МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2019-12-02
Держлісагентство: Оприлюднено орієнтовну сортиментну структуру заготівлі деревини у 2020 році...далі
2019-11-28
Пілотний проект Держлісагентства "Ліс у смартфоні": онлайн карта вже працює в десятьох областях...далі
2019-11-21
Держлісагентство: Стартувала ялинкова кампанія 2019/2020...далі
2019-11-21
Держлісагентство: Фактичні ціни на деревину доступні онлайн...далі
2019-11-16
Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину...далі
2019-11-13
Триває наповнення шару «Ліси» на публічній кадастровій карті України...далі
2019-11-12
Проєкт «Ліс у смартфоні» крокує Україною...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Шкільні лісництва - надійна зміна лісівникам
2012-06-22

            Уже не один рік поряд з лісівниками - професіоналами державного підприємства «Баштанське лісове господарство» - працюють юні лісівники-початківці, учні шкільних лісництв, які подають великі сподівання та запозичують чималий досвід від своїх наставників. У лісництвах підприємства функціонують 7 шкільних лісництв. Щороку кількість учнів зростає, і це неабияк тішить лісівників, адже підростає їм надійна зміна, майбутня сторожа лісу.
            Шкільні лісництва - дуже цікава форма роботи з учнями, спрямована на перспективу. Вона дозволяє зацікавити дітей проблемами сучасної біології, формує в них екологічне мислення і дозволяє набути багато корисних практичних навичок.
 Протягом року учні задіяні до різного роду робіт. Це різноманітні лекційні і практичні заняття, які закріплюють теоретичні знання учнів.
На практичних заняттях учні задіяні протягом усього року. Це санітарна доочистка ділянок, посадка, доповненняі догляд за лісовими культурами, облік та обгородження мурашників, збір насіння дерев - дуба звичайного, ясена звичайного, горіха, кінського каштана, майстрування домівок для гніздування птахів, практичні завдання з визначення шкідників лісу, розвішування годівниць для птахів у зимовий період, заготівля кормів для зимуючих пернатих.
Цієї весни у щорічних акціях Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу - у твоїх руках», «Збережемо птахів», «За чисте довкілля» взяло участь понад 150 учнів - членів шкільних лісництв.
          Яскравим прикладом для наслідування є добре налагоджена співпраця лісівників Христофорівського лісництва з учнівською молоддю Христофорівського шкільного лісництва. Як говорить лісничий Валерій Ярославович Новицький, на території освітнього закладу є ділянки, на яких юні любителі природи вирощують саджанці туї, катальпи, берези.
        - Наші діти, - гордий за вихованців директор школи Олександр Григорович Мазуренко, - не лише доглядають шкілки разом зі своїм наставникомЗоєю Олексіївною Бухаровою, а й збирають матеріал для посіву- жолудь, насіння плодових дерев, яке передають лісництву. За що працівники лісу нагороджують їх призами. Торік, до прикладу, наше шкільне лісництво було одним із кращих в області в конкурсі «Збережемо птахів». Восени 2011 року учні разом із професійними лісівниками брали участь у закладці дендропарку площею 0,25 га на території лісництва.
          До речі, учнівські лісництва не лише беруть участь у масштабних акціях та конкурсах, а й у планових лісогосподарських заходах. Теорію викладають вчителі біології, трудового навчання, практику - фахівці лісової галузі.
          Право навчатись лісової справи у шкільних лісництвах мають усі охочі, однак одного бажання вчитися недостатньо. Потрібно активно долучатися до роботи, гарно вчитися, що дасть змогу в майбутньому бути справжнім фахівцем лісівничої галузі.
Сьогодні діти вчаться любити ліс, розуміти його. І яку професію б вони не обрали в майбутньому, ці знання і любов до природи залишаться з ними назавжди.

Тетяна РОМАНЮК, головний лісничий ДП «Баштанське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2019 Mikolaivlis.gov.ua