МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2020-06-01
Держлісагентство: У лісах проведено 16,2 тис. рейдів з попередження незаконних рубок...далі
2020-05-25
Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі...далі
2020-05-20
Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, - Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький...далі
2020-05-15
Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%...далі
2020-05-13
У пілотному проекті Держлісагентства «Ліс у смартфоні» з’явилася нова функція – Класи пожежної небезпеки...далі
2020-05-08
Привітання до 9 травня...далі
2020-05-04
Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Миколаївські лісівники поділилися досвідом заліснення згарищ
2011-11-03

     Ясні осінні дні дають можливість лісівникам південної зони України проводити комплекс заходів з осінньої посадки лісових культур, підготовки грунту під майбутні весняні саджальні роботи. Водночас триває збір насіння, з якого згодом вирощуватимуться на лісових розсадниках сіянці та саджанці – власний садивний матеріал лісогосподарських підприємств, який використовується для створення нових культур на виділених під заліснення землях, а також відпускається усім бажаючим для озеленення садиб, населених пунктів тощо. Багато турбот у працівників держлісгоспів. І, звісно, є хороші результати від їхньої повсякденної роботи.
У перший день листопада своє чергове виїзне засідання провела колегія Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Цього разу члени колегії  оглядали  об’єкти, розташовані на території Миколаївського лісгоспу.
Учасники виїзного засідання, серед яких, окрім директорів  лісогосподарських підприємств області, уже, як правило, присутні й лісничі всіх 35 лісництв, відвідали центральну садибу лісгоспу. Тут кожен мав можливість побачити зразки ландшафтного дизайну, куточки з декоративними насадженнями, які є в продажу для потреб населення. Оглянувши лісову пожежну станцію Миколаївського лісництва, працівники підприємств ознайомилися з тим, як правильно треба оформити стенди,  наочну документацію. Також на об’єкті були  представлені протипожежний інвентар, техніка, що використовується при гасінні лісової пожежі, яка є найбільшим лихом для лісівників. Адже  одна іскра здатна звести нанівець  копітку працю не одного покоління людей, які створюють ліси, охороняють їх день у день.
Зелені масиви, як відомо, створюються не один рік і не одне десятиліття. У зоні південного степу з посушливим кліматом тендітні  сіянці  та саджанці приживаються нелегко. Тож працівники Миколаївського лісгоспу ділилися досвідом роботи з вирощування на своїх лісових розсадниках сіянців і саджанців, які непогано приживаються на піщаних та супіщаних грунтах. Практика засвідчує: хороші результати дає змішана система посадки, зокрема коли, скажімо, чергуються ряди сосни кримської з рядами дуба звичайного.
Наші лісівники знають, що дуб погано приживається на пісках. Та, висадивши  навесні цю породу в такий грунт саме жолудями, працівники Миколаївського лісництва отримали чудовий результат. Минуло 7 років – і з насіння виросли 7-8-метрові дубки. Тож лісові господарства, які мають більш багаті грунти, можуть сміливо запроваджувати в себе цей досвід.
Також учасникам виїзного засідання продемонстрували ділянку з чистими лісовими культурами дуба звичайного, який виконує функцію протипожежного бар’єру. Річ у тім, що оглянуті лісові урочища  «Балабанівка» та «Галицинівка» знаходяться в зоні підвищеного ризику, адже примикають до кількох потужних підприємств. Вони межують із  Миколаївським глиноземним заводом та портом «Жовтневий». Через урочища пролягають залізнична колія, автотраса, також поблизу масивів розташовані населені пункти, дачні ділянки, фермерські господарства. Тож  випадки загорянь поблизу лісу раніше були дуже частими – на території Миколаївського лісгоспу їх виникало біля 100 разів на рік. І лише завдяки злагодженій роботі підрозділів управлінь МНС, внутрішніх справ та Міністерства оборони протягом останніх трьох-чотирьох років випадки лісових пожеж вдалося мінімізувати – минулого року було зафіксовано лише 10 таких прикрих ситуацій. Працівники Миколаївського лісгоспу загоїли рани  своїх лісових ділянок. Усі продемонстровані ними розкішні лісові культури були посаджені на місцях, де сталися великі пожежі 2001 року – тоді вогонь знищив величезні ділянки хвойних насаджень. Останнє ж заліснення завершено на площі 55 га, де теж 2008 року спалахнула велика пожежа в насадженнях сосни кримської, вік яких сягав 45 років.
Оглядаючи лісові об’єкти, учасники виїзного засідання отримали детальну  інформацію про склад насіння, з якого вирощується в лісництвах Миколаївського лісгоспу власний садивний матеріал з високою приживлюваністю деревних порід, про умови  зберігання насіння, технологію підготовки грунту до саджальних робіт, особливості догляду лісових культур.
Після завершення огляду відбулося колегіальне засідання, на якому було підбито підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств лісової галузі за 9 місяців 2011 року та розглянуто питання про підготовку кадрів для лісогосподарських підприємств, роботу колективів у напрямі   забезпечення високої ефективності використання лісосировинних ресурсів. Найкращих результатів, як і в другому кварталі цього року, досягли  працівники ДП «Врадіївське ЛГ» (І місце, директор В.Ф.Мироненко), ДП «Вознесенське ЛГ» (ІІ місце, директор О.О.Чикачов), ДП «Очаківське ЛМГ» (ІІІ місце, директор В.С.Туровський). Тому,  отримавши грамоти за добре налагоджену роботу у своїх колективах, керівники підприємств-лідерів виробничого змагання поділилися з присутніми на засіданні колегії своїми напрацюваннями. Начальник управління П. Паламарюк висловив впевненість у тому, що побачене й почуте неодмінно принесе свої плоди. «В нашій галузі працюють люди, які готові служити лісові», – зазначив керівник лісового відомства області.
 «Про це засвідчують результати нашої роботи: у складних кліматичних умовах Миколаївщина серед 9 степових областей України  міцно утримує з усіх показників лідируючі позиції. Ми можемо констатувати, щолісів у південному регіоні з кожним роком стає все більше й більше. А це означає, що ми повсякчасно працюємо над виконанням обласної цільової програми «Ліси Миколаївщини 2011-2015 років», якою передбачено збереження та примноження зелених масивів краю. Активне ж використання такої лісової культури, як дуб звичайний, – дає підстави стверджувати про неухильне виконання нами програми  «Діброва». Бо сама природа розпорядилася, щоб ця листяна порода домінувала в наших рукотворних насадженнях», – сказав на завершення засідання П.Паламарюк.

Алла АКІМОВА, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2020 Mikolaivlis.gov.ua