МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
У миколаївських лісівників росте надійна зміна
2011-06-30

      Одним з основних завдань кожного державного  лісогосподарського підприємства  є просвітницька діяльність серед місцевого населення, передусім робота з підростаючим  поколінням. Екологічна освіта ставить за мету пробудити в кожній людині творче розуміння цінностей оточуючого світу. Хто завітає до Храму Природи, не повинен нашкодити йому. Навпаки -  людина повинна подумати про інших, оскільки кожен із нас має рівне право на відпочинок на лоні природи, на ковток свіжого повітря, напоєного ароматом квітів, на милування красою ландшафтних візерунків, буйноцвітом лісових галявин, співами пташок, чистим струмком. Хтось бажає посидіти з вудкою на охайному, незасміченому березі річки, озера і тим самим поновити сили, здоров'я та заспокоїти роздратовану буденними проблемами душу, - і це людині має гарантуватися в цивілізованому світі.
Глибоко переконаний: в учня, який хоча б раз у житті посадив деревце, ніколи не підніметься рука зламати його, завдати йому болю.
Шкільні лісництва - це майбутнє лісової галузі, адже ліс потребує молодих і дбайливих рук. На Миколаївщині такі лісництва функціонують на базі 76 загальноосвітніх шкіл. Тож перед молоддю відкрито широку дорогу до  лісівничих навчальних закладів.
У селищі Березнегувате на базі лісових масивів, підпорядкованих  державному підприємству «Березнегуватське лісове господарство»,  діють два шкільних лісництва, в яких задіяні учні двох Березнегуватських загальноосвітніх шкіл. Кожне шкільне лісництво має свій напрям роботи. Передусім школярі допомагають лісівникам садити ліс, збирати лікарські рослини, насіння.
 У квітні, напередодні Дня довкілля, в школах Березнегуватського та Снігурівського районів  було організовано акцію «Майбутнє лісу - у твоїх руках», під час якої  школярі взяли участь у змаганнях на кращий твір та малюнок на тему «Людина і ліс». При проведенні цього конкурсу змагалися маленькі художники, учні 1-4 класів, а в написанні творів - учні 5-7 класів. Метою кожного з конкурсів - формування екологічної свідомості підростаючого покоління та залучення талановитої молоді до подальшої співпраці з лісівниками.
В Березнегуватській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 1 було проведено свято «Зустрічі птахів» за участі працівників Березнегуватського лісництва. Після закінчення святкової лінійки гуртківці автобусом, наданим лісництвом, виїхали в 11 квартал дільниці № 3, де вивішали шпаківні, виготовлені своїми руками.
Нещодавно діти з пришкільних таборів загальноосвітніх закладів селища Березнегуватого побували на екскурсії. Під час огляду території місцевого лісництва школярі  ознайомилися з технічною базою лісівників. Бійці продемонстрували роботу протипожежної техніки на випадок гасіння лісової пожежі. Працівники лісового господарства розповіли про виконану роботу та завдання, поставлені перед ними державою, побували в лісових масивах.
Я впевнений, що всі, хто прагне спілкуватися з дітьми, мають  спільне бажання  змінити світ на краще, виховати повагу до навколишнього світу, навчити цінувати працю інших. Відомо: ліс і природа - це завжди цікаво. Учнівська  ж робота - це не обов'язково сапати, садити. Не всі учні стануть лісівниками, але кожен повинен знати, як виростає дерево, скільки праці вкладається в нього. З метою просвітницької роботи серед місцевого населення  організовують лісівники екологічні маршрути. Виховання екологічної культури - головне завдання нашої роботи, бо саме правильна поведінка людини в лісі, на природі має стати запорукою збереження нашого довкілля. Крокуючи стежиною, відвідувач лісу бачить усю красу рослинного світу, велич праці тих, хто створює і доглядає зелені насадження. Такі заходи набагато ефективніші, ніж просто розмови про екологію на уроках. Сьогодні діти вчаться любити ліс, розуміти його. Завтра вони можуть виявити бажання  служити йому, обравши раз і назавжди відповідальну й водночас почесну професію  – працівника лісового господарства. Тож ці знання і любов до природи залишаться з ними назавжди.

М.А. ДАРМОСЮК, майстер лісу Березнегуватського лісництва.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua