МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Використання корисних властивостей лісу на Миколаївщині
2012-07-24

Однією з форм корисного використання людиною лісів і свого вільного часу є рекреація. Вона включає в себе різноманітні види діяльності, спрямовані на відновлення фізичних і духовних сил.
Лісові насадження є саме тим середовищем, яке сприяє оздоровленню завдяки фітонцидам і чистому повітрю,  а ще – завдяки позитивним емоціям, які людина отримує від спілкування з природою. 
Миколаївщина – одна з областей, які мають найменший в Україні відсоток заліснення. У цьому краї зелені масиви розкидані в степу; кожен із них є справжньою оазою, до якої тягнуться люди будь-якої пори року. Багато охочих побувати в лісі виявляється навесні, коли насадження вдягають зелене вбрання. Різноколірною гамою вабить до себе ліс і восени. Улітку ж,  у сезон  відпусток, лісові масиви стають місцем масового відпочинку і часто-густо потерпають від пожеж, які спалахують від необережного поводження з вогнем.
Щоб запобігти таким прикрим явищам, прищепити любов то оточуючого світу, виховати в людині шанобливе ставлення до рукотворної краси і зробити відпочинок у лісі приємним, корисним, повчальним, – миколаївські лісівники організували у своїх господарствах еколого-просвітницькі маршрути.
Кожне підприємство по-своєму оригінально оформило куточки відпочинку, на яких встановлено аншлаги, бігборди. Неодмінними атрибутами кожного рекреаційного пункту, окрім інформаційних стендів, є кострища, мангали, урни, лавки, столи.
Ліси на Миколаївщині виконують передусім ґрунтозахисну функцію. Перші полезахисні насадження були створені патріархом степового лісорозведення Скаржинським. Тож одну з екологічних стежок прокладено саме через урочище «Лабіринт», яке Віктор Петрович заклав на початку ХІХ століття біля села Трикрати Вознесенського району. Тепер це урочище є улюбленим місцем відпочинку не лише місцевих мешканців, – будь-якої пори року сюди приїздять численні групи екскурсантів із сусідніх районів та обласного центру.
Історичною пам’яткою краю є Мостівський парк, закладений поміщиком Ерделі наприкінці ХІХ століття в селі Мостовому Доманівського району. Тепер і його замок, в якому розмістилася місцева загальноосвітня школа, і насадження, серед яких збереглося чимало вікових дерев – дубів, тополь, сосен, груш, – залюбки відвідують мостівчани та гості району. Церква Миколи Чудотворця, теж збудована паном, продовжує слугувати громаді села. 
Окрасою Миколаївської області є й Аркасове джерело, що пробивається з-під землі у Христофорівському лісі Баштанського району. Культурно-освітній діяч Микола Аркас, чиє ім’я тісно пов’язане з цим краєм, залишив по собі добру пам'ять. Тож його просвітницька діяльність зберігається в місцевому сільському музеї, де містяться цінні експонати та відомості про інші видатні постаті Христофорівки. Ці об’єкти стали пунктами лісівничого еколого-просвітницького маршруту.
На півночі області розкинулися величезні рукотворні масиви – соснові бори та листяні ліси, які входять до зони діяльності державного підприємства «Врадіївське лісове господарство». Ландшафтний дизайн садиб лісництв, зі смаком оформлені місця короткочасного відпочинку вздовж автомагістралей – в урочищах «Луканівка», «Курячі лози» – стали  візиткою Миколаївської області. Тут, на рекреаційних пунктах, проводять вільний час мешканці місцевих Кривоозерського, Врадіївського та Первомайського районів. Також зупиняються для перепочинку подорожуючі, водії транспорту транзитних маршрутів.
Мальовничі краєвиди, величні гранітні скелі, які місцями сягають  висоти 40-50 метрів, привертають увагу багатьох мандрівників. Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», який бере початок з  Врадіївщини та Первомайщини і пролягає територією Арбузинського, Доманівського, Вознесенського і Братського районів, є меккою для туристів. Тож працівники Врадіївського, Веселинівського, Вознесенського та Єланецького лісгоспів створили всі зручності для комфортного перебування відвідувачів цих неповторних місць. Годинами можна милуватися витворами  природи: нестрімкі, маленькі річки Мертвовід та Арбузинка, які є притоками повноводного Бугу, протягом мільйонів років створили неповторні каньйони.
Справжньою перлиною Миколаївщини є Кінбурнська коса. Колись півострів, за свідченням Геродота, був суцільним лісовим простором -  Гілеєю. Нині це частково заліснена територія, де соснові, дубові, в’язові гайки межують з цілинними піщаними ділянками, озерцями та болотними угіддями. І вся ця незаймана краса омивається з одного боку водами Чорного морями, з іншого – Дніпровсько-Бузького лиману. Працівники державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство» роблять усе можливе в зоні своєї діяльності, щоб перебування громадян на цьому неповторному острівку цивілізації було приємним, корисним для здоров’я і безпечним для зелених, рукотворних оаз, які не просто дають тінь, збагачують місцевість киснем, фільтрують повітря, а ще й виконують захисну функцію для місцевих грунтів – не дають вітрам розгулятися на просторі та створювати високі піщані дюни.

Алла АКІМОВА
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua