МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісові еколого-пізнавальні маршрути та рекреаційні пункти для тих, хто любить спілкуватися з природою
2011-07-08

  У розпалі літо, сезон відпусток, канікул і просто відпочинку громадян, який можна організувати  будь-коли й будь-де. Звісно ж, спекотної днини  у вихідні  полюбляють люди проводити час на природі, під тінню дерев. Щоб відпочивальники почували себе комфортно та не залишали після себе сміття чи непогашене багаття, яке може спричинити загоряння насаджень, лісівники облаштовують у зелених масивах та обабіч доріг, до яких примикають урочища,  рекреаційні місця. Надають послуги  з організації відпочинку, забезпечують відпочивальників дровами для розведення багать на спеціально обладнаних   кострищах.  
Кожен лісгосп оформляє місця для відпочинку по-своєму. Тут уже підключаються фантазія та здібності умільців. А підручним матеріалом,  звісно, стає лісова продукція – стовбури і пеньочки, лоза, очерет, поросль, обрізна дошка дерев, спиляних після проведення санітарних рубок чи рубок догляду.
На Миколаївщині протягом останніх трьох років облаштовано 214 рекреаційних місць, створено 18 дендропарків. Постійно на державних лісогосподарських підприємствах ведеться робота з організації нових еколого-пізнавальних маршрутів, поки що використовуються 12 діючих. Подорожуючи екологічними стежками, учасники екскурсій знайомляться з  цікавими фактами про рослинний і тваринний світ лісів, неповторними ландшафтами наших урочищ, з історією лісового господарства краю. А ця історія, як і лісова стежина, починається з лісництва. Бо саме від нього починають протоптувати стежку на лісову ділянку працівники  лісгоспу – ті люди,  які висаджують сіянці та доглядають за ними.  Тож тим, хто бажає  гарно відпочити в обіймах зеленого дива, варто звертатися до лісгоспів. І  цікавий та змістовний відпочинок гарантований!
Як не дивно, але в лісовому господарстві  області, територія якого сягає понад  98 гектарів,  працює не так уже й багато людей, на яких покладена місія охороняти наявні лісові насадження та ростити новий ліс. Але робота кожного працівника лісгоспу організована таким чином, щоб одночасно виконувалися десятки невідкладних завдань. Це і підготовка грунту під заліснення нових ділянок, і проведення у весняно-осінній період посадки лісових культур, і збирання насіння для лісових розсадників, і багато-багато інших робіт виробничого характеру. У тому числі -  й ремонт будівель, майстерень, упорядкування  господарських подвір’їв.  У лісівників, як у справжніх господарів, в усьому порядок, і кожне лісництво – то своєрідна візитна картка. Щоб відвідувачам лісу захотілося ще і ще раз побувати в тіні його дерев, щоб вони вчилися цінувати все, що їх оточує, і працю тих, хто створює красу, -  цим і переймаються люди, які працюють на лісогосподарських підприємствах. У перервах між виконанням термінових виробничих завдань з любов’ю і творчим натхненням упорядковують вони територію садиб лісництв. Щоб передусім самим було приємно перебувати в лісі, а ще – залишити по собі в серцях людей приємний слід.  Кожне дерево – це витвір природи, а кожна добра справа людини – це витвір її рук і душі.
Бережімо зелене намисто нашого краю!

Алла Акімова, керівник прес-служби Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua