МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Миколаївські лісівники впроваджують наукові розробки
2011-08-05

 Колегія Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства  провела 2 серпня чергове своє виїзне засідання. Цього разу засідання проходило на базі Очаківського лісомисливського господарства – на Кінбурнській косі, де функціонують два підрозділи підприємства – Кінбурнське та Василівське лісництва. Колегія мала розглянути, окрім підсумків господарсько-фінансової діяльності  підприємств галузі за І півріччя поточного року, питання щодо організації  науково-дослідних робіт та впровадження наукових розробок на лісогосподарських підприємствах області. Тож  робота учасників виїзного засідання розпочалася з огляду кількох ділянок лісових культур, які було створено на косі після розробки згарища від великої пожежі, що сталася на півострові 2001 року.  Присутні на засіданні керівники лісогосподарських підприємств та лісничі всіх 35 лісництв отримали детальну інформацію про ведення лісогосподарського виробництва в регіоні з суцільними піщаними грунтами. Лісничий Кінбурнського лісництва Я. Соляр поділився своїми напрацюваннями щодо умов посадки, догляду за культурами, а також особливостями вирощування власного садивного матеріалу.
Керівник колегії - начальник облуправління П.Паламарюк звернув увагу присутніх на те, що ним особисто ведуться спостереження за приживлюваністю лісових культур, і  задовільний стан досить примхливої породи – сосни кримської  у степовій зоні з посушливим кліматом зайвий раз підтверджує правильність ведення технології посадки.  Саме застосування певних схем змішування порід при посадці, зокрема використання  лісової культури – ясеня зеленого, є вдалим експериментом.  На сьогодні  добре себе почувають на пісках коси і хвойні, і листяні насадження.
Завітали учасники засідання й до місцевого  звіринцю, де мешкають такі види диких тварин, як кабани, вовк, верблюд, муфлони, єнотоподібний собака, павичі, фазани та дикі качки. Працівники лісництва поділилися досвідом організації надання рекреаційних послуг, ознайомили  присутніх з роботою спостережної вежі. Таких веж на півострові дві, другу вежу встановлено на території Василівського лісництва, тож за станом кінбурнських лісових масивів ведеться майже цілодобове спостереження – з раннього ранку до сутінків, що дозволяє тримати під контролем  буквально кожен метр території, яка в літній період приваблює багатьох відпочивальників регіону.
Після огляду лісових об’єктів у приміщенні контори Василівського лісництва було детально проаналізовано роботу держпідприємств протягом 6 минулих місяців, вказано на допущені недоліки та визначено терміни їх усунення. За підсумками  виробничого змагання визначено переможців. Цього разу на перші три позиції вийшли такі колективи:
на 1-е  місце – ДП «Врадіївське ЛГ» (директор Мироненко В.Ф.);
на 2-е  місце – ДП «Вознесенське ЛГ» (директор Чикачов О.О.);
на 3-є  місце – ДП «Очаківське ЛМГ» (директор Туровський  В.С.).
Вручивши нагороди переможцям, керівник лісового відомства області П.Паламарюк  закликав присутніх сміливо впроваджувати в життя набутий досвід, не боятися експериментувати та не забувати вести особисті спостереження, щоб вони лягли в основу майбутніх наукових розробок. Адже практика ведення лісового господарства показує, що без науки його успішний розвиток неможливий, науковці мають іти попереду. Від цього виграють усі – і лісові масиви області, і  люди, які їх створюють та доглядають за ними.
Особливу увагу члени колегії звернули на використання науково-дослідних робіт УкрНДІЛГу, а також на впровадження досвіду вирощування кращих лісових насаджень на Миколаївщині згідно з узагальненою управлінням книгою насаджень, виявлених на території області. Вирішено продовжити роботи з атестації відібраних плюсових дерев, розширення площ лісонасіннєвих плантацій, у т.ч. гледичії безколючкової.
З метою протипожежного влаштування чистих хвойних культур запропоновано через 10 років розробити коридори та ввести листяні породи, які є хорошим бар’єром для вогню.  Також вирішено продовжити роботу з впровадження рекомендацій щодо санітарного догляду за плантаціями горіхових насаджень.  Намічено розробити концепцію захисного лісорозведення, де передбачити створення еколого-ландшафтних, кормових та тіньових пасовищних лісових культур.

Високі досягнення у виробництві мають стати запорукою  хороших заробітків.  Над їх підвищенням і працюватиме надалі команда лісівників області, щоб у галузь приходили висококласні фахівці.
Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua