МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Прес-тур по Кінбурнській косі
2011-06-21

 

  На Миколаївщині, яка за географічним положенням в основному є  степовою зоною, ростуть і ліси. На сьогодні область має біля 96 тисяч гектарів зелених масивів. Більшість гаїв, дібров та соснових борів у нашому регіоні є рукотворними. І створювати їх в умовах посушливого клімату непросто, як і нелегко охороняти та доглядати через велику розпорошеність лісових урочищ по всій території області.  
Про особливості ведення лісового господарства в одному з районів – на Очаківщині минулої неділі мали можливість почути й побачити журналісти місцевих засобів масової інформації. Для них обласним управлінням лісового та мисливського господарства було організовано поїздку до Кінбурнського лісництва.
Працівники Очаківського лісгоспу організували екскурсію по Кінбурнській косі, де ліс вкриває лише третю частину всієї її території. Журналісти пересувалися по півострову на спеціальному транспорті, якому непросто вдавалося долати піщані кучугури. На степових ділянках, вкритих різноманітною рослинністю, тут і там росли сосни, дуби, вільха, в’яз, лох, осика, береза, ясен, акація, гледичія.
Начальник управління лісомисливського господарства  П. Паламарюк, з ініціативи якого, власне, й було влаштовано цей прес-тур, розповів журналістам, як йому особисто довелося пережити велику лісову пожежу, що сталася на косі 2001 року. Тоді він, будучи директором Очаківського лісомисливського господарства, очолив штаб з гасіння пожежі, яка охопила майже 1 тисячу гектарів зелених насаджень. За  кілька годин стихія, якій сприяли спека й вітер, знищила величезний лісовий масив.
Далі був складний процес розчищення згарища:  потрібно було спиляти й вивезти не одну тисячу обвуглених стовбурів, а через деякий час розпушити грунт, підготувати його під нові посадки. Петро Миколайович кинув на ці роботи усі наявні в господарстві засоби. Адже, на велике переконання тепер уже головного лісівника області, таку велику піщану ділянку не можна було залишати без насаджень – їхнє коріння стримує рух пісків. Саме насадження стають на перешкоді пилових бур. Старожили Кінбурнської коси ще добре пам’ятають, як п’ять-шість десятків років тому вони потерпали від піску, що засипав їхні городи, оселі.
Ситуація корінним чином почала змінюватися після  активного заліснення півострова. Насадження створили сприятливі умови для появи тут різних видів флори і фауни. Якщо, скажімо, 1991 року на Кінбурнській косі налічувався 21 вид рослин і тварин, занесених до Червоної книги, то на сьогодні кількість червонокнижних – 54 види.
А ще, як повідомив присутнім керівник лісомисливського відомства області, завдяки заходам, розробленим по управлінню, вдалося збільшити кількість  таких тварин, як заєць-русак,  куріпка сіра, фазан та інших. Їх розводять безпосередньо на кількох лісогосподарських підприємствах та щороку випускають у дику природу.
Приємною несподіванкою для  журналістів стало відвідання місцевого звіринцю, де у вольєрах мешкають вовк Вовчик, єнотоподібний собака, фазани, павичі, дикі кабани, страуси Емму, муфлони  і навіть двогорбий корабель пустелі – верблюд Барон. Кількох красенів фазанів  відвідувачі коси помітили в заростях трави, коли  рухалися  по косі на «всюдиході» Побувавши на розсадниках,  новостворених лісових ділянках,  проїхавши не один десяток кілометрів, представники ЗМІ під час круглого столу, організованого в приміщенні контори Кінбурнського лісництва,  повели розмову про те, що безпосередньо стосується ведення лісового та мисливського господарства на даній території, а також цікавилися майбутнім Кінбурнської коси, у тому числі – її мешканців.  Запитання торкалися національного природного парку «Білобережжя Святослава», про створення якого йдуть розмови на всіх рівнях влади вже не один рік.
Петро Паламарюк сповістив, що на сьогодні над цим питанням плідно працює координаційна рада, створена згідно з його наказом при управлінні. До її складу увійшли науковці та профільні спеціалісти за декількома напрямами – ботаніки, зоологи, екологи, лісівники. Вже розроблено й готується до затвердження Міністерством екології Положення про національний парк. Після цього має бути створено його дирекцію, яка й розроблятиме проект організації території парку. На порядку денному координаційної ради – узгодження положення з місцевим населенням. Адже, за переконанням начальника облуправління, майбутнє Кінбурнської коси залежатиме від того, хто і як вестиме свою діяльність на території, яка є унікальною та водночас дуже вразливою. На сьогодні є невирішеним питання з  утилізації сміття, яке залишається на березі після відпочивальників. В основному його збиранням та перевезенням на материк займаються працівники лісництва. Проблемою номер два є забезпечення прибулих на косу відпочивальників питною водою. Потрібні кошти на розробку джерел прісної води. Лісівників, звісно, непокоїть те, хто і як доглядатиме  лісові насадження держлісфонду, що належатимуть національному парку.  Зважаючи на це, підкреслив керівник лісомисливського відомства області, лісівники й зацікавлені в тому, щоб новостворений природо-заповідний об’єкт підпорядковувався головному відомству країни – Держлісагентству. Яке ж у кінцевому підсумку рішення буде прийнято з цього питання – залежатиме від органів центральної влади. І щоб воно максимально задовольняло  всі зацікавлені сторони та не зашкодило півострову, над цим зараз і необхідно всім плідно працювати.

   

 

Алла Акімова, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua