МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
2020-10-20
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-10-15
Всеукраїнська акція «1 000 000 дерев за 24 години» ...далі
2020-09-17
Шановні працівники і ветерани лісогосподарських підприємств Миколаївщини! Друзі і всі громадяни, які шанують і бережуть ліс! ...далі
2020-09-17
Обстеження насаджень...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
Ліс і сміття…
2013-03-25

Уявіть собі ліс. Гарне чисте повітря, співають пташки, приємно шелестить листя на деревах. Затишно і спокійно, краєвиди милують око. Проте не завжди наші уявлення співпадають з реальною картиною.
Про те, що в лісі не можна залишати сміття, недопалки і вогнища, які тліють, знають усі. Дана тема обговорювалася всюди, але проблем від того не поменшало. Навіщо вивозити сміття на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна просто викинути його в ліс абсолютно задарма? Напевно, цим керуються люди, які своїми діями перетворюють ліси у стихійні сміттєві звалища. Легені планети все ще страждають від людського недбальства, а мешканці зелених насаджень - від нашої байдужості до усього живого.
У лісових масивах в межах Березнегуватського лісництва облаштовано зони відпочинку, так звані «елементарні лісові меблі», викопані біля них ями для сміття. Їх, звичайно, недостатньо для того, щоб відпочили всі бажаючі, тож вогнище розводять всюди, де є більш менш підходяще місце, що може призвести до лісової пожежі. Чимало туристів приїжджає в ліс на автомобілях, знищуючи трав’яний покрив і забруднюючи його викидами в атмосферу від автотранспорту, ще й сміття після себе не вивозить.
Зайшовши в ліс зі сторони населених пунктів, спостерігаємо неприємну картину - свого роду сміттєву алею. Розкидані папірці, поліетиленові пакети, або порожні бляшанки, мішки зі сміттям тощо. В Європі за такі речі штрафують, а поважаючі себе європейці взагалі ніколи не кинуть під ноги папірця.
Йдемо глибше у ліс і потроху стає видно, що тут відпочивають українці. По всій території розкидано одноразовий посуд, порожні скляні та пластикові пляшки - атрибути проведеного відпочинку. Працівники лісництва проводять роботи з очищення лісових масивів від сміття, проте такі гори знову виростають, і не лише в лісі, а й біля водних об’єктів, де, до речі, купаються люди.
Для того, щоб уникнути таких краєвидів, лісівники встановлюють у лісах таблички «Не смітити», складають протоколи про адміністративні порушення. Проте сміття не стає менше.
Побутового сміття можна легко позбутися: закопати (у деяких місцях сміття скидають у спеціально вириті ямі, де воно через 80 років має розкластися під дією ґрунтових бактерій та мікроорганізмів), або вивезти на полігон (це менш імовірно, враховуючи обсяги накопичених відходів і фінансові можливості громадян. А от що робити, з так званим, промисловим сміттям, зокрема, будівельними відходами, яке викидають жителі? Причому завозять на авто, а потім швидко його скидають і втікають. Лісівникам важко відслідковувати такі прикрі випадки.
Поки люди не усвідомлять, що навколишнє середовище - це продовження їхнього житла, купи сміття продовжуватимуть рости.
Верховна Рада внесла зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів. Ухваленим законом передбачено в десять разів збільшити штрафи за забруднення лісів. Зокрема, за забруднення лісів відходами на громадян накладається штраф від 170 грн. до 1,5 тис. грн., для посадових осіб від 510 грн. до майже 1,2 тис. грн гривень. За забруднення лісу стічними водами, хімречовинами, нафтою або комунально-побутовими чи промисловими відходами посадовці повинні будуть заплатити від 850 грн. до 1 тис 360 грн.
Шановні громадяни, не залишайте сміття в лісі, бо чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Пам’ятайте: це будинок для тварин, в ньому повинно бути чисто!

Адміністрація ДП «Березнегувате ЛГ».

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua