МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-06-25
Шановні колеги, ветерани лісової галузі, друзі!...далі
2018-06-25
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Форумі місцевого розвитку ...далі
2018-06-21
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар...далі
2018-06-15
Екологічний комітет Парламенту підтримав низку лісових законопроектів...далі
2018-06-12
Триває надзвичайний рівень пожежної небезпеки!...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
СТАТТІ, ІНТЕРВ'Ю
У розпорядженні очаківських мисливців - весь район, крім Кінбурну
2013-02-04

У минулому році за погодженням Очаківської районної державної адміністрації, Очаківської районної ради та землекористувачів, Миколаївська обласна рада надала, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», в користування на 15 років мисливські угіддя Очаківського району ДП «Очаківське ЛМГ». Загальна площа мисливських угідь ДП «Очаківське ЛМГ» складає 75017,521 га, з них в Березанському районі - 68676,173 га, які прилягають до Очаківського району. Що змінилось від такого рішення, і як воно вплинуло на «мисливське життя» Очаківщини?
Хоча з моменту надання у користування мисливських угідь пройшло не так багато часу, але зміни є вже зараз. По-перше, кошти, які господарство від відстрільних карток та послуг з організації полювання по-цільовому були направлені на утримання єгерів, охорону мисливських угідь, проведення біотехнічних заходів, збільшення поголів’я мисливських звірів та птахів.
По-друге, вже цьогоріч у господарстві планується створити вольєри для розведення фазанів з подальшим випуском їх в природу. Через 3-5 років їхнє поголів’я збільшиться, і мисливці зможуть полювати на цього цінного представника мисливської фауни. Обов’язково будуть облаштовуватись місця для полювання та відпочинку, адже полювання - це спілкування з природою і перш за все - відпочинок.
Вже зараз налагоджується більш тісна співпраця з мисливськими колективами на місцях, так званими «первичками», та їхніми бригадирами. Така співпраця - на користь всім.
Полювання в районі проводиться в основному на водоплавну дичину (качки), на гусей, куріпку, перепілку, зайця, лисицю, відповідно до пропускної спроможності та затверджених лімітів. Для їх встановлення проводяться обліки дичини.
Зазначимо, що протягом останніх років триває обговорення доцільності полювання на водоплавну дичину на Кінбурнській косі та відстрілу шкідливих (хижих) тварин. Це питання турбує в першу чергу місцевих мисливців та населення. Відповідно до останніх змін до Законів України «Про природно-заповідний фонд» та «Мисливське господарство та полювання», полювання на Кінбурні заборонено. На півострові діють три природоохоронні організації - НПП «Білобережжя Святослава», РЛП «Кінбурнська коса» та «Чорноморський біосферний заповідник». ДП «Очаківське ЛМГ», відповідно до законодавства та інструкцій, займається на цій території охороною лісів від пожеж та шкідників, проводить санітарні та рубки догляду за лісом і, в свою чергу, по-можливості, допомагає вирішувати соціальні проблеми місцевого значення - шкіл, дитячих садків, ФАПів.
Нині у розпорядженні мисливців - уся решта Очаківського району, так звана материкова частина. Працівники лісомисливського господарства запевняють - через декілька років наші угіддя буде не впізнати. Зміни будуть і на краще.

М. Пасось, провідний мисливствознавець ДП «Очаківське ЛМГ».

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.gov.ua