МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ліс збагатить і зігріє
2012-03-15

Настала весна, пора омолодження природи - не лише флори, а й  фауни. У цей період розпочинається розмноження птахів, які відкладають яйця будь-де – у своїх гніздах на деревах гаїв, дібров та в інших лісових насадженнях. Очікується приплід і в мисливських звірів, які  пережили сувору зиму. Перезимували й вижили  з допомогою  людей, передусім лісівників, які підгодовували диких тварин у своїх угіддях.
Нині наше державне підприємство, як і решта лісгоспів області,  розпочинає сезон створення  лісонасаджень. Багато сіянців, вирощених на власних лісових розсадниках, висаджуватимуться в землю, яку наші трактористи на сталевих конях готували під посадку ще восени.  Мине час – і стануть ці тендітні сіянці міцними деревами, які даватимуть  навколишньому світові повітря, покращать екологічну ситуацію в нашому краї та ще й принесуть матеріальні блага. Бо ж хіба можна уявити наш побут без  деревини? З давніх-давен для людини дерево було передусім засобом добування тепла. З-поміж речей домашнього вжитку, виготовлених із деревини, й по сьогодні для багатьох мешканців сільських населених пунктів дрова залишаються одним із видів палива.
Тож щороку на території нашого лісгоспу, до складу якого входять заліснені землі Братського та Єланецького районів, створюються все нові й нові ділянки культур, із яких у майбутньому виростуть справжні ліси. Цього року плануємо посадити  на землях двох районів 150 га лісових культур. Для проведення лісокультурної кампанії в стислі терміни працівниками лісгоспу та лісництв проводяться тематичні зустрічі зі  школярами та представниками громадських організацій з метою їх залучення до висадки дерев. Ця робота, звісно, розпочнеться зі старту всеукраїнської акції  «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Проведення цього масштабного заходу стартуватиме під егідою Державного агентства лісових ресурсів України з 21 березня. І нам залишається тільки дочекатися сприятливих погодних умов, щоб виконати успішно все, що запланували зробити в рамках Акції.    
Зокрема ми запланували закінчити роботи з озеленення території лісгоспу, доповнити дендропарк у Єланецькому та Братському лісництвах, провести комплекс робіт з ландшафтного дизайну в Куйбишевському лісництві. Для цього в Єланецькому лісництві вирощено декоративний посадковий матеріал, а саме: ялівці трьох видів, модрину, тую, самшит вічнозелений.  До висадження дерев будуть залучені члени учнівських  лісництв, представники органів місцевого самоврядування, організацій та засобів масової інформації, які є друзями лісу та активними помічниками лісівників Миколаївщини.

С.О.ХІНОЦЬКИЙ, помічник лісничого Куйбишевського лісництва ДП «Єланецьке ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua