МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-03-14
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»...далі
2018-03-07
Привітання заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря зі святом Весни ...далі
2018-03-06
Шановні жінки!...далі
2018-03-05
Увага! Конкурс малюнків «Ліси поруч з нами – 2018»...далі
2018-02-27
Санітарні рубки потрібні, але цим питанням намагаються маніпулювати, - Володимир Бондар під час публічного звіту...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Зелену красуню – до оселі чи на подвір’я
2011-12-24

Наближається до завершення  2011 рік. І в кожного з нас напередодні новорічних свят турбот стає більше, бо кожен господарник намагається завершити рік з хорошими результатами. Особливо напруженим і водночас урожайним є цей період для лісівників. Передусім у передсвяткові дні активізуються крадії, які намагаються будь-яким чином привезти з лісу хвойну красуню, а ще – зрубати чи спиляти не одне деревце для продажу. Саме для запобігання таким явищам і створюють лісівники на території своїх підприємств так звані новорічні плантації. Щороку кожне з 37 лісництв області закладає на парах не менше 1 гектара ділянок з хвойними породами дерев. За тендітними насадженнями ведеться постійний догляд: висаджені сіянці сосни чи ялини поливають, очищають від бур’янів, захищають від шкідників та хвороб, доглядають за кронами і грунтом. Такі заходи проводяться протягом 6-7 років. Адже лише через такий проміжок часу вирощені красуні лісівники можуть відпускати всім бажаючим прикрасити свою оселю чи то й подвір’я  пухнастим дивом природи, яке давно вже стало неодмінним атрибутом новорічного свята.
Є такі плантації й на території Братського та Єланецького районів, лісові масиви яких знаходяться в зоні функціонування одного з наймолодших лісогосподарських підприємств Миколаївської області – Єланецького лісгоспу. Спочатку, ще 1990 року його було створено як самостійну структуру – лісгоспзаг. Через брак бюджетних коштів  тривалий час – з 1998-го по 2008-й роки – всі чотири лісництва цього підприємства були підпорядковані Вознесенському лісгоспу.
І ось минуло три роки з часу відновлення діяльності Єланецького лісгоспу, і вже є певні напрацювання в його колективу. Як повідомив директор лісгоспу Андрій Андрійович Сірик, загальна площа державного лісового фонду підприємства складає 7 тис. га, з яких лісом вкрито лише 3,3 тис. га. Територія всього ж району заліснена лише на 4 відсотки. Щоб у майбутньому цей показник не зменшився, а навпаки – дещо зріс, хоча б сягнув 5 відсотків (науково-обгрунтованою для нашої області є лісистість з показником не менше 7 відсотків), додатково лісгоспом оформляються акти на прийом земель під заліснення площею 2,5 тис. га. Щороку підприємство висаджує сіянці на ділянках до 50 га. Протягом 2011 року залісили значно більше площ – 150 га за рахунок коштів із держбюджету, а ще 20 га – за кошти цільової обласної програми з охорони навколишнього природного середовища. Також підготували грунт на площі 150 га під майбутню посадку – навесні та восени 2012 року.
Справжнім подарунком для єланецьких  лісівників  став новенький сталевий кінь – адже без нього в господарстві, як без рук. Грунтообробну техніку – трактора зі спеціальним знаряддям лісгосп придбав на кошти, виділені для цих потреб Державним агентством лісових ресурсів України. А ще підприємству виділено новий автомобільний лісопожежний модуль для охорони лісів від вогню.
- Це лише частина з найнеобхіднішого, чого бракує лісгоспу для ведення повноцінних робіт зі створення лісових культур та охорони  існуючих насаджень, - зазначив у розмові керівник підприємства. -  На всі роботи, звісно, потрібні неабиякі кошти, сучасна техніка і висококваліфіковані  спеціалісти. На сьогодні в колективі працюють 3 молодих фахівці, але цього замало, та й немає гарантії, що вони закріпляться в нас, пустять корені на Єланецькій чи Братській землі.  Ми, як можемо, допомагаємо новому поповненню, ділимося своїм досвідом, вчимо азів лісівничої справи. Але ж, скажімо, надати молодому фахівцеві повноцінне житло – квартиру чи будинок – поки що не маємо такої можливості. Тому й докладаємо всіх зусиль, щоб, розвиваючи лісове господарство, поліпшувати умови праці людей, які вирішили своє життя присвятити лісові. Чим буде багатшим лісове підприємство – тим буде більшою від нього віддача для регіону, місцевого населення. І саме вирощування новорічних сосен, декоративних дерев, створення ландшафтного дизайну, надання цілого ряду інших послуг – і є ланцюжками великого механізму, який у майбутньому допоможе  вирішувати багато соціальних питань і працівників колективу, і громадян, що мешкають на території наших двох адміністративних районів.
Поки що Єланецьке лісове господарство має невеличкі ділянки новорічних сосен, і створювати їх у степовій зоні зі спекотним літом – справа не з легких. І все ж пухнасті деревця, вирощені єланецькими лісівниками на власних плантаціях, прикрасять багато осель та подарують мешканцям двох районів Миколаївщини приємні враження від присутності запашної лісової красуні в їхньому помешканні чи на подвір’ї садиби, де можна посадити хвойне деревце, придбавши його в лісництві з грудкою землі. Щоб воно жило й тішило серця людей не одне десятиліття.

 

Алла АКІМОВА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: MOULMG@meta.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.mk.ua