МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісокультурна кампанія розпочалася
2009-04-03
4 березня в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мислив-ського господарства за участі заступника голови облдержадміністрації В.І.Топіхи відбулося засідання колегії, на якому розглядалися питання, пов’язані з початком в області лісокультурної кампанії, зокрема аналізувалася готовність лісгоспів до весняних робіт і пожежонебезпечного періоду.
Відкрив засідання начальник управління Петро Миколайович Паламарюк. Перед директорами 9 державних підприємств лісової галузі області виступили керівники структурних підрозділів управління.
Тетяна Іванівна Ролик, начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів, увагу присутніх звернула на те, що 2009 р. передбачається створити 2400 га захисних лісових насаджень, у тому числі навесні 2100 га. Для забезпечення вико-нання зазначених обсягів створення лісових культур у лісових розсадниках вирощено 4,6 млн.шт. стандартного садивного матеріалу. Забезпеченість садивним матеріалом по облас-ті становить поки що 42 %. Тож найменш забезпечені власним садивним матеріалом лісгоспи мають пожвавити роботу в цьому напрямі, адже деякі держпідприємства вже розпочали лісокультурну кампанію („Очаківське ЛМГ”, „Миколаївське ЛГ”, „Вознесен-ське ЛГ” та „Врадіївське ЛГ”). Перед початком весняних лісокультурних робіт досягнуто домовленості з іншими областями на закупівлю 2750 млн.шт. сіянців хвойних порід. Перед керівниками лісгоспів поставлено завдання щодо створення клонових і родинних постійних лісонасінних плантацій та постійних лісонасінних ділянок у 2009-2015 роках.
Мова йшла й про стан утримання лісових доріг, про хід їх облаштування в поточному році. Анатолій Андрійович Гурко, перший заступник начальника управління, зазначив, що 2008 року вдалося відремонтувати 5 км лісових доріг лише ДП „Володимирівське ЛГ”, тож його директорові - Валентину Семеновичу Митрофанову - оголошено подяку.
Звісно, від стану лісових доріг значною мірою залежить забезпечення та виконання в лісі протипожежних заходів. Тож увага керівників зверталася на те, щоб було забезпечено належне оформлення доріг, які проходять через лісові масиви. З метою орга-нізації відпочинку в лісі рекомендовано продовжити практику облаштування в зелених масивах рекреаційних пунктів, на яких мають бути виставлені огорожі, сміттєзбірники, а також плакати та інші інформаційні стенди. Такі куточки мають бути художньо оформ-лені. Також директорам лісгоспів рекомендовано організувати на рекреаційних пунктах вздовж автомобільних доріг пункти реалізації садивного матеріалу, товарів широкого вжитку, виготовлених підрозділами лісових господарств з власної сировини, а також надавати послуги з озеленення й ландшафтного дизайну тощо.
Аналізуючи стан охорони лісів від пожеж у лісогосподарських підприємствах протягом пожежонебезпечного періоду 2008 р., зазначено, що несприятливі погодні умови, зокрема відсутність опадів протягом літа та посилення вітру до 15-25 м/с зумовили встановлення в лісах високої пожежної небезпеки.В цілому по управлінню кількість лісових пожеж за 2008 р., порівняно з 2007 р., зменшилась у 5,3 разу. Пройдена вогнем площа зменшилася в 3,1 разу. Протипожежна техніка в лісогосподарських підприємствах у цілому укомплек-тована і готова до пожежонебезпечного періоду. Водночас з метою недопущення виник-нення лісових пожеж, а також посилення ефективності профілактичних протипожежних заходів, вдосконалення організації гасіння підпалювань директорам держпідприємств лі-сового та мисливського господарств рекомендовано привести в готовність наявні сили і засоби з виявлення, гасіння лісових пожеж і забезпечити їх оперативне розгортання у ви-падку загорання. Доцільно також залучати до спостереження шкільні лісництва та вете-ранів праці. Крім того, необхідно забезпечити влаштування додаткової кількості мінсмуг з прорубуванням коридорів в особливо небезпечних місцях (уздовж доріг, населених пунк-тів, на межах урочищ, біля об’єктів відпочинку тощо). З початком пожежонебезпечного періоду необхідно також активізувати роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації щодо недопущення лісових пожеж.
Ознайомившись зі станом готовності лісівників області до весняних робіт та початку пожежонебезпечного періоду, заступник голови облдержадміністрації В.І.Топіха звернувся до учасників засідання, особисто до начальника облуправління П.М. Паламарюка. У своєму виступі він подякував за роботу і підкреслив, що лісове господарство області має вижити за будь-яких умов, та передусім доля галузі залежить від її керівника, від його вміння в умовах кризи утримати виробництво, зберегти колективи. Для цього, зазначив Валерій Іванович, необхідно ефективніше розвивати свою госпрозрахункову діяльність.
Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua