МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Відбулася прес-конференція начальника лісового відомства Миколаївської області Петра Паламарюка
2011-08-04

 Начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Паламарюк провів прес-конференцію, під час якої розповів про підсумки роботи лісівників області в першому півріччі нинішнього року. А результати роботи колективів лісогосподарських підприємств відчутні за всіма напрямами діяльності.  Цієї весни на території Миколаївщини захисних насаджень побільшало на 1832 га.  Підготовлено грунт під посадку лісових культур поточного й наступного років – восени планується залісити ще 292 га.  На  лісових розсадниках посіяно 59 деревних та чагарникових порід на площі 25,7 га. Закладено 1,5 га декоративних шкілок, 34 га плантацій новорічних ялинок, 2 га тополі Торопогрицького.
Окрім лісокультурного виробництва, виконують працівники лісогосподарських підприємств роботи з охорони лісу від браконьєрів та захисту насаджень від шкідників. У нашій  степовій зоні з посушливим кліматом додають лісівникам  клопоту пожежі, що часто-густо виникають з вини недбайливих відвідувачів зелених масивів. Тож працівники лісгоспів доклали всіх зусиль, щоб мінімізувати випадки їх виникнення. З метою запобігання лісовим пожежам влаштовано 17 км протипожежних розривів, 761 км мінералізованих смуг. Уздовж доріг загального користування та в місцях відпочинку населення виставлено 851 одиницю аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику.  Через засоби масової інформації оприлюднено 1321 виступ і звернення до населення про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки в лісах.
Під час прес-конференції журналісти миколаївських ЗМІ цікавилися, як  організовано відпочинок у лісових масивах, які в нас є найцікавіші екологічні маршрути, на якій стадії вирішення питання про підпорядкування території Кінбурнської коси, через скільки років  удасться досягти максимального заліснення території області тощо.
Керівник обласного лісового відомства  відповів на всі запитання, зокрема зазначив, що на Миколаївщині створено 12 еколого-пізнавальних стежок, 5 музеїв при лісництвах, оригінально оформлено  та обладнано всім необхідним 214 місць короткочасного відпочинку, в 17 лісництвах створено дендропарки та дендросквери. Взагалі ж, підкреслив П.Паламарюк, на території кожного держлісгоспу є неповторні,  затишні місця для спілкування з природою.  Так,  маршрут «Стежками Аркаса»,  що на Баштанщині, нещодавно  в рамках відомої акції «Європейський автобус» відвідали гості з далекого зарубіжжя. У Вознесенському районі дітлахів і дорослих завжди гостинно зустрічають  в урочищах «Рацинська дача»,  «Лабіринт», «Василева пасіка»,  закладених ще патріархом степового лісорозведення В. Скаржинським. У Братському районі є стежка, що пролягає через урочища «Хомутець» та «Скальне», яку обслуговує Єланецьке лісове господарство. Казанківщина має кілька пам’яток природи загальнодержавного значення. Це урочища «Степок», «Ленінське», «Ювілейне» з багатим рослинним і тваринним різноманіттям. Цікавим об’єктом  для туристів є парк «Мостівський», що в Доманівському районі. Закладений у 1872-1896 роках, він передусім привертає увагу відвідувачів історією будівництва палацу, криниці, неповторною ялівцевою оазою.
Дві екологічні стежки успішно діють на Кінбурнській косі. Саме тут, на узбережжі Чорного моря, лісівники надають рекреаційні послуги. Еколого-пізнавальні маршрути пролягають через місцевий звіринець, де мешкають  дикі тварини й птахи – кабани, верблюд, страуси, муфлони, вовк, єнотовидний собака, павичі, фазани та інші  представники місцевої фауни.
Триває робота над розробкою положення про Національний природний парк «Білобережжя Святослава» - найближчим часом його буде узгоджено з місцевим населенням та кількома державними структурами. Наступний етап – затвердження складу адміністрації парку. Начальник облуправління  покладає великі надії на вирішення невідкладних питань з ведення лісового та мисливського господарства в цьому регіоні, адже до сьогодні багато несправедливих нарікань лунає на адресу лісівників з боку громадськості, хоча територія державного лісового фонду поки що складає 74 відсотки всієї  площі півострова. Петро Миколайович запевнив присутніх, що за умови  нинішнього бюджетного фінансування та  досягнутих темпів робіт і, звісно ж, сприятливих кліматичних умов, на оптимальний – 7-відсотковий показник лісистості можна  вийти через 15 років.
Зі свого боку представники миколаївських ЗМІ виявили бажання брати активну участь в усіх заходах з озеленення території області й усіляко долучати до цього місцеве населення – своїх читачів, слухачів та телеглядачів.

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua