МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-06-11
Чи збережуться самосійні ліси на Миколаївщині?...далі
2021-05-31
На Херсонщині проходили спільні навчання за участі лісівників Миколаївської області...далі
2021-05-18
Коли приємне і корисне межує з небезпекою...далі
2021-05-18
Зберігаємо та примножуємо лісові оази степу...далі
2021-05-15
У лісівників Миколаївщини завершилася звітно-виборча кампанія...далі
2021-05-11
Щоб не допустити пожеж у лісових масивах...далі
2021-05-07
Шановні працівники лісового господарства Миколаївщини!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ліс починається з насінини
2021-02-01

Головним критерієм у вирощуванні високопродуктивних, біологічно стійких лісових насаджень є заготівля якісного  насіння лісових порід з високою посівною якістю.

Основними лісо утворюючими породами півдня України є дуб звичайний, ясен зелений, сосна кримська, акація біла.

Щороку в зимовий період лісівниками  приділяється значна увага  заготівлі шишки сосни кримської та її переробці, так як в наших умовах цей лісовий вид дерев досить поширений і адаптований.

Обсяги заготівлі шишки здебільшого залежать від обсягів лісокультурних робіт. Але не треба забувати про «стратегічний запас» насіння, враховуючи періодичність  плодоношення сосни кримської. Тому в урожайні роки плодоношення ми заготовляємо насіння у два – три рази більше від потреби.

Щороку в лісогосподарському підприємстві заготовлюється  три – п’ять  тонн шишок сосни кримської. Здебільшого це шишка з постійних лісо насіннєвих ділянок (ПЛНД),  де ростуть кращі екземпляри шпилькових дерев, що дають якісне насіння.

 Шишки звозять до Прибузького лісництва, де вони переробляються у  шишко сушарці. Весь процес, від моменту закладки шишок на сушку і до отримання насіння займає близько 48 годин.  Шишки потрапляють у спеціальні барабани, де вони сушаться  притемпературі 50 - 55 градусів. Періодично барабани перевертаються і по мірі висихання шишок, з них починає сипатися насіння.

Потім воно збирається і обезкрилюється. Обезкрилювання насіння відбувається в ручну. Від насінини відділяється крилатка, яка, якщо її не видалити, ускладнює процес висівання насіння у грунт. Потім насіння додатково провівають, щоб видалити всі зайві домішки. Зберігається такий скарб у скляних 10-літрових бутлях. Вихід насіння складає 2-3 % від маси шишок, тобто, з однієї тони шишок, в середньому, можна отримати 20-25 кг насіння.

Після заготівлі партії насіння, середній зразок з неї перевіряється на якість в лісо насіннєвій лабораторії.

Висівається насіння в «коробах» у спеціально підготованому ґрунті. Вирощування якісного посадкового матеріалу включає в себе комплекс заходів: профілактика грибкових хвороб і полягання, захист від пошкодження птахами, контроль температурного та водного режиму, очищення від бур’янів, тощо.

Результат такої кропіткої повсякденної роботи видно лише восени.  Це -   сіянці сосни кримської, що виходять в стандарт за один вегетаційний період.

 

Лісничий Прибузького лісництва Ігор ІВАЩЕНКО


     

 

 

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua