МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2019-08-23
В лісах Миколаївщини надзвичайна пожежна небезпека!...далі
2019-08-21
Зміна клімату: в Німеччині гинуть ліси...далі
2019-08-21
Володимир Бондар обговорив зі словацькими колегами питання розвитку співпраці в лісовому господарстві...далі
2019-08-21
Делегація українських лісівників перебуває з візитом у Словацькій Республіці...далі
2019-07-18
Відкриті дані Держлісагентства...далі
2019-07-10
Мораторій на експорт деревини не досяг тієї мети, для якої вводився, - Олексій Гончарук...далі
2019-07-10
Президент зобов’язав підприємства Міноборони до 1 листопада перейти на електронний облік деревини...далі
Актуальна інформація
2019-07-05
В ЛІСАХ МИКОЛАЇВЩИНИ 5 КЛАС ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ! ...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ліс починається з насінини!
2019-06-07

Навіть віковий ліс починається з маленької насінини. І якщо в північних і західних областях нашої країни, де переважають лісова і лісостепова зони, ліс може відновлюватися самостійно (насіннєвим або порослевим методом), то в степу ліс виключно рукотворний – створений дбайливими руками лісоводів.

І робота ця надзвичайно кропітка і відповідальна. Адже від кожної стадії роботи лісівників  залежить якість і стійкість майбутніх лісових насаджень. Спостереження за періодичністю плодоношення лісових порід, заготівля та перевірка якості лісового насіння, висівання, догляд, боротьба зі шкідниками та хворобами сіянців, висаджування на лісокультурних площах, з дотриманням чіткої технології – і це не повний перелік робіт, які щороку виконують працівники лісогосподарських підприємств, щоб в майбутньому зашелестіли біля наших міст і сіл нові молоді ліси.

 Не виняток і державне підприємство «Вознесенське лісове господарство». На території підприємства щороку заготовлюється більше  двох тон лісового насіння основних лісоутворюючих порід – дуб, сосна, акція біла, гледичія. Все насіння перевіряється на схожість, чистоту, доброякісність і енергію проростання.  Лісове насіння висівається в лісових розсадниках лісгоспу та в спеціально збудованих теплицях, де маленькі сіянці поливають, доглядають. На сьогоднішній день в лісгоспі побудовано  теплиці, в яких вирощуються сіянці сосни кримської, дуба, ялини колючої, туї, берези та укорінені живці декоративних рослин. Наразі йде робота з побудови ще однієї теплиці для збільшення посівних площ. Щоб виростити стандартний життєздатний посадковий матеріал необхідно два роки, потім його можна висаджувати на ділянках,  призначених для створення нових лісових насаджень. За умови проведення необхідної кількості механізованих доглядів та сприятливих кліматичних умов  через шість – десять років молоді лісопосадки можна переводити в покриту лісом площу.

От такий довгий і непростий шлях вирощування  і створення нових лісів. Але лісівники із року в рік, старанно займаються цією благородною справою з надією, що майбутні покоління вознесенців щоразу заходячи в ліс та вдихаючи його неповторний аромат, будуть подумки дякувати людям, що зростили ліс…

 

                                                                                                         Олег Бородкін     інженер із комп’ютерних застосувань
 ДП  «Вознесенського лісового господарства»


Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2019 Mikolaivlis.gov.ua