МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
РОБОТИ ПО ЗАЛІСНЕННЮ НЕ ПРИПИНЯЮТЬСЯ
2008-11-07

У той час, коли сотні лісівників області на схилах яруг і на берегах водойм не припиняють роботу по створенню нових лісів, у Миколаєві проходило засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому було підбито підсумки господарсько-фінансової діяльності держпідприємств за 9 місяців поточного року. Так,  відзначено, що в цілому в лісовій галузі області за вказаний період  лісгоспами  створено 1110 га лісових культур (107% від плану), у тому числі 1084 га нових лісів. Крім того, під природне поновлення залишено ділянки площею 131 га, а також проведено доповнення зріджених лісових культур на площі 441 га (131% від  плану), заготовлено й закуплено 6542 кг лісового насіння, на площі 7418 га (108% від плану) проведено догляди за лісовими культурами. Лісових розсадників посіяно на площі 13,811 га при плані 12,41 га, а також закуплено 8 систем крапельного зрошення.
Восени цього року вже створено 393 га лісових культур, де висаджено 1 мільйон 309 тисяч дерев, готується  грунт під осінню посадку й одночасно  ведуться садильні роботи. Так, на початок листопада вже підготовлено 647 га під осіннє висадження дерев, 1038 га площі готові під майбутні лісові культури, які лісівники саджатимуть у наступному році. Варто зазначити, що вперше з обласного бюджету райдержадміністраціям, облуправлінню лісового та мисливського господарства виділено на створення нових зелених масивів 1 мільйон 545 тисяч гривень, за рахунок цих коштів ведуться осінні лісосадильні роботи.
     Окрім зазначених робіт, держлісгоспи ведуть рубки формування та оздоровлення лісів – проріджування й вибірково-санітарні рубки. Разом з тим  державною лісовою охороною виявлено 196 випадків самовільного вирубування дерев загальною масою 116,4 куб. м. Завдані збитки склали 89 тисяч гривень. І все ж порівняно з минулим роком обсяги самовільних вирубувань лісу зменшилися в 2,2 разу.
Підприємства лісової галузі області постійно надають послуги,  реалізують продукцію (товари), тож за звітний період ними вкладено 3944,7 грн. власних коштів на ведення лісового господарства та створення захисних лісових насаджень. На 4 відсотки більше, ніж за відповідний період минулого року, внесено лісгоспами до бюджету податків, зборів та обов’язкових платежів, майже на 16 відсотків зросла в поточному році й середньомісячна заробітна плата працівників галузі області.
Водночас, розглядаючи нагальні питання, не лише начальник облуправління лісового та мисливського господарства Петро Миколайович Паламарюк, а й запрошені на засідання колегії представники владних структур закликали керівників лісгоспів активніше використовувати державні кошти, виділені на придбання садивного матеріалу та на інші потреби. У тому ж разі, коли не вистачає технічних засобів на проведення весняно-осінніх робіт, на організацію сільськогосподарської та інших видів діяльності, які мають забезпечувати додаткові надходження до бюджетів лісгоспів, заступник голови облдержадміністрації В.І. Топіха рекомендував звертатися з цими проблемами до апарату облдержадміністрації та інших структур і відомств, адже наша область за лісистістю поки що посідає останнє місце по Україні. Тож місцева влада буде все робити для того, щоб ці показники поліпшувалися. Валерій Іванович підкреслив, що сьогодні ландшафтні парки області теж на плечах лісових господарств, тому колективам у нестабільній економічній ситуації треба допомагати. Крім того, готуються до передачі в їх підпорядкування  кілька десятків тисяч гектарів лісосмуг, тож мають бути додатково виділені кошти з державного бюджету для догляду за штучними насадженнями, які мають велику захисну функцію для наших грунтів і які останніми роками потерпають від підпалювань недбайливих господарників.  
За підсумками роботи колективів державних підприємств Миколаївського ОУЛМГ протягом 9 місяців 2008 року визначено переможців. Перше місце у виробничому змаганні посів колектив ДП „Вознесенське лісове господарство” (директор Крет Юрій Всеволодович); на II місці  колектив ДП „Врадіївське ЛГ” (директор Мироненко Віктор Федорович); на III - ДП „Очаківське лісомисливське господарство” (директор Туровський Володимир Станіславович).

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua