МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-09-17
Шановні працівники, ветерани лісового господарства Миколаївщини!...далі
2021-09-16
Історія ювіляра – Вознесенського лісового господарства ...далі
2021-09-13
Історія ювіляра – Врадіївського лісового господарства...далі
2021-09-10
Спогади...далі
2021-09-10
Щоб знали і пам’ятали нащадки...далі
2021-09-10
Історія ювіляра – Баштанського лісового господарства...далі
2021-09-09
Перше лісове господарство на Миколаївщині...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Спогади
2021-09-10

До 55-річчя створення Баштанського лісгоспу

Сьогодні, працюючи інженером лісового господарства,  переглядаю сторінки своєї 50-річної трудової діяльності. Пригадую початок будівництва бази лісництва у 1973 році – на той час я працювала лісничим Христофорівського лісництва. Тоді ми відчували труднощі з технікою та робочою силою. Тож довелося звернутися по допомогу до голови місцевого колгоспу  В.Є. Москаленка.  Нас підтримували протягом усього будівництва.

І ось у степовому селі з’явилося лісництво. У ньому будівництво велося швидкими темпами. Протягом 1973-74 років спорудили контору, гараж, складські приміщення та житлові будівлі. Водночас до лісництва завозили обладнання, техніку, формували  в ньому кадри, відводили землі під заліснення. Як правило, це були ділянки, не придатні для сільськогосподарського виробництва – круті схили берегів Інгулу, на яких часто проступала на поверхню жорства,  а також відпрацьовані кар’єри, балки та яруги. Іноді навіть не вірилося, що в таких місцях зможе вирости дерево, тим більше – виникнуть цілі лісові масиви.

Я вірила. І селяни підтримували мене. Ось один із таких вдалих прикладів. На околиці  села Піски на землях зі старим виноградником запроектували в 1974 році створити лісове урочище сосни кримської. Оскільки там була піщана земля, зважаючи на погодні умови, садіння розпочали 23 лютого. Ситуація вимагала діяти швидко, бо завтра міг вдарити мороз. Своїх працівників не вистачало. І тоді на допомогу лісівникам вийшло майже все доросле населення цього села. І зараз із хвилюванням згадую тодішні розповіді людей старшого віку, які стверджували, що на тому місці в дореволюційні часи росла корабельна сосна. Тому всі вірили, що їхні старання будуть успішними.

Сосна успішно прижилася, але потрібно було проводити ручний догляд за насадженнями – очищати їх від бур’янів.  Лісокультурна ланка лісництва не завжди своєчасно встигала проводити цю роботу. І тоді учні 7–8-х класів Пісківської школи у період літніх канікул організували шкільну ланку, яка працювала  із 6-ї години ранку до обіду – поки утримувалася не дуже висока температура. Завдяки цьому сьогодні маємо чудове лісове урочище «Піски», де всі можуть відпочивати, збирати гриби.  Лісництво при проведенні  санітарних та інших видів рубок заготовляє дрова , а в деяких місцях навіть отримує  ділову деревину.

С.В.  СЕЛІНА,
інженер лісового господарства
ДП «Баштанське лісове господарство».

х  х  х  х  х

На жаль, нині лісове господарство переживає нелегкі часи, а в 1982 році, коли я після закінчення Лубенського  лісового технікуму прийшла на роботу до Привільненського лісництва,  у ньому тоді  садіння лісу щорічно сягало 140 гектарів  і доглядів за лісовими культурами  було по 1 500 га на рік. Добре пам’ятаю мою першу лісокультурну кампанію. Лісничим Привільненського лісництва на той час був  В.М. Гайдаш. Обсяги робіт великі, а зарплата  – низька, і тому населення не дуже охоче  виявляло бажання працювати в лісництві, а садіння потрібно було провести у стислі терміни. На той час постійно працювали  лісокультурниці  Т.В. Білоус,  М.Д. Станічна,  Н.А. Савенко, Г.П.  Власова, К.А. Погребна, трактористи Ф.Ф. Осерський,  О.Е. Савенко, П.П. Пузенко, І.І. Павучик, тому Володимир Миколайович  додатково запросив  на підмогу пенсіонерів М.М. Яшкіну, Г.С. Кіташову,  Л.І. Савенко. Також у лісокультурній кампанії брали участь усі працівники  лісництва: бухгалтер, касир, лісники. Було добре організовано роботу, кожен  із нас чітко знав, які завдання має виконувати. Ми не втрачали жодної хвилини, тому зараз у Привільному багато гарних насаджень, створених під керівництвом лісничого Привільненського лісництва В.М.  Гайдаша. Це лісові урочища «Лозноватка», «Водяне», «Братське», «Леніно», «Привільне».  Привільненське   лісництво тривалий час успішно займалося вирощуванням садивного матеріалу. Ми мали  більше мільйона  сіянців, які використовували при посадці лісових культур та для реалізації. Виконували ці роботи лісокультурниці  Т.В. Білоус,  Н.А. Савенко,  Г.П. Власова.  Підставляли плече працівники апарату лісгоспу. Робота кипіла.

Г.А. ВОЛОГЖАНІНА,
помічник лісничого Привільненського лісництва.  

х  х  х  х  х

На цей час я працюю помічником лісничого Новобузького лісництва. Розпочинала свою трудову діяльність у лісовому господарстві у 1996 році бухгалтером лісництва. Сьогодні, приїжджаючи до Софіївського водосховища, милуюся природою рідного краю, де росте ліс на площі 400 гектарів! А тоді це були поля із сільгоспкультурами та балки річки Інгул. Не можу не пишатися тим, що у цьому лісі моїми руками посаджено не одну тисячу дерев. У 1997 році довелося брати участь у садінні лісових культур  трактором ДТ-75 зі спареною саджалкою,  і я – одна із саджальників! Ця справа для мене була незнайомою. Одягнувши брезентового фартуха та окуляри, які захищають  від пилу тих, хто знаходиться позаду трактора на саджалці, –  ми приступили до садіння. Можна лише уявити, який цікавий цей процес: ти маєш дотримуватися інтервалу посадки, встигати покласти сіянець у канаву, яку нарізає саджалка. Скільки любові та зусиль моїх колег вкладено у цю благородну справу! І сьогодні тут буяє неймовірне лісове урочище «Софіївське водосховище»!  

Н.О. ДОРОШЕНКО,  
помічник лісничого Новобузького лісництва.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua