МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-09-17
Шановні працівники, ветерани лісового господарства Миколаївщини!...далі
2021-09-16
Історія ювіляра – Вознесенського лісового господарства ...далі
2021-09-13
Історія ювіляра – Врадіївського лісового господарства...далі
2021-09-10
Спогади...далі
2021-09-10
Щоб знали і пам’ятали нащадки...далі
2021-09-10
Історія ювіляра – Баштанського лісового господарства...далі
2021-09-09
Перше лісове господарство на Миколаївщині...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Історія ювіляра – Баштанського лісового господарства
2021-09-10
        Як ми вже повідомляли, цього року Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства  відзначає свій зірковий  55-річний ювілей.  Одними з перших державних структур, які займалися степовим лісорозведенням  на території Миколаївщини,  були Миколаївський (організований 1948  року) та Вознесенський (1951 року)  лісгоспзаги. Про один із них  ми  вже розповіли  на нашому сайті  у матеріалі  під назвою «Перше лісове господарство на Миколаївщині», про ще один – Вознесенський лісгоспзаг  –  розповімо дещо пізніше,  адже цими днями його правонаступнк – державне підприємство «Вознесенське лісове господарство»  відзначатиме  своє 70-річчя.

       Сьогодні ж мова піде  про одну з гідролісомеліоративних станцій, які 1966 року теж долучилися до справи степового лісорозведення  у нашій області.  На той час їх було дві – Баштанська та Врадіївська ГЛМС. Тож  презентуємо Баштанське  лісове господарство.

      ... Життя підказало, що без лісових насаджень  немає ні сільськогосподарського виробництва, ні продукції лісівництва, ні місць відпочинку, ні свіжого повітря. Важливу місію по створенню лісових масивів на території Баштанського, Новобузького, Казанківського, Снігурівського, Березнегуватського районів було розпочато 9 липня 1966 року шляхом організації Баштанської гідролісомеліоративної  станцї. До державного лісового фонду були прийняті непридатні для сільськогосподарського виробництва землі. Мета – здійснення невідкладних протиерозійних заходів, створення захисних лісонасаджень та будівництво гідроспоруд.

       Першим директором  новоствореної  ГЛМС  був  В.П. Засядько. З 1966  по 1972 роки під його керівництвом було заліснено 1 442 га земель ДЛФ, 2 129 га  земель колгоспів, 1 193 га полезахисних лісосмуг. За великий внесок у розвиток лісового господарства  Володимира Петровича було нагороджено орденом «Знак Пошани».

     Продовжили  і примножили розвиток лісівництва своєю працею  директори  Д.І. Ніколаєнко  (час роботи  з 1973 по 1975 роки),  В.П. Симоненко (з 1975  по 1979 роки),  А.Д. Сміян  (з 1979 по 1982 роки), В.М. Гайдаш  ( з 1982 по 2021 роки).

     Сьогодні,  у 55-ту річницю Баштанського лісгоспу, неможливо не сказати про патріотів своєї справи, про біографію самого лісгоспу. Тут працюють люди, які  люблять природу, свою роботу, віддані їй  протягом усього свого життя.

     Одним із  перших лісівників цього краю  був  М.Я. Гайдаш  – лісник  Привільненської ЛМД, голова династії лісівників родини Гайдашів. За період його роботи – з 1966 р. по 1988 р. – було закладено урочище  «Пічево» Привільненського лісництва і заліснено понад 900 га земель ДЛФ. Великий природолюб, знавець своєї справи прищепив любов до лісу усій своїй родині. Його дружина Віра Пантелеївна  Гайдаш  завжди була вірним помічником чоловікові в роботі – збирала лісове насіння,  готувала його до посіву, підтримувала, дарувала впевненість у правильному виборі професії. Микола Якович був фанатом своєї справи, усебічно обдарованою людиною. Свою любов до природи  доводив і словом, і ділом: саджав, сіяв, оберігав, ростив. У хвилини  натхнення писав вірші (є ціла  збірка), оповідання, малював картини.

    Старший син – Володимир  Миколайович після служби у ВМФ вступив до Львівського лісотехнічного інституту і після його закінчення повернувся на рідну Баштанщину та продовжив справу батька.  Починав працювати начальником Привільненської ЛМД.  І протягом  40 років очолював  великий,  дружний колектив ДП «Баштанське лісове господарство». За час його роботи заліснено 5 670 га ДЛФ, 4 033 га земель колгоспів,  1 450 га полезахисних лісосмуг.

    Так склалося, що і його дружина Любов Миколаївна  за покликанням  і за професією була лісівником. Вродлива, чуйна,  прекрасна душею, вона стала надійним порадником, другом,  досвідченим фахівцем. Свої поради, рекомендації, новітні технології  щодо вирощування  посадкового матеріалу доводила день за днем лісникам, навчала їх. І рясніли розсадники, радували око пухнасті сосни, ніжні акації, стрункі клени, різнокольорові чагарники. Понад 40 порід  вирощувалося в лісових розсадниках  Баштанського лісгоспу.

