МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Відбулося чергове виїзне засідання колегії миколаївських лісівників
2011-05-31

Минулої п'ятниці на базі державного підприємства  «Володимирівське лісове господарство»  відбулося чергове засідання виїзної колегії  Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, в ході якого розглядалися  питання про хід виконання державного обліку лісів, про формування кадрового резерву, стан лісокультурного виробництва. У зв'язку з підписанням Президентом України Указу «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», колегією було заслухано рекомендації щодо організації виконання вимог цього документа.
Планове виїзне засідання розпочалося з огляду  лісових розсадників  Володимирівського лісгоспу, під час якого керівникам лісогосподарських підприємств були дані рекомендації, як  ефективніше вирощувати посадковий матеріал,  створювати лісонасіннєві ділянки. Оглядаючи ділянку  липи серцелистої, учасники виїзного засідання почули від працівників лісгоспу, як у майбутньому отримати якісне насіння, яке є основою високоякісного посадкового матеріалу, з якого, власне, й виростає справжній ліс. 
Відвідавши плантацію новорічної сосни, всі відзначили, що саме у Володимирівському лісгоспі вони  мають найвищу якість. А це є запорукою поліпшення фінансового стану на підприємстві – кошти, отримані від продажу хвойних красунь у передноворічні свята, спрямовуються на вирішення нагальних потреб, зміцнення матеріально-технічної бази лісгоспу.
Лісове лісництво, об'єкти якого були представлені на огляд, обране для проведення виїзного засідання не випадково. Адже саме тут, на «Володимирівській дачі», створеній ще в ХІХ столітті, працювала науково-дослідна станція. Серед видатних учених нашого краю – і  Василь Васильович Докучаєв, який проводив досліди з вирощування різних деревних порід на півдні України. І досі в нашій області збереглися створені ним полезахисні лісосмуги.
На подвір'ї контори Лісового лісництва вдячні продовжувачі справи своїх попередників – працівники Володимирівського лісгоспу облаштували місце поховання  науковців, які працювали задля розвитку свого краю, і воїнів, які віддали життя, захищаючи рідну землю від фашистських загарбників.
Після огляду території Володимирівського лісового господарства члени колегії  детально проаналізували всі питання порядку денного засідання. Аналіз стану роботи підприємств з формування кадрового резерву, професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників галузі засвідчив, що в цілому по управлінню виконуються плани-графіки підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів, проте  по області ще недостатню кількість осіб направлено на підвищення кваліфікації – зокрема мисливствознавців, а також помічників лісничих, майстрів лісу.  Тож  держлісгоспам вказано на необхідність активізувати роботу в цьому напрямі – залучати до роботи бажаючих працювати в лісовому господарстві, але з обов'язковим  навчанням у профільних закладах за заочною формою чи на курсах підвищення кваліфікації. Також зверталася увага керівників державних підприємств на необхідність створення належних умов праці для молодих спеціалістів, закріплення на виробництві  випускників 2011 року.
Під час розгляду питання про хід виконання державного обліку лісів зазначалося, що управлінням  здійснено ряд заходів, які  мають сприяти   проведенню цієї  роботи у визначені терміни.  Разом з тим увагу керівників держпідприємств, які є координаторами з проведення обліку лісів, було зосереджено  на обов'язковому виконанні переліку вимог  при підготовці необхідної технічної документації. Передусім треба зібрати  великий обсяг інформації, яку після узгодження з органами Держкомзему буде використано  при складанні документації державного лісового кадастру.
На засіданні колегії розглянуто результати  проведення  весняних лісокультурних робіт. Найбільше  культур цього року посаджено Вознесенським лісгоспом – 350 га, найменше – 90 га – Очаківським лісомисливським господарством.  Найбільшу площу посівного відділення створено  на державних підприємствах «Єланецьке ЛГ» – 3,7 га, «Вознесенське ЛГ» – 3,4 га, «Баштанське ЛГ» – 3,3 га.  Найменшу – в Бурезнегуватському лісгоспі. В ході детального аналізу якості лісокультурних робіт керівникам підприємств вказано на недоліки в лісокультурному та лісорозсадницькому виробництві та рекомендовані  шляхи їх усунення у визначені терміни.  
Присутній на засіданні колегії перший заступник голови Казанківської районної держадміністрації Василь Васильович Коніщук  дав хорошу оцінку роботи Володимирівського лісгоспу, який  останніми роками працює стабільно, тож є основним наповнювачем державного бюджету. Представник місцевої влади подякував колективу лісового господарства за їхню невтомну повсякденну працю та вагомий внесок  у розвиток регіону, проведення масштабних заходів з благоустрою населених пунктів.
Начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Миколайович Паламарюк, закриваючи засідання колегії, побажав усім упроваджувати в себе весь той позитив, який вони отримали під час перебування у Володимирівському лісгоспі. У  майбутньому, наголосив керівник лісомисливського відомства області, на цьому держпідприємстві планується активніше розвивати й мисливське господарство. Уже найближчим часом тут будуть створені розплідники  диких тварин – козуль, оленів, які розповсюджуватимуться по всій території області. Лісівники докладатимуть усіх зусиль, щоб збагачувалися наші флора і фауна.

Алла Акімова, керівник прес-служби Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua