МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2020-05-25
Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі...далі
2020-05-20
Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, - Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький...далі
2020-05-15
Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%...далі
2020-05-13
У пілотному проекті Держлісагентства «Ліс у смартфоні» з’явилася нова функція – Класи пожежної небезпеки...далі
2020-05-08
Привітання до 9 травня...далі
2020-05-04
Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький...далі
2020-04-30
На Миколаївщині відпрацьовано спільні навчання лісівників та рятувальників...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники розчищали рукотворні насадження від сміття
2012-05-04

У працівників лісових господарств області останні квітневі дні були насичені заходами. Посадка нових насаджень завершилася 25 квітня, тому у всіх урочищах збирали сміття, суху траву та впорядковували території садиб лісгоспів і лісництв. 28 квітня трудовий десант висадився в Матвіївському  лісі - протягом години працівники обласного управління лісомисливського господарства зібрали близько 2 куб.м пластмасових пляшок, поліетиленових пакетів, скляної тари та іншого побутового сміття, залишеного недбайливими відвідувачами лісу. Все, що викидається під ноги під час прогулянки по лісовому масиву, не тільки його забруднює, а й може спалахнути від непогашеної цигарки, сірника або ж іскри від багаття, розведеного для приготування шашликів.
Такі чисті четверги, суботники проводяться на території нашої області не перший рік, до того ж і по кілька разів протягом усього пожежонебезпечного періоду. Підключають лісівники до подібних заходів усіх бажаючих, і найчастіше на них відгукуються старшокласники загальноосвітніх шкіл, представники місцевого самоврядування, засобів масової інформації.
Як не дивно, лісівникам доводиться вислуховувати нарікання з боку окремих громадян. Парадоксально: каменем спотикання став зелений масив, прилеглий до обласного центру - селища Матвіївка. Рукотворне Баловно-Матвіївське урочище займає понад 565 гектарів, перші його насадження були закладені 1967 року. 27 квітня на зустріч з лісівниками прийшли жителі Матвіївки. Приводом стала заява представників громадськості про бездіяльність працівників лісового господарства щодо тих, хто вже не один рік займається незаконним вивезенням піску з Матвіївського лісу. Так, заступник голови Миколаївської обласної організації ВО «Свобода» Наталія Грудініна та присутні на зустрічі представники молоді ставили запитання: чому й досі ніхто в місті не зупинив браконьєрський бізнес, хто «опікує» його, в чиєму користуванні знаходяться пориті ділянки лісу? Вислухавши  нарікання розгніваних матвіївців, начальник облуправління лісового та мисливського господарства Петро Паламарюк і директор держпідприємства «Миколаївське лісове господарство» Микола Гордієнко надали документи на територію, що належить Миколаївському лісгоспу. При виїзді на місцевість  з’ясувалося, що потерпіла від незаконного забору піску та ще й засмічена ділянка  лісу не відноситься до держлісфонду. Також представники лісового господарства області повідомили, що чергування, в тому числі й нічні засідки в урочищах, поки що не можуть докорінно змінити ситуацію. Так, протягом минулого року в зазначеному зеленому масиві працівниками лісгоспу спільно з представниками МВС та службою ДАІ проведено 61 рейд з метою  недопущення самовільного вивезення піску, в тому числі й у нічний час. Було затримано 41 порушника несанкціонованого забору піску. За даними фактами на лісопорушників складено протоколи, більшу частину збитків затримані відшкодували, за однією справою документи передано до  прокуратури Ленінського району. Нещодавно відбулося судове засідання, на якому ухвалено рішення про відшкодування заподіяної лісовому господарству шкоди. Також під час одного з рейдів затримані вчинили опір, завдавши лісівникам тілесні ушкодження. За даним фактом порушено кримінальну справу.
Але, на жаль, незаконний забір піску з території, що примикає до лісових масивів, триває. Зафіксовано поодинокі факти несанкціонованого використання надр і на землях держлісфонду. Відбувається це, напевно, не без участі самих же мешканців Матвіївки. Лісівники періодично переорюють дороги, прокладені ЗІЛами, ГАЗонами та іншим вантажним транспортом, як на своїй, так і на території інших лісокористувачів. Але видно, що передбачений чинним законодавством штраф за цей незаконний бізнес у розмірі 170 грн. піщаних браконьєрів не відлякує.
У той же час лісівники обурювалися недбалістю, якщо не сказати - людською безсоромністю: з боку селища урочище завалене купами побутових відходів. Хто додумався нести сміття до храму природи? Тут і там зяяли, як після бомбардування, воронки. Ці рукотворні яри залишили після себе піщані браконьєри, в деяких місцях ями вже були завалені всяким мотлохом. Місцеві жителі повідомили, що не раз бачили, як вантажники, що прибули за піском, тут же вивільняли кузови  від сміття. Люди втомилися викликати міліцію, активісти пропонували свою участь в організації опору свавіллю, тим, хто прикриває цей незаконний промисел.
Але далі слів справа не пішла. Ніхто з матвіївців не приєднався до лісівників, які вийшли наступного дня на прибирання Баловно-Матвіївського урочища, відвідувачами якого напевно бувають і місцеві жителі. Зате порадували управлінців лісового господарства громадяни, які організували свій відпочинок на природі за всіма правилами. Недалеко від дороги розташувалася група дитячого будинку сімейного типу з Тернівки - під суворим контролем старших, безпосередньо батька сімейства Коваленка, тут готували шашлики, грали у футбол. Заїхав до лісу і весільний кортеж - очевидно, для фотосесії і культурного спілкування з природою.
Кому-кому, а лісівникам удвічі приємно усвідомлювати, що їхня праця  приносить радість людям. Тому кожен із нас, прийшовши до лісу, повинен нести відповідальність за кожен свій вчинок, пам'ятаючи про те, що людина є частиною природи. І обов’язок наш - не порушувати її баланс, робити все для збереження гармонії в навколишньому середовищі. Тільки тоді ми не втратимо шанс зберегти цей неповторний, різноманітний, рукотворний світ для нас і наших нащадків.

 

Алла АКІМОВА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2020 Mikolaivlis.gov.ua