МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Презентація книги про ліси Миколаївщини
2011-07-18

 15 липня в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства  відбулася презентація книги під редакцією Віри Любарцевої – „Ліси Миколаївщини”. На зустріч з автором прийшли журналісти миколаївських ЗМІ, керівники державних лісогосподарських підприємств, ветерани праці лісової галузі.
Перший заступник начальника обласного лісового відомства Анатолій Гурко, відкриваючи  презентацію першої книги про ліси миколаївської землі,  висловив подяку авторові, всім спеціалістам управління, колективам лісгоспів, які зробили хорошу й корисну справу -  зібрали цікаві факти про  діяльність тих, хто присвятив життя лісові, стояв біля витоків створення  гаїв і дібров на Миколаївщині, хто творить історію лісого господарства сьогодні. 
Віра Любарцева розповіла присутнім про те,  як збирала матеріал, що ліг в основу книги, які історичні джерела довелося їй дослідити, щоб донести своїм майбутнім читачам достовірну інформацію про те, якою була наша місцевість у давні часи, як розпочиналося заліснення нашої території. Автор не випадково значну частину книги присвятила патріархові степового лісорозведення – В.Скаржинському, адже його внесок у створення лісів у нашому краї є безцінним, про це засвідчують архівні матеріали, дослідження багатьох науковців. В.Любарцева зазначила, що в нинішніх умовах книговидання  доступне не кожному, оскільки потребує значних коштів. І те, що обласне управління лісомисливського господарства відгукнулося на її ініціативу написати книгу про ліси Миколаївщини, зайвий раз підкреслює, що  в нашій області в лісовому господарстві  працюють люди, не байдужі до сьогодення і до минулого своєї землі. Автор подякувала особисто начальникові управління Петру Паламарюку, який доклав усіх зусиль, щоб це видання якнайшвидше побачило світ. Усі дев’ять лісогосподарських  підприємств зробили свій внесок у фінансування випуску книги з друку.
Від імені ветеранів праці, про яких не раз згадано в книзі, до нинішніх лісівників звернувся Микола Ілліч  Столєтній, трудова біографія якого в лісовому господарстві області почалася в далекому 1966 році на посаді помічника лісничого Врадіївської лісомеліоративної станції.
Микола Ілліч зауважив, що створення  лісових масивів, в тому числі і полезахисних смуг у нашій степовій зоні є вкрай необхідним. Передусім для того, щоб зберегти  наші чорноземи від видування вітрами та розмивання дощовими потоками. Ветеран-лісівник  передав свої почуття – переживання від пригоди, коли з водієм трактора потрапив у пилову бурю. Ця стихія в районі тривала майже добу, і створила для них проблему – вони не могли повернутися додому тієї ночі. Але, на щастя, вже більше ніколи в його житті таких випробувань  не було. І це - завдяки створеним лісам, зауважив М.Столєтній, які стають на перешкоді лісовим бурям та суховіям. Тож видана книга, на переконання ветерана,  відображає історію полезахисного лісорозведення і має стати настільним підручником для учнівської молоді, для всіх, хто любить ліс, природу. Хто мріє пов’язати свою долю з лісовим господарством, хто цікавиться історією рідного краю, хто примножуватиме його багатства і писатиме про це все.

Алла АКІМОВА, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua