Зимовий холод створив багато незручностей як для людей, так і для братів наших менших – мешканців дикої природи. У пошуках їжі виходять вони зі своїх нір та схованок, вибігають із лісу. Птахи, зайці та інші тваринки стають беззахисними перед хижими звірами та несприятливими погодними умовами – морозами, снігом, ожеледицею.
Щоб затримати пухнастих, нешкідливих звірят, користувачі мисливських угідь області активно підгодовують їх, докладають усіх зусиль, щоб тварини затрималися на нашій території й давали потомство. Завдяки проведеним заходам щодо збереження та відтворення тваринного світу в нашому краї кількість основних видів дикої фауни за останній рік зросла на 6,7 %. В угіддя області випущено 2700 голів фазана, 450 голів качки, яких штучно розводять на державних лісогосподарських підприємствах та в громадських організаціях, що є користувачами мисливських угідь.
Разом з тим під особливим контролем користувачів мисливських угідь є види хижаків, чисельність яких необхідно штучно регулювати. Особливо небезпечними в нашій місцевості для маленьких звірят та пернатих є вовки і лисиці. Нерідко ці хижаки стають небажаними гостями для господарників сільської місцевості – після їхнього візиту зникає чи гине домашня живність.
Тож з початку року на території області зусиллями мисливців уже знищено 25 голів вовка, 950 – лисиць. Протягом минулого року вовків та лисиць відповідно відстріляли 82 та 3600 голів. Кількість лисиці доведено до нормативної – 0,5 голови на 1 тис. га угідь. Певною мірою стали небезпечними як для тваринного світу, так і для людей бродячі коти і собаки – їх з початку року вже відстріляно 220 голів.
Із січня розпочато післяпромисловий облік мисливських тварин. Оперативний моніторинг показує підвищення чисельності зайця-русака, фазана, куріпки. Звісно, ця тенденція збережеться, якщо погодні умови не внесуть свої корективи, адже перелічені види мисливських тварин найбільше страждають від негативного впливу природних факторів.
Алла Акімова, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.