    Середній син М.Я. Гайдаша – Михайло Миколайович  – теж лісівник. Працював більш як 45 років у Привільненському та Новобузькому лісництвах. Обіймаючи  посади – від лісника до помічника лісничого,  завжди  до роботи ставився сумлінно,  відповідально.

    Присвятив своє життя лісові  й  І.В. Цупра  – 29 років працював  лісником у Новобузькому лісництві. Можна впевнено сказати, що Іван Васильович був господарем урочища «Улянівське». Це був його дім, лісник із любов’ю розповідав  усім про своє дітище – ліс, який посадив, доглядав, виростив і з яким часто розмовляв, ділився думками…  

    Продовжили справу Івана Васильовича  син –  Володимир Іванович Цупра, який прийняв ліс у «спадщину», повсякденно виконує роботу, вкладає душу у майбутнє, а також  онук  – Сергій Володимирович Цупра, який сьогодні на посаді лісничого очолює Новобузьке лісництво.

     У Привільненському лісництві 39 років працює  Ганна Анатолівна Вологжаніна –  тендітна жіночка, яка свою роботу знає досконало. Працювала лісничим, нині – помічник  лісничого. Усі  тонкощі лісової справи давно для неї не секрет. Не існує для неї поняття  – не можу. Завжди привітна, щира на допомогу, пораду, водночас  вимоглива до підлеглих. І безумовно – фахівець своєї справи. Можна лише дивуватися, як витримують тендітні жіночі плечі такі виробничі навантаження.

      Спочатку лісником, а потім лісничим Новобузького лісництва 44 роки  працював Анатолій Григорович Лисиця. Трудову діяльність після закінчення Лубенського лісового технікуму  почав у цьому лісництві. Практично все життя віддав улюбленій справі. Праця керівника – тяжка робота:  не маєш права на помилку, це  спілкування з підлеглими, яке завжди вимагає терпіння і виваженості, пошуків порозуміння. Організувати роботу лісництва,  територія якого 2 023 га,  нелегка справа. Рік за роком  переймався лісничий буденними справами; боліла душа, коли у спеку гинули сіянці в розсаднику та посаджені лісові культури.

     Чимало зусиль до примноження  зеленого дива  доклали і колишні лісничі: Новобузького лісництва – Степан Семенович Носенко,  Христофорівського лісництва – Іван Миколайович  Смірнов  з помічником лісничого – дружиною  Єлизаветою Іванівною Смірновою. Із 1975 по 1987 роки було закладено та поставлено на «міцні ноги» урочища «Шартівський сад», «Христофорівський ліс»,  «Інгулка»,  «Доброкам′янка», «Костичі», «Добра Криниця»,  «Мар′янівка». Мешканці цих місць пам’ятають, як піднімалися насадження, міцніли. І люди вдячні родині за таку хорошу, корисну справу.
     50 років лісового стажу має інженер лісового господарства  С.В. Селіна. Зовсім юною закинула її доля до с. Привільне, де й почалася  її трудова діяльність. Працювала на різних посадах, але завжди  відповідальна, високопрофесійна. Немає такого куточка в лісових масивах, де б не була Світлана Василівна. Вона знає, чим дихає ліс, де в нього болить. Усе життя бореться за збереження насаджень, веде пропаганду серед населення щодо необхідності збереження рукотворних оаз.

     Віддано і на високий результат працювали у лісництвах лісгоспу справжні лісівники: це  трактористи Новобузького лісництва – І.М. Шандуренко, В.П. Мурленко; трактористи Привільненського лісництва – Ю.У. Полянський, О.Є. Савенко,  В.З. Зубков; лісокультурниці Привільненського лісництва – Т.В. Білоус,  Н.О. Савенко,  Г.П. Власова,  Л.В. Савенко,  Г.С. Киташова, М.М. Яшкіна.

     Нині на ДП «Баштанське лісове господарство» працюють 37 осіб, із них 22 – у державній лісовій охороні. Служать лісові лісничий Христофорівського лісництва  В.Я. Новицький, лісничий Привільненського лісництва В.В. Роговський, помічник лісничого  Н.О. Дорошенко, яка 25 років працює у Новобузькому лісництві, а також О.О. Лавер, помічник лісничого Христофорівського лісництва. Відповідально та старанно працювала  і працює державна лісова охорона – А.В. Рожок,  М.В. Цюпа,  В.О. Везенок,  І.Б. Осецький,  С.А. Муляр.

     Вочевидь, треба дякувати долі, що поєднує цих людей єдина мета – прикрасити лісами наш степовий край. І сьогодні, у 55-річний ювілей  Баштанського  лісогосподарського підприємства,  можна впевнено заявити:  створені лісівниками могутні дубові, акацієві, соснові насадження багато чого бачили на своєму віку, але ж як радіють їхньому зеленому вбранню люди – і старі, і малі!  Тож  є впевненість, що в душі кожного лісівника панує повна  гармонія: «Я причетний до цієї великої справи! Я творив цю красу – майбутнє для своїх дітей та онуків! Ці райські куточки землі залишаться для них!»

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua