МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕСОЮ
2008-12-11

5 грудня в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства пройшла прес-конференція за участі начальника управління П.М.Паламарюка, першого заступника начальника МОУЛМГ А.А.Гурка, заступника начальника  МОУЛМГ  В.Д.Лесика, голови облпрофспілки лісового господарства В.М.Гатітуліна, провідного юрисконсульта  державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство» Є.І.Бєломитцева та інших фахівців облуправління.
Основні теми, запропоновані для розгляду на зустрічі з журналістами:
1. Робота державних підприємств лісової галузі області, напрями та види їхньої діяльності, основні виробничі показники за останніх два роки.
2. Організація рекреаційної діяльності та проведення полювання в ДП «Очаківське ЛМГ».
3. Нинішній і майбутній статуси Кінбурнської коси.
До участі в прес-конференції були запрошені  журналісти місцевих ЗМІ, а також власкори регіональних та республіканських видань. Усього в прес-конференції взяли участь представники 17 друкованих та електронних видань, інформагенцій і прес-служб. Журналісти цікавилися фінансовим забезпеченням держлісгоспів у 2008 р. та кількістю посаджених лісових культур. На що начальник управління П.М.Паламарюк повідомив: підпорядкованими управлінню державними підприємствами  станом на 05.12.08 створено 1771 га нових захисних насаджень, на це витрачено коштів з обласного фонду – 1 млн. 100 тис. грн. та з екологічного – 445 тис. грн. Усі заплановані завдання виконані на 100 %, держлісгоспи завершують підготовку грунту під майбутню, весняну посадку дерев.
Відповідаючи на запитання про кількість лісових насаджень, знищених вогнем, та тих, що загинули від посухи в цьому році, а також щодо розміру збитків, завданих від пожежі на Кінбурнській косі, П.М.Паламарюк повідомив, що у 2008 р. в державному лісовому фонді згоріло 84 га, із них 55 га – в приміському урочищі «Балабанівка». З метою зменшення випадків пожеж в області управлінням розроблено план заходів щодо забезпечення протипожежного захисту лісових масивів. Через посуху в 2007 р. списано 28 %  від усієї кількості висаджених лісових культур, у 2008 р. цей показник зменшився в 2,3 разу. На Кінбурнській косі сталася пожежа, горіла трав’яна рослинність.  Для гасіння пожежі залучалися 2 пожежні автомобілі, 18 осіб. Пожежа виникла всередині озера, наявні факти спеціального підпалювання, у зв’язку з чим  направлено документи до  правоохоронних органів. Після підрахунку збитків остаточні цифри будуть офіційно оприлюднені. П.М. Паламарюк також підкреслив, що на Кінбурнській косі є природно-заповідний об’єкт, який існує без проекту організації території. З метою приведення вказаного об’єкта у відповідність  до законодавства обласне управління в цьому напрямі зробило перший крок –  розробило схему функціонування з визначенням  рекреаційних і господарських зон. Але далі справа не пішла, тож час від часу на нерозмежованій законним чином території виникають усілякі прикрі ситуації, і керівництво РЛП «Кінбурнське» в усіх негараздах безпідставно звинувачує обласне управління лісового та мисливського господарства, а також керівництво ДП «Очаківське ЛМГ», замість того, щоб допомагати підтримувати там порядок.
Що ж до запитань журналістів відносно особливостей ведення полювання на деякі  види диких тварин у нашій області, зокрема, про причини заборони на відстріл зайця, узагалі про процедуру обліку мисливських тварин, а також про те, чи практикується в нашій області розведення фазанів, начальник управління П.М.Паламарюк та його заступник В.Д.Лесик повідомили:  державною лісовою охороною у 2008 р.  при проведенні рейдів за 11 місяців виявлено 390 порушень Правил полювання, порушників  притягнуто до адміністративної відповідальності з виплатою штрафів. Кількість мисливських тварин на тій чи іншій території визначається на 25 відсотках певної площі мисливських угідь методом прогону тварин  мисливцями (без рушниць); вираховується середня цифра на всю площу.
Повідомив П.М.Паламарюк і про те, що на колегії, яка проходила 27.11.08  в Держкомлісгоспі України, де заслуховувалися результати перевірки ведення мисливського господарства в Житомирській, Кіровоградській і Миколаївській областях, роботу нашого управління визнано як таку, що  ведеться на належному рівні. Крім того, обласним управлінням розроблено   Програму розвитку мисливського господарства, в якій передбачаються заходи для  підвищення кількості тварин та щодо відстрілу хижих звірів. Також П.М.Паламарюк додав, що обласне управління відстоює точку зору, щоб добування мисливських тварин проводилося користувачами мисливських угідь у межах виділеного ліміту. Що ж до розведення фазанів, то держлісгоспами в 2008 році випущено в природу 1 тис. 200 голів цієї птиці. Узагалі ж для повноцінного відтворення цього виду птахів потрібен час, а в нашій області їхнім розведенням займаються лише рік.
Отримали журналісти роз’яснення начальника облуправління щодо прав громадян, які  мають бажання відвідувати ліс, переданий у користування приватним особам. П.М.Паламарюк пояснив, що мисливські угіддя є державним мисливським фондом, який відповідно до законодавства може бути переданий у користування приватним та іншим  особам. Практика показує, що громадські організації не досить ефективно ведуть роботи з  охорони та ведення мисливського господарства  порівняно з приватними фірмами. Державні  лісові підприємства управління повноцінно проводять роботу у своїх мисливських угіддях. Заборона на відвідування лісу – це порушення законодавства і конституційних прав громадян, у цих випадках необхідно звертатися до обласного  управління. Петро Миколайович конкретизував: на Миколаївщині існують два приватних мисливських господарства – «Рацинська дача» і «Катеринка». При проведенні полювання є обов’язковою реєстрація всіх мисливців у користувача мисливських угідь, тож проведення відстрілу тварин і птахів без реєстрації є браконьєрством, з яким управління веде боротьбу.
Цікавилися газетярі й тим, чи спроможне управління вирішувати питання функціонування природно-заповідного об’єкта за відсутності в його структурі наукового потенціалу. П.М.Паламарюк відповів, що дійсно в штатному розписі управління немає  посад  наукових фахівців, але при потребі їх буде введено до штату. На підпорядковані ж підприємства в разі необхідності виїжджають науковці з галузевих установ, що входять до структури Держкомлісгоспу України і  мають ліцензію на наукову діяльність.
Звісно, напередодні новорічних свят цікавилися представники ЗМІ й тим, чи вестимуть держлісгоспи продаж ялинок та сосен, і де, в яких місцях та за яку ціну їх можна буде придбати. Відповідаючи на ці запитання, П.М.Паламарюк повідомив, що підпорядковані управлінню підприємства готові реалізувати населенню 31 тис. шт. новорічних ялинок. На території Миколаївської області розпочали роботу рейдові бригади для виявлення самовільних вирубувань лісових красунь. Водночас журналісти поцікавилися, куди підуть кошти, виручені від реалізації ялинок та сосен та чи надається бюджетне фінансування державним лісовим підприємствам. П.М.Паламарюк повідомив, що з бюджету виділяються кошти на державні програми по виконанню завдань з підготовки грунту під висадження сіянців та саму посадку дерев: 70 % цих робіт фінансуються з державного бюджету, 30 %  робіт ведуться за кошти підприємств, отримані від госпрозрахункової діяльності.
П.М.Паламарюк, відповідаючи на запитання, чи можуть у найближчій перспективі ліси перейти у приватні руки, підкреслив: у державному лісовому фонді приватних лісів немає, у системі лісового господарства передача лісів не передбачається.
У ході прес-конференції юрисконсульт Є.І.Бєломитцев, який водночас є помічником  П.М.Паламарюка як депутата обласної ради, пояснив присутнім у залі авторам піар-публікацій, чому начальник управління звернувся до суду за захистом своєї гідності і честі. Розтлумачуючи різницю між поняттями «критика» та «образа», юрисконсульт підкреслив: образа – це підрив ділової репутації. Тож уже в самих назвах статей на зразок «Главный лесничий области депутат-регионал Паламарюк крышует браконьеров» і т.д. звучить не критика, а звинувачення начальника управління у протиправних діях. Викладені в ряді публікацій неправдиві факти й спонукали П.М. Паламарюка як громадянина і передусім як державного службовця звернутися до правозахисних інстанцій, щоб отримали належну оцінку громадяни, які оприлюднили через ЗМІ не критичні зауваження, а інформацію, яка не відповідає дійсності.
Закриваючи прес-конференцію,  П.М.Паламарюк закликав представників мас-медіа до тісної співпраці. Адже збереження довкілля є спільним завданням для всіх громадян, а   лісівники області роблять усе, щоб оберігати й примножувати природний комплекс.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua