
Протягом І півріччя 2012 року державними підприємствами сплачено до зведеного бюджету 1594,3 тис. грн. (121,3% до плану), у Пенсійний фонд та фонди соціального страхування – 3217,1 тис. грн. (109,9% до плану).
Середньомісячна заробітна плата одного працівника у І півріччі 2012 року на державних підприємствах склала 2264 грн., тобто зросла до аналогічного періоду минулого року на 21,8 % і є четвертим показником по Україні після  Закарпатського  (128 %), Запорізького (127%) та Івано-Франківського (122,7%) облуправлінь. Найбільший цей показник на ДП «Врадіївське ЛГ» (2376 грн.), «Веселинівське ЛГ» (2370 грн.) та «Володимирівське ЛГ» (2355 грн.), найменший – на ДП «Березнегуватське ЛГ» (2132 грн.) та «Вознесенське ЛГ» (2164 грн.).
Недоїмки перед бюджетом та заборгованості зі сплати Єдиного внеску на загальне обов’язкове державне соціальне страхування по підприємствах немає. Заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.
Підбивши підсумки господарсько-фінансових показників, колегія визначила переможців виробничого змагання серед 9 лісогосподарських підприємств області. Перше місце посіло ДП «Врадіївське ЛГ» (директор В.Ф.Мироненко), друге – ДП «Вознесенське  ЛГ» (директор О.О.Чикачов), третє – ДП «Миколаївське ЛГ» (директор М.В.Гордієнко).
Стосовно другого питання колегією було відзначено, що на виконання розробленої управлінням Програми розвитку еколого-просвітницької роботи в області створено 5 музеїв і 1 екологічний центр. Живими музеями природи є 41 об’єкт природно-заповідного фонду, 30 дендропарків та 14 зоокуточків, створених у  лісництвах, про які піклуються та які охороняють лісівники області. Для прийняття туристів, любителів-екологів, для  обслуговування цінних територій області та еколого-просвітницьких маршрутів лісівниками  Очаківського, Врадіївського, Єланецького господарств створено 2 екологічні табори та 32 туристичні стоянки, що в 4,6 разу більше  від аналогічного періоду 2011 року. За І півріччя 2012 року прийнято 11 тис. 37 туристів і  рекреантів, що складає 131% до аналогічного періоду 2011 року. Поточного року у Врадіївському, Очаківському, Миколаївському господарствах  на 4 місцях відпочинку відкриті пункти торгівлі продукцією лісгоспів та супутніми товарами. Від реалізації послуг з рекреації та екотуризму за станом на 15 липня 2012 року лісогосподарськими підприємствами області отримано 104 тис. грн, що на 31% перевищує минулорічні показники за цей же період. Найкраще працює в питанні надання цих послуг ДП «Очаківське ЛМГ» (83 тис. грн.).
На території державного лісового фонду обладнано місця тимчасового відпочинку та виставлено еколого-пізнавальні плакати для 13 еколого-просвітницьких маршрутів, які приймають на екскурсії туристів і  відпочиваючих. З урахуванням роботи розроблено умови щорічного конкурсу з еколого-пізнавальної роботи; підбито перші підсумки конкурсу та   нагороджено переможців.
Усього в лісах області  встановлено 228 місць тимчасового відпочинку. На сьогодні значна їх частина розташована уздовж автошляхів, кожне з них оригінально оформлене та забезпечене всім необхідним для перепочинку в дорозі. З метою популяризації організованого відпочинку на природі  на сайтах Держлісагентства України, Миколаївського облуправління лісового та мисливського господарства постійно розміщуються статті про екологічні маршрути, обладнані місця відпочинку; з квітня  введено новий розділ «Корисні властивості лісу для відпочинку».
З метою естетичного виховання громадян лісівниками області забезпечено проведення лісівничо-просвітницьких заходів, пов’язаних зі створенням лісів, їх збереженням та благоустроєм. Поточного року в цих заходах взяли участь 6712 дорослих та дітей.
Після детального розгляду питання перед керівниками держлісгоспів поставлено завдання підвищити ефективність еколого-просвітницької та рекреаційної діяльності шляхом розвитку мережі рекреаційних об’єктів у лісах. Особлива увага присутніх зверталася на протипожежний захист, забезпечення заходів, спрямованих на зростання свідомості громадян, культуру поведінки у храмі природи кожної людини, яка завітала до лісу, обрала це середовище місцем для свого відпочинку.

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua