МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Плідна робота лісівників Миколаївщини
2011-08-30

Державне підприємство «Врадіївське лісове господарство»  розташоване в північно-західній частині області. На території державного лісового фонду цього регіону вкрито лісами  біля 10 тис. гектарів, в урочищах переважають породи хвойних дерев – сосни звичайної, кримської, ялинки європейської. Також добре почувають себе тут дуб звичайний, червоний, клен, берест, в’яз, акація, осина, липа, тополя, верба. Прижилися в цих місцях стрункі берізки, від них походить назва одного з тутешніх сіл, на околиці якого притулилася садиба однойменного Березківського лісництва.
Усього ж до складу Врадіївського лісгоспу входять п’ять лісництв.  Їхні лісові масиви та розсадники нещодавно й стали об’єктами огляду учасниками виїзного засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. На розгляд колегії було винесено чотири питання: про стан охорони праці в лісовій галузі, про ефективність використання техніки на підвідомчих підприємствах та шляхи скорочення питомих витрат енергоносіїв, про стан роботи з питань запобігання й протидії корупції в управлінні та на підвідомчих підприємствах, про застосування Закону України від 8 липня 2011 року № 3681-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель».  
Перед розглядом перелічених питань представники апарату управління, директори  лісгоспів разом з лісничими побували в урочищі «Іванівка»,  що  є територією Врадіївського району. Тут їм продемонстрували роботу GPS-навігатора, який спрощує процедуру визначення площі тієї чи іншої  місцевості, розташування нових ділянок лісів у світовій системі координат, що є вимогою ООН для контролю за вимогами Кіотського протоколу.
На відвідинах лісового розсадника Врадіївського лісництва, території центральної його садиби учасники виїзного засідання не приховували своїх вражень від побаченого. Доглянуті сіянці, оригінально оформлені куточки привертали увагу присутніх. Тут же, на господарському подвір’ї  лісництва,  команда бійців за лічені хвилини погасила умовне загоряння  на відкритому просторі з допомогою пожежного модуля.
Побували лісівники й у Березківському лісництві, потім завітали до урочища «Луканівка», що в Кривоозерському районі. Тут приємно здивував найбільший в області рекреаційний пункт – «Лукомор’я»: стилізовані кіт, дуб з відомої поеми О.Пушкіна «Руслан і Людмила» на мить повернули всіх у дитинство. До послуг відпочивальників – просторі бесідки, кострища для приготування страв тощо. 
Оглянувши об’єкти, майстерно, зі смаком оформлені працівниками Врадіївського лісового господарства, учасники виїзного засідання прибули до одного з найстаріших лісових куточків області – урочища «Катеринка». Вже минуло понад 300 років, як тут з’явилися перші лісові насадження. Не одне покоління лісівників доклало багато зусиль, щоб зберегти те, що дістали у спадок, та посадити й виплекати нові деревця, аби вони росли на радість усім. Цього разу, як уже майже 30 років поспіль, гостей зустрічав заслужений працівник сільського господарства, лісничий Первомайського лісництва Іван Денисюк, представник однієї з династій  лісівників області. Взірцевий порядок на виробничих ділянках, пишні лісові культури на розсадниках, квітники навколо будівлі лісництва слугували прикладом для наслідування.
І наслідування у високій організації праці в лісовому господарстві області є. Практика проведення виїзних засідань, по-новому організована начальником облуправління Петром Паламарюком, дає свої  результати. Помітно останніми роками  зростає рівень лісокультурного виробництва, ведеться рішуча боротьба з лісопорушниками, вживаються заходи з недопущення пожеж у зелених масивах. Цьому, звісно, сприяє роз’яснювальна робота серед населення та організація культурного відпочинку в лісових урочищах. На сьогодні в багатьох куточках Миколаївщини облаштовані затишні місця  для відпочинку громадян. Тож не випадково напередодні виїзного засідання, на врочистостях з нагоди 20-ї річниці Незалежності України, керівник лісового відомства області П. Паламарюк за Указом Президента України В. Януковича отримав із рук голови облдержадміністрації М. Круглова високу нагороду – звання «Заслужений лісівник України».  Держава високо оцінила організаторські здібності Петра Миколайовича, і присутні на виїзному засіданні лісівники щиро привітали свого керманича із заслуженим званням, побажали міцного здоров’я, нових планів і досягнень у лісовому господарстві області.
Під час ретельного аналізу стану охорони праці в галузі, інших питань порядку дня засідання  начальник облуправління звернув увагу керівників лісогосподарських підприємств на необхідності проведення ефективних перевірок щодо дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечення контролю  над витратами на заходи, спрямовані на поліпшення умов праці. За належне та раціональне використання техніки директору Володимирівського лісгоспу Валентину Митрофанову оголошено подяку, водночас керівникам трьох держпідприємств – Березнегуватського, Веселинівського та Єланецького – вказано на те, що їхня техніка не використовується повною мірою, в разі її простою вживатимуться заходи щодо передачі технічних засобів у користування іншим суб’єктам господарювання. 
Юридичною службою управління виконано ряд заходів щодо забезпечення виконання вимог антикорупційного законодавства в лісовому господарстві області. Зокрема колегією відзначено, що протягом останніх двох років жоден працівник управління не притягався до відповідальності за вчинення корупційних діянь або правопорушень, пов’язаних з корупцією. З набранням чинності Закону України «Про стан запобігання і протидії  корупції» до управління не надходила інформація про притягнення посадових осіб державних підприємств до відповідальності за вчинення корупційних діянь чи про складення відносно них протоколів про корупційне діяння.  На завершення засідання кожному його учаснику вказано на необхідність і надалі здійснювати в повному обсязі роботу, спрямовану на своєчасне й точне виконання вимог зазначеного Закону.  

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua