МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
2020-10-20
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-10-15
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-09-17
Шановні працівники і ветерани лісогосподарських підприємств Миколаївщини! Друзі і всі громадяни, які шанують і бережуть ліс! ...далі
2020-09-17
Обстеження насаджень...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
На Миколаївщині найвищий - 5 клас пожежної безпеки - під загрозою рукотворні ліси
2013-07-18


Останніми днями складається враження, що стовпчик термометра вирішив подолати усі відомі рекорди. За таких умов важко доводиться всім - і людям, і тваринам. Що вже й казати про рукотворні лісові насадження нашої області. Більшість з них, особливо довкола обласного центру, зростають на пісках, який нагрівається на сонці до 70 градусів за Цельсієм. Особливо небезпечно стає у цей період у хвойних насадженнях. Тут найменша іскра може призвести до непоправної біди.
Лісові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, розбитої або кинутої пляшки але частіше від необережного поводження з вогнем, спалювання сміття, випалювання сухої трави, що, на жаль, і зараз має місце у нашій області. Аграрії з метою економії паливно-мастильних матеріалів прибирають пожнивні рештки випалюванням, тим самим вбивають життя у ґрунті і зменшують можливість зібрати наступними роками багатий врожай. Такі методи можуть призвести до загорянь полезахисних лісових смуг, будівель у населених пунктах, дерев’яних мостів та стовпів ліній електромереж і зв’язку і, власне, лісових насаджень та найголовніше, самих людей, і тварин.
Відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнано для цієї мети;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу, у тому числі проводити сільськогосподарські пали;
- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Слід зазначити, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну  та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Для того аби не допустити пожежі у лісі в усіх державних підприємствах підпорядкованих управлінню організовано роботу 9 спеціалізованих лісових пожежних станцій типу ЛПС-1, які обслуговують лісові масиви. Організація роботи державної лісової охорони та ЛПС здійснюється згідно з Регламентом.
Приведено в готовність 15 пожежних автомобілів, 2 автомобіля пристосованих до гасіння, 3 одиниці лісового пожежного модуля ЛПМ-0,5 та 16 ємкостей для перевезення води АПВ-3. В разі потреби до гасіння залучається інша техніка управління: 56 тракторів з ґрунтообробним обладнанням.
Пункти зосередження протипожежного інвентаря забезпечені засобами пожежогасіння згідно з мобілізаційно-оперативним планом. Для забезпечення гасіння лісових пожеж на підприємствах управління утримується резерв ПММ 15,7 т.
Крім того, лісогосподарськими підприємствами вжито додаткових заходів щодо запобігання виникненню лісових пожеж:
- очищено лісових насаджень від захаращення на площі 16 га та пройдено санітарними заходами  698 га лісових насаджень:
- влаштовано протипожежних розривів - 14км;
- влаштовано мінералізованих смуг - 991 км;
- проведено доглядів за мінералізованими смугами та протипожежними розривами - 4536 км;
- здійснено підняття крони у дерев хвойних порід на висоту до 2 метрів на площі 128 га;
- виставлено наочної агітації - 1284 шт.;
- ремонт лісодорожньої мережі - 6,2 км.
Для використання підготовлено 17 протипожежних водойм. Слід додати, що водозабір можна здійснювати з 67 місць, в тому числі з Чорного моря, Ягорлицької затоки, лиманів (Дніпробугського, Березанського і Тілігульського) та річок.
Проте вся ця робота може звестися нанівець, якщо люди продовжуватимуть нехтувати елементарними правилами. Тому Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до мешканців та гостей Миколаївської області, які планують свій відпочинок на території держлісфонду. Для вашого комфорту у лісах області облаштовано 243 місця короткочасного відпочинку, які обладнанні місцем для багаття, столами зі стільцями та сміттєзбірниками. Тому обираючи місце відпочинку для себе та свої друзів надавайте перевагу саме таким місцям. Також пам’ятайте, поки в області триває 5 клас пожежної безпеки краще взагалі відмовитися від відпочинку у лісі.
Так з початку року на території Миколаївського лісництва ДП «Миколаївське ЛГ» в урочищах Галіцинівака та Пам’ять Комунарів виникло два загоряння на площі 0,88 га. На щастя, завдяки спільним зусиллям лісової охорони, працівників МНС та місцевого населення вдалося вчасно мобілізувати ці загоряння.
Пам’ятайте, лісовий фонд України є високопожежонебезпечним об’єктом. Охорона лісу від пожеж - моральний обов’язок кожного члена суспільства.
Петро Паламарюк,
начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua