МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Хто відповідальний за прибирання сміття в лісових насадженнях?
2012-04-12

 З огляду на те, що останнім часом громадськість області, окремі громадяни цілком доречно порушують питання про неприпустимість захаращення зелених масивів, прилеглих до доріг територій, а також лісового фонду та дискутують щодо відповідальності осіб, винних у заподіянні шкоди навколишньому природному середовищу (шляхом засмічення та незаконного накопичення побутових відходів), Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства звертає увагу (в межах своєї компетенції) на те, що відповідно до положень статті 9 Закону України «Про відходи» власниками відходів, що знаходяться на території об’єктів комунальної власності і власник яких невідомий (безхазяйні відходи), є територіальні громади. Згідно зі статтею 12 вищезазначеного закону місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за використання безхазяйних відходів.
Саме на відповідні органи місцевого самоврядування (стаття 21 вищезазначеного закону) покладаються обов’язки щодо виявлення, обліку та щодо забезпечення організації збирання й видалення побутових відходів.
Ці ж органи зобов’язані забезпечити ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, а також забезпечити діяльність постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами.
Саме ці комісії в разі отримання звернення (повідомлення) від власника (користувача) земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов'язані визначити кількість, склад, властивості, вартість відходів, рівень їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та вжити заходів для визначення власника відходів. За результатами своєї роботи комісія складає акт, що передається до місцевої державної адміністрації чи органу місцевого самоврядування для вирішення питання про подальше поводження з безхазяйними відходами або про передачу відповідних матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.
Таким чином, на державні лісогосподарські підприємства не покладені обов’язки  видалення безхазяйних відходів як на території населених пунктів та в лісосмугах (ці території згідно зі статтею 4 Лісового кодексу України територіально не належать до сфери ведення цих підприємств), так і на території державного лісового фонду (це компетенція органів місцевого самоврядування і створюваних ними комісій, як зазначено вище).
Але сама по собі проблема зі сміттям навколо нас не вирішиться, ми всі маємо усвідомити, що побутові відходи істотно забруднюють довкілля. Мине час – і ця шкода обернеться проти всіх, позначиться на здоров’ї багатьох людей.
Ми звертаємося до органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади: створіть умови, щоб кожен мав можливість розмістити відходи в зручних та дозволених місцях. Лише заходи адміністративного впливу можуть зупинити цю біду!

А. Гурко,
перший заступник начальника Миколаївського обласного
управління лісового та мисливського господарства
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua