Поблизу села Анастасіївка Новобузького району розкинулось мальовниче природно-заповідне урочище «Чабанка» площею 515 га, яке створено 1873 - 1880 роках. Це переважно листяні насадження, в яких зростають 60-70-ти річні дуби-велетні. А один з них, найповажніший, найбільший та найстарший 120-ти річний дуб стоїть самотньо в центрі урочища поблизу місця відпочинку.
Напевно кожен знайомий із таким деревом, як дуб, але мало хто знає, що ще з незапам’ятних часів дуб був самим священним деревом у багатьох народів, у тому числі і у стародавніх слов’ян, і йому поклонялися, як божеству. Дуб асоціювався з блискавкою і громом, грозою і зливою. Біда підстерігала всякого, хто наважувався зрубати дуб чи намагався підпалити дубове насадження. Без дозволу волхвів ніхто не мав права зрубати дерево, поранити і псувати його, ламати гілки. Дуб подарунок людям богами. І на голові Зевса - вінок з дубового листя - знак сили, твердості, мужності. Дуб і сьогодні залишається символом мужності і стійкості. Між іншим, побачити уві сні дуб, всипаний жолудями, - до благополуччя і кар’єрного росту. Дуб часто «притягував до себе блискавку». З давніх часів і понині живуть у народній пам’яті спостереження про часте попаданні в дуб блискавок, що увійшло в народні приказки.
У людей здавна до дуба ніжна любов. Не тільки «горобина бажає до дуба перебратися!», але і все живе тягнеться до нього. Дуб - найпотужніший «донор» з дерев, що заряджає людину позитивною енергією. Досить на 2-3 хвилини прикласти долоні рук до нього, як ви відчуєте прилив бадьорості та енергії. Дубові жолуді були «першим хлібом людства». Жолуді розтирали в борошно, з якого випікали хліб.
Дуже мало у нас залишилось на сьогоднішній день таких пам’яток природи, як велетенські дуби в урочищі «Чабанка». Зважаючи на це нашим обов’язком є не допускати знищення, пошкодження, підпалу цих пам’яток природи. Адже всі ми прекрасно розуміємо, що наші діти отримають те, що ми зуміли зберегти!
Тетяна Романюк, головний лісничий ДП «Баштанське ЛГ».