МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
РОСТИТИ ЛІС НЕПРОСТО
2009-07-10

 

 

 

  

 

 

  

 

 Літо в розпалі.  Багато хто з нас намагається у вільну хвилину побувати на природі, у спекотну днину сховатися в тінь дерев.  Є громадяни, які ставляться до дарунків природи з повагою, цінують працю тих, хто доглядає зелені насадження. Тож після відпочинку вони не залишають після себе сміття чи згарища. Та, на превеликий жаль, останніми роками почастішали випадки загоряння придорожніх і інших територій.  Від непогашеного сірника, недопалка спалахує суха трава, і коли вогонь підкрадається до дерев, тоді стається біда – гинуть лісосмуги,  вигоряють цілі лісові масиви. За лічені хвилини полум’я може знищити кілька гектарів насаджень. Звісно, найприкріше від цієї біди стає лісівникам – людям, які не один день, не один рік та й не одне десятиліття працюють над тим, щоб висаджені ними сіянці прижилися та, витримавши всі випробування стихії, зросли й стали міцними, кремезними деревами.
А чи всі ми задумуємося, як це - ростити ліс, скільки треба знати, вміти та докласти зусиль, щоб виростити дерево, а ще - зберегти й ті насадження,   що було посаджені до нашої появи на світ? Адже відомо: дерева в лісовій зоні можуть жити не одну тисячу років. У нашому ж степовому краї їм приживатися взагалі непросто. Тож і має лісівник знати, яку породу краще посадити на тому чи іншому виді грунту. Та й приживлюваність лісових культур напряму залежить від якості насіння, з якого вирощено посадковий матеріал.
Саме про стан лісового насінництва та розсадництва і йшла мова на виїзному засіданні колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, що відбулося цими днями на базі державного підприємства «Миколаївське лісове господарство». Кожен лісгосп звітував про те, скільки і яких порід покращеного та елітного насіння було зібрано з лісонасіннєвих плантацій, як його обробляють, зберігають. Крім того, учасникам наради вказувалося, як правильно вести догляд за об’єктами лісонасіннєвої бази, щоб підвищувати врожайність  ділянок, з яких збиратиметься насіння. Для збільшення біологічної стійкості створюваних насаджень лісгоспам доведено завдання створити 175 га нових постійних ділянок лісонасіннєвої бази.

Під час  відвідання розсадників Новоодеського та Андріївського лісництв  було продемонстровано роботу устаткування крапельного зрошення. Для нашої зони з посушливим кліматом воно є вкрай необхідним, тому й було вказано керівникам лісових держпідприємств на необхідність придбання такого устаткування і введення його в дію в стислі терміни, адже осінні садильні роботи  не за горами. І лісництва мають вчасно та в достатній кількості підготувати посадковий матеріал для виконання доведених державою завдань по створенню лісових культур на площі 2600 га.
Алла АКІМОВА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua